Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

V odvetě s Grazem nedalo Ukáčko domácím šanci a odváží si z Rakouska výhru 6:3!

18.12.2015 | Martin Gremlica

Po čtvrteční výhře vyjížděli ve středu 16.12. naši hráči na odvetné utkání do rakouského Grazu. Od začátku utkání bylo Ukáčko lepším celkem, a tak si zaslouženě z Rakouska odváží 3 body za výhru 6:3. Hattrickem se blýsk náš kapitán Petr Hučko, který tak konečně protrhl střeleckou smůlu.

8. kolo | Středa 16.12.2015, 20:30
 

UHT Dukes Graz - UK Praha

3:6

(1:3, 1:2, 1:1)

Góly a asistence: 13. Erlacher (Meixner, Lammer), 34. Strohmeier (Shrottner), 42. Florian (Dreymann, Riedmann) - 2. Rovný (Bícha, Baláž), 9. Klindera (Bícha), 10. Hučko (Novák, Hybner), 25. Hučko (Švaříček), 27. Hučko, 41. Novák (Hybner)

Vyloučení: 3:5
Přesilové hry: 0:0, oslabení: 0:0, počet střel: 28:39

UHT Dukes Graz: Zeugswetter (Kotlet) – Jus, Lehmann Panger, Pfingsher, Lamner, Scepka – Mörtl, Innerhofler, Schröttner, Sternat, Dreymann, Florian, Erlacher, Riedmann, Strohmeier, Meixner, Schuller

UK Praha: Oliva – Krátký, Švaříček, Baláž, Valder– Hučko, Bícha, Hybner, Rovný, Novák, Veber, Hložek, Klindera, Sommer

Komentář
 
 
 

Po osmihodinové cestě do dalekého Grazu se mohlo zdát, že hráči UK Praha budou mít ospalý začátek, ale opak byl pravdou. Už ve 2. minutě využili brejkové situace, kdy Bícha předložil Rovnému a ten se nemýlil. Hosté v první polovině třetiny nedávali domácímu týmu šanci, čehož byl důkazem druhý gól Ukáčka, kdy se v 9. minutě po přihrávce Bíchy zpoza brány mohl z prvního gólu v EUHL radovat sparťanský junior Klindera. O pouhou minutu později z dalšího brejku prolomil kapitán Hučko střeleckou smůlu a v 10. minutě utkání už ukazovala světelná tabule stav 3:0. V tuto  chvíli si domácí trenér Znenáhlík vzal oddechový čas. Grazu to prospělo a jejich hra se výrazně zlepšila a ve 13. minutě snížil Erlacher. Stav 3:1 vydržel až do konce první periody.

Ve druhé třetině Ukáčko pokračovalo ve svojí hře založené na zajištěné obraně a čekalo na brejkové situace. Tato taktika byla od trenéra Fukse výborný tah. Hned na začátku se do šancí dostali Novák a Bícha, ale ani jeden neuspěli. Ve 25. minutě se po špatné rozehrávce domácích zmocnil kotouče Švaříček, který po naznačené střele na bránu přihrál najíždějícímu Hučkovi, který i přes velký úhel trefil odkrytou branku Grazu. O další dvě minuty později  už kapitán UK Praha dokonal svůj první hattrick v sezóně 5:1. V této fázi hry působil Graz bezzubým dojmem. Nevycházely jim kombinace ani zakončení. Až ve 34. minutě snížil na rozdíl tří branek Strohmeier.

Hned z kraje třetí třetiny navýšil vedení po přihrávce od nejlepšího střelce týmu UK Praha Hybnera Novák 6:2. Graz ale rozhodně nesložil zbraně. O minutu později snížil opět na rozdíl tří branek domácí Florian. Domácí pokračovali v aktivní hře, ale k dalšímu gólu to nevedlo. Ukáčko si pečlivou a zodpovědnou hrou utkání pohlídalo. Především díky hattricku Petra Hučka a pečlivé hře v obraně si tak náš tým odváží z Grazu zasloužené 3 body do tabulky EUHL.  

UK

UK PRAHA RSS