Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Třetí ročník EUHL otevřelo pražské derby, z vítězství se radoval obhájce Sekeráš Trophy

06.10.2015 | Michaela Příhonská a Tobiáš Slavíček

Nový ročník Evropské Univerzitní Hokejové Ligy otevřelo pražské derby mezi vítězem obou předchozích ročníků soutěže, UK Praha, a nováčkem Technikou. UKčko splnilo roli favorita, když si postupně vypracovalo až čtyřbrankový náskok. Technici v závěru dvěma góly alespoň korigovali skóre na konečných 6:2. Na domácí straně se utkání povedlo zejména Aleši Hybnerovi a Matúšovi Balážovi, oba skórovali dvakrát.

1. kolo | Úterý 06.10.2015, 17:00
 

UK Praha - Engineers Prague

6:2

1:0, 1:0, 4:2

Góly a asistence: 19. Baláž (Rovný, Slánský M.), 34. Hybner (Gremlica, Matula), 45. Hybner (Hučko, Herr), 46. Alexa54. Krátký (Hučko, Novák), 59. Baláž (Švaříček) - 50.  Vyskočil (Sem, Vostrácký), 58. Hyršl.

Vyloučení: 7:4, navíc Rovný a Bartoš (UK Praha) 5+DKZ hrubost, Herna, Zilcher a Fiala (ČVUT Praha) 5+DKZ, Suk trestné střílení.

Rozhodčí: Pokorný Aleš - Ondráček Jiří, Doskočil Petr

UK Praha: Vokatý – Herr, Švaříček, Baláž, Matula, Bartoš, Krátký - Novák, Bícha, Hučko, Rovný, Alexa, Polák, Gremlica, Hybner, Slánský

Engineers Prague: Příhoda (Štěpánek) - Sem, Hupka, Herna, Pelc, Zilcher, Suk - Vostrácký, Polák, Vyskočil, Hyršl, Klíma, Žák, Fiala, Hudek, Žilík

Komentář
 
 
 

Hned v úvodních minutách se dostali hráči UK do nadějného útoku, který však nevyužili. Šance Nováka, kterou neuklidil Bícha do prázdné brány, šla těsně vedle tyčky. Hráči Techniky se nenechali zahanbit a svou útočnou hrou si vysloužili dvě přesilovky, v nichž však nedokázali překonat domácího gólmana Vokatého. Útočící hráč Techniky po nahození puku do třetiny nešťastně trefil Bíchu do obličejové části a ten musel již v 9. minutě opustit led a nechat se ošetřit v nemocnici s tržnou ránou na tváři. Na konci třetiny si hráči UK zahráli přesilovou hru, ale Příhoda odolával náporu Hučka a Nováka a podržel svůj tým. Necelou minutu před koncem první třetiny dostal Matúš Baláž na hranici kruhů přihrávku a dokázal vymést Příhodův levý růžek brány - 1:0.

V střední části měli větší převahu Technici, kdy se Vyskočil dostal do velké šance, ale Vokatý svým betonem vytěsnil jeho střelu. Následně dopadl podobně i Vostracký, který byl sám před brankou, ale Vokatý skvěle podržel svůj tým. Podobným způsobem to zkoušeli na druhé straně i Hučko s Alexou, ale nedokázali protlačit puk přes gólmana. Ve 34. minutě se Matula nádherně prokličkoval ze středního pásma mezi hráči Techniky až před bránu, kde zadovkou našel Gremlicu, ten pak trefil břevno a pro Aleše Hybnera už nebylo těžké dostat odražený puk do branky a navýšit tak vedení domácích na 2:0.  Po potyčce Krátkého a Koláře, kteří si šli odpočinout na trestnou lavici, využil většího prostoru Žák. Podařilo se mu uniknout a měl volnou cestu k útoku. Zabránil mu v tom však na poslední chvíli Baláž, jenž mu vypíchl puk.

Tak, jako ve druhé části, měli lepší vstup do závěrečné třetiny Technici, kdy po hrubé chybě hráčů UK najížděl Vyskočil úplně sám na Vokatého, avšak bezúspěšně. To Aleš Hybner na druhé straně využil přesilové hry a do odkryté branky zakončoval po spolupráci s kapitánem Hučkem a Herrem - 3:0. Ani ne dvě minuty po vstřelení třetí branky zvyšuje Roman Alexa na 4:0. Hráči Techniky už nevědí, jak odolat tak silnému tlaku týmu UK a faulují unikajícího Hučka. Rozhodčí tak nařizuje trestné střílení, které kapitánovi UK vypichuje Příhoda.  V 50. minutě nahazuje obránce Sem mimo bránu a od zadního mantinelu se puk odráží na hůl Davida Vyskočila, který dává první gól Techniků v této soutěži a mění skóre na 4:1. Technici se snaží využít rychlých brejků, ale ty zastavuje urostlý Švaříček. Po přečíslení na opačné straně se po střele Hučka dostává puk před Ondřeje Krátkého, a ten zvyšuje na 5:1. V 58. minutě se opět dočkali i hosté, Adam Hyršl nahazuje na Vokatého a, šťastně pro Hyršla, střela propadá mezi betonem a tyčkou. Útočník Techniky tak koriguje stav na 5:2. Na tabuli svítí poslední minuta a hráč Techniků hrubě fauluje kapitána UK Hučka, který následně dostává i pěstí do obličeje. Za svého kapitána se postavili Rovný a Bartoš a proběhl pěstní souboj s Fialou a Zilcherem. Všichni zmiňovaní byli vyloučeni do konce utkání. Na závěr ještě navyšuje skóre na 6:2 Matúš Baláž.

 

UK

UK PRAHA RSS