Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

UKáčko jede reprezentovat daleko za hranice!

26.08.2016 | Michaela Příhonská

Letošní sezóna nebyla speciální pouze v tom, že se UKáčku povedlo vyhrát témeř vše, ale i jednou speciální odměnou za obhajobu titulu v EUHL. Kromě Sekeráš Trophy totiž naši borci dostanou možnost reprezentovat naši vlast, Univerzitu i celou EUHL v daleké Moskvě!

Loňská výjimečná sezóna, kdy hráči UK vyhráli téměř všechno, co se dalo, přinesla i jedno příjemné zpestření před novou sezónou. Zhruba v půlce uplynulé sezóny totiž vyhlásilo vedení Evropské univerzitní hokejové ligy (EUHL) speciální odměnu pro vítěze celé sezóny. Vítězné mužstvo pojede reprezentovat nejen svou univerzitu, ale i celou EUHL na Moskevské hry 2016. Jelikož hokejisté Univerzity Karlovy opět nedali nikomu šanci a znovu obhájili titul, mohou se těšit na reprezentaci své univerzity a celé EUHL v největší ruské metropoli.

   „Je to skvělé, že jsme tuto možnost reprezentovat získali právě my. Bude to určitě velice krásný festival plný nadějných sportovců a moc se na to celý tým těšíme,“ podotkl člen manažerského týmu a hráč v jedné osobě Martin Gremlica.

   Tento v Evropě ojedinělý festival univerzitního sportu se bude konat od 7. do 11. září v olympijském parku v městské části Lužniky. Jedná se už o třetí ročník a zájem zúčastnit se těchto her je rok od roku větší. Na letošním setkání studentů z celé Evropy se bude zápolit v 8 sportech (Fotbal, Basketbal, Rugby, Lední hokej, Volejbal, Plážový volejbal, Stolní tenis a Cheerleaders) a síly změří více než 2000 studentů z 15 zemí Evropy. Českou republiku jede reprezentovat pouze naše hokejové družstvo. Hokejový turnaj začíná 8. září souboji ve dvou skupinách po čtyřech týmech. Systém turnaje je jednoduchý. Vždy dva nejlepší ze skupiny postupují do semifinále. Týmy na 3. - 4. místě ve skupině pak čeká pouze boj o umístění.

 

TeamCountry
Group A 
University St. Galen Switzerland
REU
Russia
MGTURussia
SUSURussia
Group B 
Charles University in Prague     Czech Republic    
TGURussia
MAIRussia
RANEPARussia


   „Určitě tam nejedeme na výlet! Chceme jako trojnásobní šampióni důstojně reprezentovat EUHL, Univerzitu Karlovu i celou Českou republiku. Soupeři jsou převážně z Ruska. Musíme počítat s velice silnou konkurencí. Kluci se zatím připravují individuálně převážně v mateřských klubech, ale 1. září se všichni už sejdeme ve Slaném a do 7. budeme tvrdě trénovat, aby jsme v tak silné konkurenci obstáli,“ zhodnotil Gremlica.

   Nezbývá než našim borcům držet palce a popřát hodně štěstí, aby jim reprezentace naší země, univerzity i celé EUHL vyšla. O průběhu turnaje budeme samozřejmě informovat na našich webových stránkách http://hokejuk.cz nebo na našem facebookovém profilu https://www.facebook.com/UKPrahavEUHL/. Veškeré informace ohledně Moskevských hrách 2016 najdete na oficiálním webu www.studentsport.org/mg2016rus/.

 

 

 

 

 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS