Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Prvním přemožitelem UKáčka se překvapivě stávají Diplomats Pressburg.

23.11.2015 | Martin Gremlica

K 5. kolu EUHL vyjížděli naši hráči do Bratislavy, kde se utkali s Diplomats Pressburg. Našim hráčům vůbec nevyšel začátek utkání a už ve 2. minutě prohrávali 2:0. I když po zbytek zápasu bylo UKáčko lepším týmem, po hrubých chybách v obraně a spoustě zahozených tutovek si z Bratislavy odváží první porážku v sezóně 4:2.

5. kolo | Pondělí 23.11.2015, 19:30
 

Diplomats Pressburg - UK Praha

4:2

(2:1, 2:1, 0:0)

Góly a asistence: 1. Kraus (Šoltís), 2. Mucha (Just, Karaba), 25. Hudcovský (Mikšík, Ernst), 40. Holeš (Winkler, Mucha)  13. Šeda (Gremlica, Sommer), 36. Novák P. (Hložek, Rovný)

Vyloučení: 7:5, navíc Winkler (DIP) 10 min. nesportovní chování, Vizváry (DIP) 10 min. nesportovní chování, Hučko (UKP) 10 min. nesportovní chování, Švaříček (UKP) 10 min. nesportovní chování

Přesilové hry: 0:1, oslabení: 0:0, počet střel: 30:44

 

Diplomats Pressburg: Turák – Vizváry, Burian, Studený, Brincko, Karaba, Just – Mikšík, Podgorski, Hegely, Kaus, Pravda, Ernst,Winkler, Mucha, Šoltís, Čáni, Hudcovský, Turan, Holeš

UK Praha: Skuhrovec (2. Oliva) – Švaříček, Matula, Herr, Valder, Baláž, Bartoš – Hučko, Bícha, Šeda, Hložek, Rovný, Novák, Gremlica, Slánský, Veber, Sommer, Svoboda, Verner

Komentář
 
 
 

Zápas ukrojil pouhé vteřiny a domácí už dokázali dostat puk do hostující branky. Po výborném napadání se trefil domácí Kraus. O 50 vteřin později to bylo už 2:0. Situaci 3 na 1 vyřešil Mucha střelou na zadní tyč a Skuhrovec byl bezmocný. Ukáčko sáhlo ke střídání golmanů a Skuhrovce vystřídal Oliva. Po zbytek třetiny se hráči UK Praha vzpamatovali a byli lepším týmem na ledě. V 13. minutě využili hosté přesilovou hru. Gremlica naservíroval křižnou přihrávkou puk Šedovi a ten si připsal první gól v EUHL. Tlak hostů sílil, ale ke gólu to nevedlo. Nejblíže k němu měl Veber, který před prázdnou brankou selhal. 

Tak jak první třetina skončila, začala ta druhá, tedy aktivní hrou hostů z Prahy. Góly ale stříleli domácí. Zmatku v obranném pásmu hostů využil Hudcovský 3:1. Zkorigovat skóre mohl nejprve Veber po něm Baláž, ale ani jeden neuspěli. Zahrozili aji Diplomati. V samostatném úniku neuspěl střelou nad beton Mucha. Po několika dalších nevyužitých šancích se konečně prosadili i hosté. Po pěkné Hložkově nahrávce se z mezikruží trefil Novák. Co se ale nestalo? Pouhé 2 vteřiny před koncem druh třetiny po fatální chybě obrany UK zvýšil Holeš už na 4:2.

Ve třetí třetině se hráči Diplomats Pressburg nikam nehnali. Pozorně bránili svůj dvoubrankový náskok. Pro hráče UK Praha bylo čím dál težší se dostat do útočného pásma. Když už se hosté dostali k brance domácích, jejich koncovka byla bezzubá. Utkání bylo více a více nervóznější a bylo nutno rozdat pár vyšších trestů. Dvě minuty do konce utkání hosté odvolali golmana Olivu a zkoušeli to v šesti. Bohužel ani to jim nebylo nic platné, a tak si z Bratislavy odváží první porážku v této sezóně. Zítra v 18:30 mohou vše napravit v Banské Bystrici, kde se utkají s tamními UMB. 

 

 

 
 
 
Ohlasy

 
 


 

UK

UK PRAHA RSS