Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Turné ACHA napříč Evropou finišuje, Američané míří do Prahy

04.01.2017 | Petra Pilbauerová

Po propadáku v Bystrici a rozbombardovaných Diplomatech Pressburg se evropská štace výběru americké ACHA pomalu stáčí směrem na západ. Američané zakončí své dobrodružství v Praze, kde poslední zkušenosti nasbírají proti hráčům Univerzity Karlovy. Ještě než opustí hranice Slovenska je ale čeká nášup toho nejlepšího, co EUHL nabízí. Nominaci do jejího výběru získali ti nejméně průstřelní brankáři, neprostupní urostlí zadáci, co pro ránu nechodí daleko a také ostrostřelci s tou nejlepší muškou. ACHA je nevyzpytatelná, její výsledky jsou totiž až absurdně kolísavé. Jak zakončí svůj krátký pobyt na starém kontinentu? Zápas proti Univerzitě Karlově se uskuteční 5. 1. 2017 na zimním stadionu HC Hvězda Praha od 17:30.

Zápasová štace ACHA napříč Evropou

31. 12. 2016 / Akademie 1928 KTH Krynica - ACHA 7:3

2. 1. 2017 / UMB Banská Bystrica - ACHA 6:1

3. 1. 2017 / Diplomats Pressburg - ACHA 1:8

4. 1. 2017 / výběr EUHL - ACHA 4:1

5. 1. 2017 / UK Praha - ACHA

 

Složení ACHA

Brankáři:

Stevie Erwin strávil v brance podstatně více času nežli Gagnon, zaměřme se tedy nejdříve na gólmanskou jedničku ACHA. Ta odchytala celé utkání proti Banské Bystrici, které pro celý tým skončilo naprostým debaklem 1:6. 185 centimetrů vysoký brankář čelil jednatřiceti střelám, přičemž každá pátá skončila za jeho zády. Jeho procentuální úspěšnost po zápase klesla na 80,6 % a průměr vyskočil na rovných šest gólů za zápas. Jeho domácím týmem je Xavier University, kterému letos vychytal pět výher ze sedmi utkání.

V utkání proti Diplomatům Pressburg se brankáři v polovině utkání střídali. Erwin schytal jediný gól domácích z hokejky Rastislava Zvary. Tím však veškerá akce Diplomatů skončila, takže si Bystricí proškolený brankář mohl svoji ostudnou statistiku zlepšit. Z jedenácti střel pochytal deset, Kyle Gagnon (Oakland University) pak s přehledem zneškodnil zbylých šestnáct.

Obrana:

Nejofenzivněji laděným obráncem ACHA je bezesporu Elliot Digison (Hope College). V utkání proti Diplomatům dopomohl k brance na 3:0 a sám vystřelil tu pátou, což není na zadáka vůbec špatné. Doma za oceánem nastoupil do dvaceti soutěžních utkání, ze kterých vytěžil 24 bodů (9+15).

Po jedné asistenci má i nevysoký Austin Kath (Calvin College), který je v domácí soutěži výkonným nahrávačem – 23 přihrávek v osmnácti zápasech a k tomu čtyři góly navrch. Jedna nahrávka patří i Jamesi Gleasonovi (Central Michigan University), který má doma slabost spíš pro střádání trestných minut.

Útok:

Nejnebezpečnější přísadou bude pravděpodobně Jordan Duncan (Calvin College). Ten se totiž jako jediný dokázal prosadit v zápase proti Banské Bystrici a při střeleckých hodech proti Diplomatům inkasoval jeden přímý zářez a dvě nahrávky. Doma je na ledě nepostradatelnou součástí týmu, o čemž svědčí jeho osmadvacet bodů v osmnácti zápasech.

Mezi nejlepší střelce patří Cameron Bell (Calvin College) a Austin Rothe (Michigan State University). Oba vstřelili Diplomatům po dvou gólech, ve Státech se ale tito dva snajpři projevují poněkud odlišně. Bell nasbíral v osmnácti ligových utkáních neskutečných 38 bodů (18+20). Jakmile se tedy dostane k puku, nebojí se vystřelit a zároveň nehraje pouze na sebe. Rothe odehrál o tři zápasy méně, ale pětadvacet bodů za devět branek a šestnáct asistencí je více než chvályhodných.

Velkou pozornost si zaslouží i Zach Massa, lodivod týmu, který vede kanadské bodování v rámci třetí divize ACHA. Jeho statistiky jsou až mrazivě ohromující – ve dvaadvaceti zápasech se zasloužil o jednatřicet branek a osmadvacet přihrávek.

Sestava z posledního utkání

Gagnon (Erwin) - Gleason, Huizenga, Zurick, Kath (A), Yost, Kell, Peterson, Digison - Roberts, Markopoulos, Bell, Braudis, Hellebuyck, Christofferson, LaCombe, Frazer, Massa (C), Kohlhepp, Duncan, Rothe.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Transnational Project Meeting in Prague

We invite you for Building a strong partnership between Sport and University in regular basis structure with– Important basis for dual...

 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
 
UK Praha RSS