Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Po velkém boji UKáčko zdolalo nováčka z Polska 5:3!

10.02.2016 | Martin Gremlica

V pondělí 8.2. zavítal na led ve Slaném nováček soutěže z Noweho Targu. Tým složený převážně z ruských hráčů se prezentoval pruslivým a bojovným výkonem. UKáčko ale potrvdilo roli favorita zápasu a dotáhlo utkání do vítězného konce.

11. kolo | Pondělí 08.02.2016, 20:00 | ZS Sláný
 

UK Praha - PPWSZ Podhale Nowy Targ

5:3

0:1, 3:2, 2:0

Góly a asistence: 22. Bícha (Hučko, Švaříček), 26. Hučko (Bícha, Švaříček), 36. Gremlica (Hybner), 44. Slánský (Gremlica, Herr), 60. Krátký (Rovný, Bícha) – 4. Polinin (Paramonov), 39. Alimov (Latiuk, Kurbatov), 39. Zaytsev (Maximovich)

Vyloučení: 4:8, navíc Rovný (UKP) 10 minut za napadení, Maximovich 10 minut za napadení, přešilové hry: 0:1 , oslabení: 1:0, počet střel: 28:36

UK Praha: Oliva – Švaříček, Kregl, Herr, Krátký, Vošahlík, Bartoš – Hučko, Bícha, Veber, Rovný, Novák P., Gremlica, Hybner, Kasala, Slánský

PPWSZ Podhale Nowy Targ: Popov (Murashov) – Latiuk, Polinin, Habura, Voropai, Katin – Alimov, Bashirov, Kondrashov, Kurbatov, Maximovich, Panczakiewicz, Paramonov, Siuty, Uglov, Svitac, Zaytsev

Komentář
 
 
 

Utkání nezačalo moc šťastně. Především pro forvarda Petra Nováka, kterého  Alimov už v 9s zápasu poslal tvrdě do mantinelu a Novák skončil v nemocnici s přetrhanými vazy v rameni. Pro UKáčko, které mělo na zápas nachystané pouze 3 plné lajny to byla težká ztráta. Po tomto incidentu byli mírně lepší hosté. Svojí důraznou hrou se dostávali do šancí a ve 4. minutě otevřeli skóre zápasu. Po chybě domácích v útočném pásmu ujížděl Polinin na Olivu a nadvakrát dostal puk do branky. Tým UK tento obdržený gól probral a po zbytek třetiny přebral iniciativu. Svého soupeře zavřel v obraném pásmu. Jenže pokusy Hučka, Bíchy ani Rovného nebyly uspěšné. Do kabin se tedy šlo za stavu 1:0 pro Targ.

Druhá třetina začala přesilovou hrou hostů. Avšak gól vstřelilo domácí UKáčko. Po krásné souhře po ose Švaříček – Hučko – Bícha uklízel poslední jmenovaný kotouč do prázdné brány. O 4. minuty později to už bylo 2:1. Kapitán Hučko plácl do puku a ten zaplachtil za Popova v brance Targu. Utkání se začlo přiostřovat. Bylo k vidění mnoho tvrdých střetů a nezpočet faulů především ze strany hostů. UKáčko se nenechalo rozhodit a hrálo stále svoji hru, která vyustila ve 3. vstřelený gól. Hybner poslal ostrou ránu od mantinelu tu ještě Popov lapil, ale na dorážku Gremlici byl krátký. Co se ale nestalo během 17s ve 39. minutě bylo srovnáno. Nejprve Alimov tečoval střelu od Latiuka mimo dosah Olivy a za pouhých 17s srovnal Zaytsev. UKáčko tedy lacině ztratilo vedení a před třetí třetinou mělo v kabině nad čím přemýšlet.

Ve třetí třetině se hra přelévala ze strany na stranu. Více šancí mělo Ukáčko a ve 44. minutě strhlo vedení na svojí stranu. Gremlica zatáhl puk hluboko do pásma Targu, z otočky nahrál na volného Slánského, který paradní střelou vymetl šibenici Popovovi branky. Targu nic nezbylo než vložit všechno úsilí do útoku a po zbytek třetiny UKáčko tlačilo. Minutu do konce utkání odvolal trenér Targu brankáře Popova a nováček z Polska to zkusil v šesti. Buhužel pro Targ to ke gólu nevedlo a navíc obránce Krátký trefil prázdnou bránu a utkání bylo definitivně rozhodnuto. Kaňkou na jinak sympatickém výkonu nováčka byla závěrečná bitka, kde hráči Targu neunesli porážku. 

Foto: Aneta Procházková

 

UK

UK PRAHA RSS