Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ve druhém finálovém souboji dokázali Kings přetlačit tým Univerzity Karlovy!

18.04.2016 | Martin Gremlica

Ve čtvrtek 14.4. pokračovala napínavá finálová série Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL). Domácí UK si nesla v zádech vítězství z prvního klání z Bratislavy a mohlo v případě vítězství celou sérii ukončit. Ve velmi napínavém utkání domácí UK po celý zápas dotahovala. To stálo hráče hodně sil, které poté chyběly v závěru. Když hostující Zvara v 52. minutě poslal Kings znovu do vedení, UKáčko už nenašlo odpověď.

F2 | Čtvrtek 14.04.2016, 19:30 | Hvězda Praha
 

UK Praha - Paneuropa Kings Bratislava

3:5

1:2, 2:1, 0:2

Góly a asistence: 8. Švaříček (Hučko, Baláž), 34. Slánský (Baláž, Kasala), 35. Herr (Kasala, Alexa) - 10. Hronec (Hubek), 20. Jankovský (Zvara) 22. Fabo (Hubek, Holeša), 52. Zvara (Szabo), 60. Fabo

Vyloučení: 5:8, navíc Zvara (PAN) 10 minut nesportovní chování,

Přesilové hry: 1:0, Oslabení: 0:0, Počet střel: 34:37

Diváci: 256

UK Praha: Oliva (Vokatý) – Švaříček, Baláž, Herr, Krátký, Slánský J., Bartoš, Vošahlík – Hučko, Bícha, Rovný, Slánský, Kasala, Gremlica, Alexa, Hložek, Veber, Hybner, Vyšín

Paneuropa Kings Bratislava: Porubský (Orlík) – Kabát, Kopecký, Pečimut, Tarabík, Ketner, Šotek – Jankovský, Holeša, Hronec, Takáč, Fabo, Hubek, Hanták, Barták, Barilla, Zvara, Szabó, Podgorski, Krahulec, Jonášek

Komentář
 
 
 

 Druhé finálové utkání, tentokrát hrané na zimním stadionu Hvězda, mohlo být tím posledním utkáním v této sezóně EUHL. UKáčko, které dokázalo v úterý v Bratislavě na ledě Kings zvítězit na nájezdy, mohlo v případě vítězství zvedat Sekeráš trophy. A začalo dobře. V 8. minutě dokázalo využít přesilovou hru. Kapitán Hučko předložil puk obránci Švaříčkovi, který nic nevymýšlel a propálil vše, co mu stálo v cestě. Pěkně zaplněný zimní stadion vybouchl radostí. Tu ale rychle umlčel v 10. minutě Hronec, který srovnal na 1:1. A nebylo to ze strany hostů z Bratislavy vše. Do konce třetiny dokázali vstřelit vedoucí branku. V čase 19:40 prostřelil Olivu Jankovský a Kings si odnášeli do šaten vedení 2:1.

 Druhá třetina začala stejně, jako ta první skončila. Gólem hostů. Ve 22. minutě po další chybě v obraně UK se prosadil Fabo. S UKáčkem to vypadalo špatně. Co se ale nestalo. Za nepříznivého stavu 1:3 se domácí bojovníci dokázali zvednout a převzali otěže zápasu do svých rukou. Svého soupeře přehrávali a dostávali se do šancí. Ve 34. minutě vyslal Martin Slánský ostrou střelu z mezikruží a brankář Kings nedokázal udržet puk 2:3. Diváci nestačili ani usednout a už se mohli radovat znovu. O minutu později obránce Herr dokázal Porubského prostřelit znovu a bylo srovnáno.

 Rozhodnout měla 3. třetina. Ani jeden tým nechtěl prohrát a všichni hráči na ledě bojovali ze všech sil. Šance se střídaly na obou stranách. Ale bránkáři své týmy drželi. Pěkně zaplněný stadion Hvězda se výborně bavil a netrpělivě čekal na rozuzlení tohoto vynikajícího utkání. To přišlo v 52. minutě. Bratislavský Zvara využil zaváhání obránců UK a z bezprostřední blízkosti překonal  výborně chytajícího Olivu v bráně UK. To byl rozhodující gól tohoto střetnutí. UKáčko ještě bojovalo a dělalo vše pro to, aby srovnalo. Ani hra bez brankáře nevedla k úspěchu. Naopak 16s do konce utkání zpečetil výsledek gólem do prázdné brány Fabo. Kings tak dokázali srovnat stav série na 1:1 a muselo rozhodnout třetí rozhodující utkání.

 

 

UK

UK PRAHA RSS