Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První finále pro UKáčko! V nervy drásajícím utkání zvítězilo 4:3 na nájezdy!

13.04.2016 | Martin Gremlica

V úterý 12.4. přišel den ‘’D’’.  Hokejový tým UK vyrážel na první finálové utkání EUHL do Bratislavy, kde ho čekal souboj s domácími Kings. Utkání se pro hosty z Prahy nevyvíjelo vůbec dobře. Paneuropa vedla ještě 10 minut před koncem 3:1. Poté však UKáčko vstalo z mrtvých a svého soupeře doslova mačkalo a dokázalo srovnat na 3:3 a vynutit si prodloužení. V tom gól nepadl a musely rozhodnout nájezdy. V nich se paní štěstěna přiklonila na stranu UK a Rovný rozhodl o vítězství 4:3 po samostatných nájezdech.

F1 | Úterý 12.04.2016, 19:00 | Slovnaft Aréna
 

Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha

3:4 sn

0:0, 2:1, 1:2 - 1:2

Góly a asistence: 29. Fabo (Kabát), 36. Jankovský (Zvara), 43. Krahulec (Takáč) – 28. Kasala (Slánský, Alexa), 53. Hložek (Kasala), 54. Bícha – rozhodující nájezd Rovný

 Vyloučení: 8:6 navíc Takáč (PAN) 10 minut bitka, Bartoš (UKP) 10 minut bitka, přesilové hry: 0:0, oslabení: 0:0, počet střel: 30:38

Diváci: 1526

Paneuropa Kings Bratislava: Orlík (Porubský) – Kabát, Kopecký, Pečimut, Tarabík, Ketner, Šotek – Jankovský, Holeša, Hronec, Takáč, Fabo, Hubek, Hanták, Barták, Barilla, Zvara, Szabó, Podgorski, Krahulec, Jonášek

UK Praha: Oliva (Plíšek) – Švaříček, Baláž, Herr, Krátký, Slánský J., Bartoš, Vošahlík – Hučko, Bícha, Rovný, Slánský, Kasala, Gremlica, Alexa, Hložek, Veber, Hybner, Vyšín

Komentář
 
 
 

Na začátku utkání šlo vidět, že jde opravdu o hodně. Hráči na ledě hráli opatrně a ani jeden tým nechtěl udělat první chybu. Přesto aktivní domácí byli o něco nebezpečnější a Oliva v bráně UK musel být pozorný od samého začátku. V 8. minutě se do první velké šance dostalo UKáčko. Vošahlík ale nedokázal prostřelit Orlíka. Poté už tempo hry vypadalo jako finále Evropské univerzitní hokejové ligy. Hra se přiostřila a rozhodčí museli vyloučit na každé straně několik hráčů. Přesilovky ale nebyly využity ani na jedné straně, a tak se šlo do kabin za nerozhodného stavu 0:0.

Začátek druhé třetiny byl v režii hostů z Prahy. Aktivním napadáním a zlepšeným pohybem dostávali domácí Kings pod tlak. Ten vyústil v první gól. Důraz na brankovišti uplatnil Kasala a UKáčko vedlo. V tu chvíli jakoby se v hráčích UK něco zlomilo a otěže zápasu převzali Kings. Ve 29. Minutě srovnal Fabo a Králů bylo najednou plný led. Vyhrávali osobní souboje a měli lepší pohyb, kterým si vunucovali chyby hráčů UK. Ve 36. minutě, po jedné z nich, dokázal Jankovský překonat Olivu a otočit skóre na 2:1 pro domácí. 

UKáčko značně motivováno, šlo do třetí třetiny s tím, že skore přinejmenším srovná. Jeho plány značně narušil ve 43. minutě Krahulec, který svižnou střelou překonal Olivu na přední tyč. Bojovníci z Prahy rozhodně nesložili zbraně. Svého soka zavřeli před svým brankářem a šli tvrdě za vyrovnáním. Ve 53. minutě to přišlo. Kasala nabral rychlost, zavezl kotouč do pásma, krásnou přihrávkou předložil Hložkovi a ten už měl snadný úkol, dopravit puk do brázdné brány. To byl ten správný impuls pro hosty. Hned další střídaní si vzal kotouč kanonýr Bícha, obkroužil bránu a prostřelil Orlíka. Bylo srovnáno a do konce zbývalo jestě 6 minut a UKáčko chtělo fantastický obrat dokonat. Bohužel se jim to nepovedlo a utkání šlo do pětiminutového prodloužení.

To se hrálo po vzoru NHL pouze 3 na 3. Diváci, kterých do arény přišlo bezmála 1500, zažívali infarktové stavy. Šance střídala šanci a vyhrát mohla obě mužstva. Největší šanci měl Karel Herr, který se řítil sám na Orlíka, ale ten domácí podržel. Gól nepadl a utkání musely rozhodnout samostatné nájezdy. V těch byl stav dlouho 1:1, když za UKáčko mazácky proměnil Baláž. V šesté sérii si vzal puk Rovný, backhendovým blafákem proměnil, a když Hubek za Kings nevyzrál na fantastického Olivu, mohlo se UKáčko radovat z vítězství 4:3 po samostatných nájezdech. Série pokračuje ve čtvrtek 14.4. na zimním stadionu Hvězda, kde může tým UK v případě vítězství zvedat vítězný pohár. Utkání začíná v 19:00. Doražte podpořit naše borce na cestě k vítězství.

 

 

 

 

 

 

UK

UK PRAHA RSS