Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V prvním semifinálovém utkání UKáčko zvládlo roli favorita a zvítězilo 5:3!

06.04.2016 | Martin Gremlica

V neděli 3.4. vyráželo Ukáčko k prvnímu utkání semifinále play off do dalekého Noweho Targu. Po 9 hodinové cestě mělo UKáčko skvělý start do utkání a vypracovalo si vedení 2:0. Tento náskok tým z Prahy udržoval až do konce utkání a zasloužene si z Polska odváží výhru 5:3.

SF1 | Neděle 03.04.2016, 18:00
 

PPWSZ Podhale Nowy Targ - UK Praha

3:5

1:2, 0:2, 2:1

Branky a asistence: 8. Alimov (Katin, Michalski), 43. Paramonov (Uglov), 52. Kondrashov - 3. Bícha (Baláž), 5. Hučko (Bícha), 24. Hložek (Slánský), 28. Alexa (Slánský, Švaříček), 48. Rovný (Hučko)

Vyloučení 4:7 Přesilové hry 2:2 Oslabení 0:0 Počet střel: 25:37

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Musharov (Popov) – Latiuk, Katin, Polinin, Bashirov, Kondrashov, Uglov, Michalski, Panczakiewicz, Olchawski, Voropai, Paramonov, Kurbatov, Siuty, Maximovich, Alimov, Kochetchov

UK Praha: Oliva (Vokatý) – Švaříček, Bartoš, Herr, Vošahlík, Krátký, Baláž – Hučko, Bícha, Kasala, Rovný, Gremlica, Hložek, Alexa, Veber, Slánský

Komentář
 
 
 

Po 9 hodinové cestě se mohlo zdát, že bude nástup týmu UK do utkání poněkud pomalejší, ale bylo to přesně naopak. Už ve 3. minutě upláchl všem na ledě forward Bícha a vychutnal si i brankáře Muscharova mazáckým blafákem mezi betony - 1:0. Za dvě minuty to bylo už 2:0. V přesilové hře opět zafungovala spolupráce Bícha – Hučko a druhý jmenovaný nekompromisně zavěsil. To byl pro nažhavené domácí velký šok. Nesložili zbraně a pokračovali ve své aktivní hře plné napadání a důrazné hry. Odměnou jim bylo snížení. V 8. Minutě v přesilové hře procedil puk mezi Olivou a tyčkou nejlepší střelec domácích Alimov. Hra se poté vyrovnala a byly vidět šance na obou stranách. Brankáři své týmy však podrželi, a tak se už skóre do konce první třetiny nezměnilo.

Druhá třetina se nesla ve stejném duchu jako ta první. UKáčku se opět vydařil začátek třetiny. Už po čtyřech odehraných minutách druhé třetiny využilo další přesilovku. Důraz na brankovišti uplatnil Hložek - 3:1. O pouhé čtyři minuty zasadilo UKáčko zřejmě rozhodující úder. Slánský zatáhl puk do třetiny, vyslal nepříjemnou střelu, kterou Musharov vyrazil pouze před sebe, kde už číhal zkušený Alexa a puk uklidil do branky. Po tomto gólu měl tým z Prahy více ze hry a mohl svůj náskok ještě zvýraznit, ale šance Hučka a Vebera nebyly využity.

Do třetí třetiny nastoupili domácí odhodlaní s výsledkem ještě něco udělat a na jejich výkonu to šlo znát. Skvěle napadali rozehrávku UK a dostávali se do šancí. Ve 43. minutě přišlo snížení. V přesilové hře Targ využil chyby jednoho z obránců a situaci 2 na 1 dokázali využít -4:2. Odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. Ve 48. minutě obkroužil Rovný branku Musharova a střelou po ledě na přední tyč překvapil brankáže Targu a bylo to zase o tři branky. Začala poslední desetiminutovka utkání a domácí se nadechovali k záverečnému tlaku. Ten jestě zesílil po snížení na 5:3. Kondrashov svižnou střelou překonal jinak skvěle chytájícího Olivu. Karlovka si závěr utkání pohlídal a zaslouženě si odváží první semifinálové vítězství v poměru 5:3. Druhé utkání je naplánováno na čtvrtek 6.4. od 11:00 na domácích stadionu UKáčka ve Slaném. Doražte podpořit náš tým na cestě do finále EUHL.

 

UK

UK PRAHA RSS