Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V boji o čelo tabulky nedalo UKáčko bratislavským Kings šanci!

22.02.2016 | Martin Gremlica

V pátek 19.2. vyjelo UKáčko na prestižní zápas do bratislavské Slovnaft arény, kde jsou doma Panaeuropa Kings – lídr tabulky EUHL. V tomto velmi kvalitním a vyhroceném utkání nedalo UKáčko svému soupeři šanci a jasně zvítězilo v poměru 7:2.

13. kolo | Pátek 19.02.2016, 19:00 | Slovnaft Aréna
 

Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha

2:7

0:3, 1:3, 1:1

Góly a asistence: 25. Hubek (Podgorski, Adamík), 52. Zvara ( Szabó) – 2. Herr (Gremlica, Alexa), 12. Kasala (Vyšín), 13. Slánský (Gremlica,Krátky), 28. Hučko (Vyšín, Gremlica), 31. Vyšín (Alexa, Herr), 38. Slánský (Švaříček, Hučko), 51. Kasala (Bartoš)

Vyloučení: 10:7, navíc Barták (PAN) 10 min za nesportovní chování, Bartoš (UKP) 10min za nesportovní chování, přesilové hry: 0:1, oslabení: 0:0, počet střel: 29:28


Rozhodčí: V. Fridrich – D. Kristián, T. Regec

Paneuropa Kings Bratislava: Porubský – Ketner, Kabát, Fabi, Jonášek, Barilla, Holeša, Tekáč, Zvara, Takáč, Krahulec, Tarabík, Hronec, Adamík, Hubek, Szabó, Hanták, Pečimut, Barták, Podgorski, Findura

UK Praha: Oliva – Krátký, Vyšín, Hučko, Slánský, Baláž, Švaříček, Bartoš, Kasala, Hložek, Herr, Bícha, Alexa, Vošáhlík, Gremlica, Rovný

Komentář
 
 
 

Od úvodního buly sledovali diváci ve Slovnaft aréně velmi svižný a důrazný hokej. Úvod vyšel lépe hostům z Prahy. Obránce Herr nedal svou svižnou střelou do horního růžku  Porubskému v brance Kings šanci. Hra se poté hodně přiostřila a bylo k vidění pár potyček. V jedné z nich to už hostující Bartoš nevydržel a pustil se do pěstní výměny s domácím Bartákem. Bitku jasně vyhrál a oba aktéři si šli odpočinout na 10 minut na trestnou lavici. Iniciativu přebrali hosté z UK. Ve 12. minutě navýšil vedení hostů Kasala. Značně rozhození Kings dostali do konce třetiny jestě jeden tvrdý úder. Po pěkné kombinaci Gremlici se Slánským druhý jmenovaný překonal nadvakrát Porubského.

Od začátku druhé třetiny nastoupili domácí s větší aktivitou, odhodlaní s nepříznivým výsledkem něco udělat. To se začalo naplňovat ve 25. minutě, kdy Hubek překonal svižnou střelou Olivu v brance UK. Po střeleném gólu si Kings vytvořili tlak, ale i přes slušné šance nedokázali skórovat. Zákonitě přišel trest. Ve 28. minutě vrátil dvoubrankový náskok na stranu hostů kapitán Hučko a o 3 minuty později po krásné kombinaci a backhandovém zakončení Vyšína to už bylo 5:1 pro UKáčko. To bylo pro domácí Kings zásadní rána. Jejich aktivita opadla a hosté v poklidu kombinovali a hráli to, co potřebovali. Ve 38. minutě se v přesilové hře prosadil podruhé v zápase Slánský a bylo to hrozivých 1:6 z pohledu domácích.

V poslední třetině se zápas už pouze dohrával. Domácí sice bojovali, ale UKáčko si poctivě hlídalo svůj náskok. Oba týmy přidaly ještě po jedné brance. Nejprve Kasala z UK svižnou střelou překonal Porubského. Avšak o pár sekund později korigoval za Kings Zvara. V 54. minutě bylo utkání předčasně ukončeno z důvodu zranění domácího hráče. Podle zpráv z Bratislavy je už v pořádku. Ukáčko tak zvítězilo v poměru 7:2 a připravilo Kings o domácí neporazitelnost. Dnes v pondělí 22.2. od 19:00 čeká UKáčko ve Slaném další těžký zápas proti UMB Bánská Bystríca.

 

 

UK

UK PRAHA RSS