Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Nejproduktivnější hráč Slánský před semifinále: "Na značce UK mi vždy záleželo a nikdy jsem si nekladl malé cíle."

02.03.2020 | Jitka Holubová

Díky umístění na druhém místě tabulky EUHL Karlovka postoupila přímo do semifinále vyřazovacích bojů, a to společně s UMB hockey Team Banská Bystrica, který ukořistil cenné prvenství. Kapitán UK Praha Martin Slánský, který je zároveň nejproduktivnějším hráčem týmu, a trenér Michal Broš hodnotí dosavadní průběh sezony a jaké jsou jejich pocity před bojem o finále.

Martine, ty si se do týmu vrátil po roční pauze - co bylo tvou největší motivací začít znovu reprezentovat Karlovu univerzitu?

Byl jsem součástí úspěšné dynastie, kdy jsem mohl od prvního ročníku studia na Karlovce působit v tomhle týmu, který se zároveň stal i součástí mého života. Odnáším si z těchto let spoustu nezapomenutelných příběhů plných vzpomínek a štěstí. Mohl jsem být u třech titulů a každý z nich měl svůj ojedinělý příběh. Mohl jsem reprezentovat Karlovku v tom jediném, co mi v životě asi nějakým způsobem šlo, a k tomu si zahrát po boku svého staršího bratra, se kterým jsem mohl zvednout Sekeras trophy nad hlavu dva roky po sobě. 

Po konci sezóny 2017/ 2018 se mi naskytla možnost odejít do Kanady a já tuto nabídku přijal. Byl to pro mě emotivní moment, kdy jsem uzavřel jednu kapitolu a začal psát nový příběh, tentokrát v roli trenéra. Klukům jsem ale stále fandil, bohužel sezóna Karlovce nevyšla podle očekávání, neuspěli jsme na Hokejové bitvě a ani v EUHL. V mých očích tým ztratil identitu. Někteří jedinci upřednostňovali své zájmy před zájmy týmu. Od této sezony navíc vznikla nová česká univerzitní liga, která dovedla tým na rozcestí, kde se každý měl vyjádřit jakou ligu chce hrát.

Iniciativa vrátit se k univerzitnímu hokeji přišla z tvé strany, nebo tě někdo oslovil?

Psal se červen 2019, byl jsem pracovně v Istanbulu, najednou mi volal Valdy (Jan Valder), který mi objasnil celou situaci ohledně týmu a položil mi otázku: ‘’Jdeš do toho s námi?’’ Tak v ten okamžik se ve mně opět rozhořel oheň a touha vrátit se k týmu, který mi toho tolik dal, že jsem teď cítil povinnost mu taky něco vrátit. 

Vzhledem k tomu, že na značce UK mi vždy záleželo a nikdy jsem si nekladl malé cíle, vzal jsem to postupně. Nejdříve získat medaile na turnaji v Rusku, za druhé vrátit UKáčku titul pro vládce Prahy na Hokejové bitvě, a v neposlední řadě to nejcennější třetí, ale to si nechám ještě pro sebe.

Změnila se za ten rok tvé nepřítomnosti nějak herní úroveň ligy?

Budu upřímný, liga utrpěla ztrátou sedmi univerzitních týmů z Česka a dvou kvalitních týmů ze Slovenska. Kvalita ligy šla zákonitě dolů, ale jak se říká, vše zlé je pro něco dobré. Liga se vyčistila od krys, které přešli do nové ligy, ale to kouzlo tkví právě v té naší staré dobré EUHL, která nám toho tolik dala a po sedmi letech je naší povinností jí to také vrátit. 

Mám tu krásný příklad ze života, který mi tuhle situaci připomíná: ‘’Když jsme byli malí, naši prarodiče se o nás starali a zahrnovaly láskou a teď je řada na nás jim tu lásku vrátit.’’ Já si toho vážím, je mi líto, že někdo ne. 

Základní část už má Karlovka za sebou, jak hodnotíš z pohledu kapitána dosavadní výkony celého týmu?

Vzhledem k tomu, že v plné síle jsme se sešli jen na úvodní utkání sezóny, tak pro nás základní část dopadla ještě nad očekávání dobře. Ale vidím tam pozitiva především v síle týmu, který dokázal otočit nejedno utkání za nepříznivého stavu v náš prospěch. Letos v týmu sice žádného ‘’Jágra’’ nemáme, ale Novka (Petr Novák) s Valdym se k němu, alespoň co se věku týče, celkem blíží.

Myslíš, že postup přímo do semifinále a tedy menší zápasové vytížení týmu prospěje, nebo to pro vás bude spíše nevýhoda?

Tohle je celkem dobrá otázka, na kterou neznám odpověď, ale po semifinále na ni rád odpovím.

Co říkáš na soupeře, se kterým se pravděpodobně utkáte o místo ve finále? Z posledního vzájemného zápasu vyšel jako vítěz právě Trenčín.

Upřímně mi to je vcelku jedno. My půjdeme do utkání proti jakémukoli soupeři s pokorou, ale bez respektu. Pokud to bude Trenčín, tak se můžeme těšit na dobrý hokej. 


#ukfamily  |  #hrajuzakarlovku


Zda je výsledek Karlovky po základní části úspěchem nebo zklamáním zhodnotil okem trenéra i Michal Broš. Nezapomněl ani nastínit, jaké plány má tým v semifinálových zápasech play off či kdo je v boji o titul největším rivalem celku UK Praha.

Trenére, jak jste spokojený s umístěním Karlovky po základní částí EUHL?

Vzhledem k problémům se skládáním sestavy, které v průběhu základní části narůstaly, je druhé místo velmi solidní počin. 

Jak byste zhodnotil výkony týmu v doposud odehraných utkáních?

Když nebudu počítat utkání v Banské Bystrici a v Budapešti, která jsme odehráli v nedůstojné sestavě, tak se dá říct, že tým v žádném jiném případě nezklamal a ukazoval, že i přes zmíněné problémy při skládání sestavy bude nebezpečný v bojích o medaile. 

Co říkáte na letošní úroveň ostatních účastníků EUHL?

Všechny slovenské týmy mají velmi šikovné hráče a jsou konsolidované. Je na nich prostě vidět, že spolu trénují častěji, než je to u týmů z Čech, včetně toho našeho.

Díky druhému místu v tabulce budete hrát rovnou semifinále. Nebude mít delší zápasová pauza vliv na výkony týmu?

Zápasová pauza je vždycky nevýhoda, budeme se ji snažit vyplnit kvalitními tréninky, popřípadě nějakým přátelským utkáním.

Jaký sportovní cíl s týmem UK máte?

Sesadit největšího favorita a obhájce trofeje z Banské Bystrice a znovu pozvednout pohár nad hlavu.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pondělí 09.12.2019
UMB Hockey Team Banská Bystrica - UK Praha
9:2 (4:0, 2:1, 3:1)
 
EUHL | pátek 13.12.2019, 17:30
UTB Zlín - UK Praha
1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
 
Aktuální články
Partneři
 

UK

eSports.cz & UK PRAHA RSS