Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

MISTŘI! UKčko obhájilo Sekeráš Trophy, druhé finále rozhodl jediný gól!

15.04.2015 | Martin Augustin

Hokejisté Univerzity Karlovy po roce opět zažívají pocity vítězů Evropské Univerzitní Hokejové Ligy! Ve druhém finálovém utkání, které se hrálo v Praze na Hvězde, udolali celek UMB z Banské Bystrice jediným gólem a v sérii zvítězili 2:0 na zápasy. Rozhodující trefu celé sezóny obstaral Karel Herr, který ve 46. minutě využil přesilovou hru.

Fin2 | Středa 15.04.2015, 16:30
 

UK Praha - UMB Banská Bystrica

1:0

0:0, 0:0, 1:0

Branky a nahrávky: 46. Herr (Slánský, Hučko). Vyloučení: 8:6. Využití: 1:0

UK Praha: Vokatý – Bartoš, Krátký, Herr, Vošahlík, Slavíček, Baláž - Gremlica, Arnošt, Bícha, Alexa, Slánský, Polák, Hučko, Novák, Valder, Sommer, Hybner, Rovný, Hložek

UMB Banská Bystrica: Bezek – Knechta, Knuf, Prandorfy, Kandra, Kasanický, Michalčík, Janečko, Studený, Majling, Indrych, Kováčik, Ferleťjak, Maliňák, Šándor, Primus, Akantis

Komentář
 
 
 

Hokejisté Univerzity Mateja Bela se viditelně poučili z tragické úvodní třetiny domácího zápasu a do odvety v Praze vstoupili mnohem koncentrovaněji. Hosté si v samém úvodu dokonce vyzkoušeli přesilovou hru, ale při ní jen rozchytali brankáře Vokatého. Ještě lepší příležitost dostalo v 7. minutě UKčko, jenž hrálo výhodnější verzi početní výhody – tedy 4 na 3, tentokrát se však vyznamenal Bezek v brance UMB.

Oba gólmani kralovali i v dalším průběhu utkání. Šance se totiž rodily, ne, že ne, Vokatý i Bezek však měli svůj den. Úvod druhé periody patřil díky dvěma po sobě jdoucím přesilovým hrám celku z Banské Bystrice, při rovnovážném počtu hráčů zase byli o něco aktivnější Pražané, které hnala dopředu velmi slušně zaplněná tribuna stadionu Hvězdy Praha.

Čekání na první gól ale pokračovalo i nadále. Konkrétně až do 46. minuty. To hrálo mužstvo UK přesilovku, Slánský posunul puk na obránce Karla Herra a ten v čase 45:52 konečně zlomil Bezekovo kouzlo. Domácí se pak snažili přidat i pojistku. S postupujícím časem se stále více dopředu samozřejmě tlačili i hokejisté UMB a svůj tým musel několikrát podržet Vokatý. V závěru utkání to hostující kouč Opáth zkusil i s prázdnou brankou a šesti bruslaři v poli. Domácí se ovšem náporu soupeře již ubránili a po závěrečné siréně tak propukla jejich obrovská radost.

Hokejisté UK Praha po roce opět zažívají pocity týmu, který mohl zvednout nad hlavu Sekerášovu trofej. To hráči UMB byli bezprostředně po utkání zklamaní, ale finálová účast hned v nováčkovské sezóně je pro ně velkým úspěchem a i Banské Bystrici bude nakonec co slavit. Sláva vítězům, čest poraženým!

UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
 
UK Praha RSS