Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V malé bitvě o Prahu nedalo UKáčko Technice šanci a deklasovalo ji 10:3!

27.01.2016 | Martin Gremlica

V úterý 26.1. se na zimním stadionu ve Slaném v rámci EUHL uskutečnila malá bitva o Prahu. Tým Techniky Praha jako domácí přivítal tým UK Praha. UKáčko předvedlo výborný výkon a svému soupeři nedalo žádnou šanci. V utkání se blýskl 4 góly Mikuláš Bícha, který tak měl hlavní podíl na drtivé výhře UKáčka.

 

10. kolo | Úterý 26.01.2016, 19:30 | ZS Slaný
 

Engineers Prague - UK Praha

3:10

1:2,1:4,1:4

Góly a asistence: 11. Kratochvíl, 28. Hyršl (Prokeš), 51. Fiala (Urbančík) – 3. Bícha (Hučko, Novák P.), 5. Bícha (Novák P.), 21. Herr (Krátký, Rovný), 25. Novák P. (Hučko), 35. Gremlica (Hybner), 35. Verner (Bartoš), 46. Hučko (Krátký), 56. Bícha, 58. Hložek, 60. Bícha (Hučko)

Vyloučení: 4:5, přešilové hry: 1:2 , oslabení: 0:1, počet střel: 25:43

Engineers Prague: Cvrček (41. Uhlík) – Pálka, Sem, Nejedl, Suk, Dvořák, Kordík – Žák, Dulovec, Urbánek, Hyršl, Kratochvíl, Urbančík, Fiala, Hudek, Prokeš

UK Praha: Vokatý (21. Plíšek) – Švaříček, Matula, Herr, Krátký, Baláž, Bartoš – Hučko, Bícha, Hložek, Rovný, Novák P., Gremlica, Hybner, Verner, Kasala

Komentář
 
 
 

Utkání začalo v opravdu vysokém tempu. UKáčko se vytasilo s taktikou vysunutého napadání a tato taktika nesla ovoce. Už ve 3. minutě dorážel puk do prázdné brány Bícha, čímž odstartoval svůj velký večer. Dvě minuty na to už bylo skóre 2:0. Vyhozený kotouč brankář Techniky Cvrček vůbec neodhadl, vyjel pro něj, ale nestihl to před všudypřítomným Bíchou, který tak Cvrčka v poklidu objel a dovezl puk do prázdné brány. Technika nic nevzdala a zásluhou Kratochvíla v 11. minutě snížila na 2:1. V 15. minutě Hybner orazítkoval břevno Cvrčkovi svatyně. Utkání se poté přiostřilo a bylo k vidění pár vyloučení, ze kterých ale další gól nepadl. Do kabin se odcházelo za stavu 2:1 pro tým UK.

Koncem 1. třetiny se zranil brankář UK Vokatý a do brány si tak od 2. třetiny šel odbýt svou premiéru v EUHL Plíšek. UKáčko pokračovalo v dobré nátlakové hře. Ve 21. minutě nechytatelnou dělovkou od modré zvýšil na rozdíl dvou branek obránce Herr. To UKáčko ještě víc nakoplo a svému soupeři takřka nepůjčovalo puk. Jedna krásná kombinace střídala druhou. Jednu takovou dokázal proměnit ve 25. minutě Petr Novák, který si vychutnal Cvrčka krásnou Forsbergovou kličkou. Technice se podařilo z ojedinělé akce snížit, přesnou střelou z mezikruží prezentoval Hyršl 2:4 z pohledu Techniky. To tým UK vůbec nepřibrzdilo. Ve 35. minutě po krásné přihrávce Hybnera zpoza brány vrátil tříbrankový náskok na stranu UK Gremlica. O 27s později dokázal tečovat puk mimo dosah Cvrčka Verner 6:2 pro UK.

Třetí třetina začala jak jinak než převahou týmu z nejstarší tuzemské univerzity. Především díky skvělému forcheckingu. Ve 46. minutě obral v obraném pásmu o puk obránce Techniky kapitán Hučko a střelou pod vyrážečku zvýšil na 7:2. Technika se snažila, ale vedlo to už pouze k jednomu střelenému gólu do sítě golmana UK Plíška. V 51. minutě ho překonal Fiala. Poté už padaly góly pouze na druhé straně. Mikuláš Bícha začal završovat svůj velký večer. V 56. minutě střelil svůj 3. gól v zápase a na světe byl hattrick. To ovšem nebylo z jeho strany všechno. Dvě minuty do konce z dorážky zvýšil na 9:3 Hložek. Jubilejní 10 gól nemohl dát nikdo jiný než fenomenální Bícha, který pěkným backhendovým blafákem uzavřel skóre zápasu na 10:3 pro tým Univerzity Karlovy. 

 

UK

UK PRAHA RSS