Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Z přednášky do Hokejové bitvy. V souboji univerzit si zahrála i známá jména

29.10.2015 | Filip Fryml - hokej.cz

Holešovická Tipsport Arena 27. října opět ožila hokejem. Turnaj čtyř pražských vysokých škol přinesl zajímavou podívanou, nefalšované emoce, rvačky na ledě, výborné výkony gólmanů a čtvrté vítězství Univerzity Karlovy v pětileté historii Hokejových bitev. To vše před zraky 4 529 diváků, kteří vytvořili parádní kulisu. „Je to specifický v tom, že je to studentská akce, a to je vždycky výborný. Zažil jsem vyprodaný stadiony, ale tohle má úplně jinou atmosféru. Jak se tady všichni známe, tak je to takový domácký. Prostě paráda," netajil se Filip Švaříček, bývalý hokejista pražské Sparty či Jestřábů Prostějov.

Krásné fotografie z našeho vítězného tažení si můžete prohlédnout na týmovém Facebooku.

Hokejová bitva, projekt studentských organizací čtyř pražských univerzit, má za sebou pátý ročník. Pohár primátora hlavního města Prahy zvedli nad hlavu stejně jako loni žáci Univerzity Karlovy, kteří ve finále zdolali výběr ČVUT. Bronz na úkor České zemědělské univerzity získala Vysoká škola ekonomická. „Připravovali jsme se na to dlouho. Měli jsme čtyři, pět tréninků. Bylo těžký se do týmu dostat, protože se sešlo hodně zájemců," prozradil pro hokej.cz Filip Švaříček, člen vítězného týmu. „Měli jsme výhodu v tom, že už se známe a byli jsme sehraní," dodali svorně Ondřej Krátký s Lukášem Rovným

„Ve škole jsem měl tři hodinu a půl dlouhý přednášky, takže jsem byl dost unavenej."

Krom Filipa Švaříčka si studentský a hokejový život účastí na akci zpestřila i další známá jména. Zmiňme alespoň Františka Matulu či Dominika Šteinera, oba z řad Univerzity Karlovy. Nehrál se tedy vůbec špatný hokej. „Úroveň nebyla o moc horší než druhá liga. Přišlo hodně lidí, což hráče vybudí k lepším výkonům," poznamenal Švaříček, který si před čtyřmi lety zahrál za A-tým Sparty.

Nynější zadák Kobry Praha měl na obhajobě vítězství zásadní podíl. Důkazem budiž nula v kolonce obdržených branek u jeho mužstva. Švaříček měl přitom za sebou perný den. „Ve škole jsme měli tři hodinu a půl dlouhý přednášky, takže jsem byl dost unavenej," přiznal student managementu sportu na FTVS. Před vypuknutím turnaje usedli do lavic i jeho spoluhráči Lukáš Rovný a Ondřej Krátký: „Poctivě jsme byli. Dokonce až do pěti večer." 

„Afterparty? I kdyby svátek nebyl, tak by to asi ničemu nevadilo."

Ať už dopadlo pořadí turnaje jakkoliv, pobavili se všichni zúčastnění. Nejen během zápasů a doprovodného programu, ale také na afterparty přímo v Tipsport Areně. Ta se protáhla až do časných ranních hodin, všichni tak uvítali, že je státní svátek a školy jsou zavřené. „No, sešlo se to. Nestěžujeme si," řekli dobře naladění Rovný s Krátkým. „I kdyby svátek nebyl, tak by to asi ničemu nevadilo," smál se Švaříček.

Vydrželi hráči bez alkoholu až do afterparty, nebo si dodávali energii i během rozehraného turnaje? „No nevím, jestli bych se k tomuhle mohl vyjadřovat (smích)," prohodil 23letý Filip Švaříček. „Ale nějakou tu alpičku na rozehřátí si asi někdo dal." Jeho spoluhráči Rovný s Krátkým ale zapírali: „Ne, to ne, vůbec. Přistoupili jsme k tomu profesionálně (smích)." Pravda je ve víně. Doslova?

Přehled vítězů Hokejové bitvy:

2015: Univerzita Karlova
2014: Univerzita Karlova
2013: Česká zemědělská univerzita
2012: Univerzita Karlova
2011: Univerzita Karlova 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pondělí 09.12.2019
UMB Hockey Team Banská Bystrica - UK Praha
9:2 (4:0, 2:1, 3:1)
 
EUHL | Pátek 13.12.2019, 17:30
UTB Zlín - UK Praha
1:5 (0:1, 0:3, 1:1)
 
Aktuální články
 
UK PRAHA RSS