Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

I druhé semifinále ovládlo UKáčko a po roce si zase zahraje finále EUHL!

08.04.2016 | Martin Gremlica

Ve čtvrtek 7.3. přijel do Slaného Nowy Targ na odvetné semifinálové utkání s vědomím, že mají nůž na krku a utkání musí vyhrát, aby si vynutili alespoň třetí rozhodující zápas. To se ale nestalo! UKáčko mělo opět výborný začátek utkání a po první třetině vedlo 3:0. To bylo pro vývoj utkání zásadní. Tým UK si nenechal utkání vzít a bezpečně ho dotáhl do vítězného konce 6:2. Praha se může po roce znovu těšit na finále Evropské univerzitní hokejové ligy.

 

SF2 | Čtvrtek 07.04.2016, 11:00 | ZS Slaný
 

UK Praha - PPWSZ Podhale Nowy Targ

6:2

3:0, 0:1, 3:1

Branky a asistence: 10. Hučko (Bícha, Švaříček), 10. Kasala (Herr), 17. Kasala (Rovný, Hučko), 42. Gremlica (Krátký), 45. Rovný (Hučko, Bícha), 51. Bícha TS – 24. Kondrashov (Katin), 42. Paramonov (Kondrashov)

 Vyloučení: 9:7 navíc Rovný (UKP) 5 + OK za úder do oblasti hlavy a krku, Přesilové hry: 1:0, Oslabení: 0:0, Počet střel: 38:30

UK Praha: Oliva (Vokatý) – Švaříček, Bartoš, Herr, Valder, Krátký, Baláž – Hučko, Bícha, Kasala, Rovný, Gremlica, Hložek, Vyšín, Veber, Slánský

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Musharov (Popov) – Latiuk, Katin, Polinin, Bashirov, Kondrashov, Uglov, Michalski, Panczakiewicz, Svitac, Voropai, Paramonov, Siuty, Maximovich, Alimov,

Komentář
 
 
 

Targ přijel do Slaného opět s jasnou taktikou. Rychlý přímočarý hokej podpořený tvrdou hrou. A v úvodu utkání byl tým z Polska aktivnější. To bylo podpořeno čtyřminutovou přesilovou hrou za faul vysokou holí v podání Hučka. Avšak hráči Targu přesilovku nevyužili, a tak se skóre měnilo až v 10. minutě a byl to gól domácího celku. Bícha zatáhl puk do pásma, natáhl na sebe dva protihráče a v tu chvíli poslal puk dozadu na kapitána Hučka, který nekompromisně uklidil puk k tyči. O 14s později už to bylo 2:0. Kasala převzal puk ve vlastním pásmu, projel celé hřiště a s trochou štěstí procedil puk pod betonem Musharova v bráně Nowy Targu. To nebylo od Kasaly zdaleka všechno. O 6 minut později v situaci 2 na 1 vyslal Rovný právě Kasalu do úniku a ten vymetl všechny pavučinky v levé šibenici. UKáčko bylo jasně lepší a pouze díky dobrým zákrokům Musharova se skóre do konce třetiny neměnilo.

 Jak v první třetině byli jasně lepší domácí hokejisté, tak v té druhé byl lepší soupeř z Polska. Ve 24. minutě přišlo snížení. Pěknou sólovou akcí se prezentoval Kondrasho. Tento gól jakoby dal hráčům Nowy Targu křídla a měli více ze hry. Oliva  opět hájící branku UKáčka měl plné ruce i nohy práce. Hasit musel šanci Alimova a o pár chvil později uspěl tváří v tvář proti Polininovi. Poté zahrozilo UKáčko. Dobré střídání druhé pětky vedlo k šanci rozjetého Kasaly, který však nedokázal prostřelit Musharova. V přesilové hře mohl vrátit tříbrankové vedení Vyšín, ale Musharov byl úspěšnější. To bylo ale ze strany domácích v útoku všechno. Targ se dostával často před Olivu, ten však svůj tým držel.

 V kabině UK byli nuceni trenéři Fuks a Krégl, po takto odehrané třetině, zvýšit hlas a ujasnit bocům pár věcí. To hráčům prospělo a ve třetí třetině byl tým z Prahy lepším celkem. Ve 42. minutě to potvrdil. Krátký ostře vystřelil od modré čáry a před Musharovem tečoval puk mimo hostujícího brankáře Gremlica. Odpověď hostů netrvala dlouho. O 30s později vrátil Targ do hry Paramonov. To byl poslední gól v síti Olivy a přesné zásahy přidali už jen domácí. Ve 45. minutě sehrál překrásnou kombinaci první útok UK. V přesilové hře putoval puk po ose Bícha – Hučko – Rovný, který ho už uklidil do odkryté brány. Domácí byli při chuí a chtěli dále navyšovat skóre. To se jim povedlo ještě jednou. Bícha byl při svém úniku faulován a bylo nařízeno trestné střílení. Snajpr ve službách UK se svižně rozjel na Musharova a předvedl jeho klasický blafák mezi betony – 6:2. Tímto skóre zápas skončil a UK Praha se může radovat z postupu do finále EUHL! Týmu Nowy Targu je třeba pogratulovat za vynikající výkony a k účasti v semifinále už v jejich první sezóně. Finále proti Panaeuropě Kings začíná v úterý 12.4. v Bratislavě. Do Prahy, konkrétně na zimní stadion Hvězda, se série přesune ve čtvrtek 14.4. Začátek utkání je naplánován na 18:30. Doražte podpořit hráče UK na cestě ke třetímu titulu v EUHL!

 

UK

UK PRAHA RSS