Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Úspěšný vstup do nové sezony, aneb jak starší hráči ukázali své kvality

05.11.2021 | Jitka Holubová

Prvním soupeřem Karlovy univerzity se v novém ročníku EUHL stala rumunská Sapientia U23, která odehrála proti druhému celku poslední sezony dvojzápas na zrekonstruovaném zimním stadionu ve Slaném. Domácí Karlovka odehrála poslední utkání v rámci Akademického mistrovství ČR, kde se jí nedařilo a vypadla poměrně záhy. Co se týče EUHL, poslední představení týmu UK bylo naopak velmi úspěšné, když na druhém ročníku turnaje Sekler cup pořádaném právě na domácím stadionu týmu Sapientia U23 v rumunské Cartě získal cenné vítězství.

UK PRAHA : SAPIENTIA U23 (7:2 / 2:1, 4:1, 7:2)

25.10. 2021, Slaný - Karlovce se na první utkání sezony EUHL podařilo sestavit početný tým, který přímo hýřil zkušenostmi, což se v prvním zápase dost jasně projevilo. První branku utkání vstřelil aktuálně nejdéle hrající hráč za UK - Petr Novák s asistencí Petra Svobody. Hostům se podařilo během chvíle vyrovnat na 1:1, ale to bylo z jejich strany pro další dvě dvacetiminutovky vše. Hráčům UK PRAHA se dařilo soupeře překonávat a dostávali se častěji do šancí, než soupeř.

Zpátky do vedení dostal tým svou trefou opět Petr Novák, když mu na gól nahrál skvěle chytající brankář Bora Yilidirim. Na 3:1 zvyšoval po nahrávce jindy koučujícího Karla Herra Petr Svoboda a záhy dokonal svůj hattrick Petr Novák. Na gól mu přihrával opět brankář Yildirim, který si tak už ve svém  prvním utkání za UK připsal bilanci 0+2!

Už na 6:1 skóre zvyšoval Štěpán Veselý po nahrávce od Pavla Husárika a ještě jednu branku pak ke gólovému účtu přidal Jakub Krajíček. Sapientia dokázala ještě několik vteřin před koncem utkání kosmeticky upravit výsledné skóre na 7:2, první tři body sezony si ale za jasný výsledek připsala domácí Karlovka.


 1. Novák Petr/ a: Svoboda P.

 2. Sapientia U23

 3. Novák Petr/ a: Yilidirim B.

 4. Svoboda P./ a: Herr K.

 5. Novák Petr/ a: Yilidirim B.

 6. Veselý Š./ a: Husárik P.

 7. Svoboda P./ a: Novák Petr

 8. Sapientia U23


UK: Novák Petr (3+1), Svoboda P. (2+1), Yilidirim B. (0+2), Herr K.(0+1), Husárik (0+1), Veselý Š. (0+1) 


SAPIENTIA U23 : UK PRAHA (2:6 / 1:2, 1:4, 2:6)

26.10. 2021, Slaný - Hned další den bylo na pořadu dne druhé utkání Karlovky - tentokrát v roli hostujícího týmu avšak proti stejnému soupeři z Rumunska. I přes lehké komplikace při sestavování týmu se nakonec trenérovi Veselému podařilo složit neméně početný kádr jako v předchozím dni a dle výsledku by se dalo i říci, že v podstatě i stejně výkonný.


Skóre zápasu se podařilo Karlovce otevřít poměrně záhy po úvodním hvizdu, když se v druhé minutě trefil Martin Slánský po nahrávce Lukáše Kukačky. Druhá branka utkání padla rovněž za záda gólmana Ambruse Leventeho, když se po souhře Vladimíra Kopicy a Štěpána Veselého trefil první jmenovaný. na 1:2 se podařilo domácí Sapientie korigovat těsně před koncem druhé třetiny, když Davida Jelínka překonal Becze Botond. Druhá třetina vyzněla opět lépe pro hostující Karlovku, když se trefil nejprve Novák Petr a následně i Novák Peter. Třetí třetina byla stejně obě předchozí pro tým UK dvougólová, a to po trefě Pavla Husárika a Kukačky. Sapientie se stejně jako v prvním utkání podařilo vstřelit poslední branku zápasu, když Antal Laszlo upravil 40 vteřin před koncem skóre na výsledné 2:6 pro Karlovu univerzitu.


 1. Slánský M./ a: Kukačka V.

 2. Kopica V. / a: Veselý Š.

 3. Becze Botond

 4. Novák Petr

 5. Novák Peter

 6. Husárik P.

 7. Kukačka L.

 8. Antal Laszlo


UK: Husárik (1+0), Kukačka (1+1), Kopica (1+0), Novák Petr (1+0), Novák Peter (1+0), Slánský (1+0), Veselý (0+1)


Trenér Stanislav Veselý zhodnotil výkony týmu UK PRAHA ve dvojzápase na úvod sezony takto “Dobrý start do sezóny EUHL. Výhry v obou utkáních s rumunským soupeřem se ale nerodily lehce, i když výsledky jsou celkem přesvědčivé. Jsem rád, že se do týmu zapracovávají i mladí hráči a ti starší jim zase ukazují svoje kvality. Všem patří poděkování za předvedené výkony.”


 
UTKÁNÍ
EUHL | Pondělí 09.12.2019
UMB Hockey Team Banská Bystrica - UK Praha
9:2 (4:0, 2:1, 3:1)
 
EUHL | pátek 13.12.2019, 17:30
UTB Zlín - UK Praha
1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
 
Aktuální články
Partneři
 

UK

eSports.cz & UK PRAHA RSS