Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hokejový reparát na jedničku! Karlovka zvítězila na rumunském turnaji Sekler Cup

12.05.2021 | Jitka Holubová

V sestavě silné početně i zkušenostmi se Karlovka účastnila druhého ročníku rumunského turnaje Sekler Cup, na kterém v loňském roce brala druhé místo. Hokejová pauza se na výkonech projevila především hladem po vítězství a bez jediné porážky se tak UK Praha stalo vítězem pro rok 2021.
Tým Karlovy univerzity absolvoval poslední hokejové utkání v září minulého roku, a to když se na zimním stadionu ve Slaném účastnil Akademického mistrovství České republiky. Poslední soutěžní utkání v rámci EUHL odehrál její čtyřnásobný mistr naposledy právě v rumunské Cartě Harghitě, kde získala stříbrné medaile. Plány tak byly pro letošní ročník jasné.

HC Uniza Žilina: UK Praha (3:4)

První den nastoupilo UK Praha proti nováčkovi EUHL - týmu HC Uniza Žilina. Skóre zápasu otevřel Petr Novák, který se účastnil i prvního ročníku turnaje, a ve 12 minutě přidal druhý gól utkání Viktor Martínek. Za Žilinu se pak ještě vteřinu před koncem první části prosadil Adam Zlocha.
Šest minut po začátku druhého dějství se prosadil Martin Matějček, na straně Karlovky pak ale následovalo hned několik vyloučení, které průběh utkání zkomplikovaly.  Žilina zaváhání soupeře využila a v rozmezí dvou a půl minuty vstřelila dvě branky a srovnala tak skóre na 3:3. “Z dobře rozehraného utkání jsme našimi chybami - hlavně ve druhé třetině - udělali zbytečné drama,” komentoval vývoj utkání před závěrečnou částí trenér UK Stanislav Veselý.
Ve třetí třetině došlo na straně UKP ve srovnání s pěti vyloučeními ze druhé třetiny k udělení pouze jednoho dvouminutovému trestu a ukázněnost pražanů se projevila také na vývoji utkání. Ve 46. minutě překonal slovenského gólmana Krištof Špičan, na což už domácí Žilina zareagovat nedokázala. “Soupeře jsme přehrávali a dali vítězný gól. Na naší hře byla vidět roční přestávka, ve které jsme nemohli hrát ani trénovat,” zhodnotil vítězství Karlovky Veselý.


UK Praha: EUHL select (11:1)

Druhý den čekal na UK Praha neznámý soupeř - tým EUHL select byl totiž vytvořen z hráčů kádru Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně a dvou hráčů UK Praha. Nesehranost čerstvě seskládaného mužstva se projevila téměř okamžitě, když po první třetině vedla Karlovka 3:0.
Druhá třetina nebyla k EUHL select o moc milosrdnější. Po trefách D. Nováka, Kučery, Jiráně, Petra Nováka, Kukačky, Špičana, Kukačky a Martínka vedl tým UK Praha už 10:1, když se za soupeře prosadil hráč zapůjčený Karlovkou - Filip Kotrba.
Třetí třetina přinesla pouze jeden gól do sítě improvizovaného týmu a to z hokejky Krajíčka. UK Praha si tak po vítězství 11:1 ve druhém utkání držela 100% úspěšnost. “Soupeř s námi držel krok jenom v první třetině. Ve druhé jsme jednoznačně dominovali a sedm gólů v soupeřově síti rozhodlo o tom, kdo vyhraje. Závěrečnou třetinu jsme v klidu dohráli. Jediný gól soupeře nám dal hráč našeho týmu, který nastupuje za výběr EUHL,” shrnul hlavní trenér UK Praha celé utkání.


Sapientia U23: UK Praha (0:4)

Závěrečný hrací den rozhodl o konečném pořadí týmů, jelikož ani po druhém dni nebylo jasné, kdo se stane vítězem druhého ročníku turnaje. V posledním utkání celého Sekler Cupu se UK Praha střetlo s domácím týmem Sapientia U23. Zápas byl o to zajímavější, jelikož oba týmy byly do té doby neporaženy a mohli si ta nárokovat celkové vítězství v turnaji. Karlovka však měla navrch už od prvního vhazování, což vyústilo do vedení hostů 2:0 po první třetině.
Druhá část byla bezbranková, nikoli však bez šancí. Domácí Sapientia si několikrát vytvořila tlak na hostující UKP, bezchybně chytající Jelínek jí ale nepovolil tyto šance přetavit v gól.
Gól do Jelínkovi brány nepadl ani v třetím dějství, naopak Karlovce se zásluhou dvou tref podařilo skóre ještě navýšit. Pražský celek si tak díky vítězství 4:0 udržel letošní neporazitelnost v turnaji a především po loňském hořkém stříbře také zlatý triumf. Hlavní trenér UKP byl s výkonem týmu spokojen: “Sekler cup ukázal, že hráči UK i přes roční přestávku hokej stále umí. Jsem rád, že jsme se mohli turnaje zúčastnit. Chtěl bych poděkovat EUHL za perfektní organizaci, týmu za dobrou reprezentaci a všem našim fanouškům za podporu.”


Skvělou reprezentaci Univerzity Karlovy pak podtrhlo ještě vyhlášení Kryštofa Špičana nejlepším útočníkem turnaje. Ten přebral pomyslné žezlo po Martinu Slánském, který získal stejné ocenění na předchozím ročníku Sekler Cup.
Konečné výsledky

HC Uniza Žilina - UK Praha (3:4)
UK Praha - EUHL select (11:1)
Spaientia U23 - UK Praha (0:4)Konečné pořadí turnaje 

1. UK Praha
2. HC Uniza Žilina
3. Sapientia U23
4. EUHL select

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pondělí 09.12.2019
UMB Hockey Team Banská Bystrica - UK Praha
9:2 (4:0, 2:1, 3:1)
 
EUHL | pátek 13.12.2019, 17:30
UTB Zlín - UK Praha
1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
 
Aktuální články
Partneři
 

UK

eSports.cz & UK PRAHA RSS