Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Po nevydařeném utkání v Bratislavě hráči UK zabrali a zvítězili v Banské Bystrici 3:2 po nájezdech.

25.11.2015 | Martin Gremlica

Hráči UKáčka měli po pondělním nevydařeném utkání co napravovat. V Bánské Bystrici složili reparát. Silné UMB porazili 3:2 po samostatných nájezdech. V doplňkové dovednostní soutěži zazářil Matúš Baláž, který proměnil oba své pokusy a spolu s golmanem Olivou měli lví podíl na výhře Ukáčka.

6. kolo | Úterý 24.11.2015, 18:30
 

UMB Hockey Team Banská Bystrica - UK Praha

2:3 sn

(1:1, 0:1, 1:0, - 0:1)

Góly a asistence: 13. Mendel (Primus, Mančák), 54. Kamzík (Kasanický, Mančák) – 7. Veber (Gremlica), 37. Verner (Sommer, Bartoš), 65. Báláž

Vyloučení: 8:11, Hučko (UKP) 10min nesportovní chování, Slánský (UKP) 5 + OK bitka, Tenkel (UMB) 5 + OK bitka

přesilové hry: 0:0, oslabení: 0:0, počet střel: 44:36

UMB Hockey Team Banská Bystrica: Likavčan (Malatinec) – Kandra, Kasanický, Prandorfy, Rajčan, Ramaj – Akantis, Kováčik, Knut, Maliňák, Mančák, Málus, Primus, Tenkel, Studený, Mendel, Kamzík, Indrych, Šeliga

UK Praha: Oliva (Skuhrovec) – Švaříček, Matula, Herr, Valder, Baláž, Bartoš – Hučko, Bícha, Šeda, Hložek, Rovný, Novák, Gremlica, Slánský, Veber, Sommer, Svoboda, Verner

Komentář
 
 
 

Do zápasu vstoupili lépe domácí. Velice dobře bruslili a vytvořili si několik dobrých střeleckých pokusů. Kdo však udeřil, byli hráči UK Praha. Gremlica vybojoval puk za bránou, předložil ho Veberovi a ten se bekhendem nemílil. Domácí UMB však stále pokračovali se svojí aktivní hrou a přineslo to ovoce. Střelou přes obránce se prosadil Mendel. Poté tempo hry polevilo, a tak první třetina skončila nerozhodně 1:1.

Jak byli v první třetině aktivnější domácí, ve druhé třetině se obraz hry vyrovnal. Ukáčko zjednodušilo hru a začlo si vytvářet šance. V jedné takové byl Hučko, který v situaci 2 na 1 volil střelu, ale nebyl úspěšný. Poté zahrozili i domácí, kteří se řítili ve dvou na samotného golmana UK Praha Olivu, ten ale svůj tým podržel. Hra se začla kouskovat. Vyloučení střídalo vyloučení a to na obou stranách. Hrálo se tedy více ve čtyřech než v pěti. To sedělo více hostům z Prahy. Po jednom ze závarů v obraném pásmu domácích se radovali ze šťastného gólu. V 37. Minutě Verner poslal puk na bránu a jeden z domácích obránců si ho bruslí srazil do brány. Skóre 2:1 vydrželo do konce třetiny, a tak si UK Praha nesli do šaten jednobrankový náskok.

Do třetí třetiny vlétli domácí s odhodláním vyrovnat skóre. Hosté ale výborně bruslili a nepouštěli UMB do většího tlaku. Hra se rychle přelévala ze strany na stranu a šance střídala šanci. Pět minut do konce se povedlo domácím srovnat skóre. Z dorážky se radoval Kamzík. Po 60 minutách bylo skóre 2:2 a došlo na samostatné nájezdy. Po třetí sérii nájezdů bylo skóre nerozhodné 2:2. Avšak ve čtvrté sérii se ke svému už druhému nájezdu rozjel Baláž a pomalým nájezdem si vychutnal Likavčana i napodruhé. Domácího hráče UMB poté vychytal skvěle chytající Oliva, a tak se z výhry 3:2 po nájezdech radovali hráči UK Praha.

 

 

 
 
 
Ohlasy


 
 

 

UK

UK PRAHA RSS