Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Hráč, kondiční trenér, manžel. Libor Bartoš se rozmluvil o průběhu přípravy

28.09.2018 | Petr Hučko

Tenhle borec se narodil v Mladé Boleslavi, kde také začínal s hokejem. Je to sympatický mladík, jeden z mála už ženatých, kteří hájí královské barvy naší univerzity.  Kdyby měli lidé stejný přístup k dělání věcí, jako právě “Bárt”, tak všechno všude funguje na jedničku. Ke škole přistupuje nejzodpovědněji z týmu, ke své fyzické připravenosti jakbysmet, o zábavu je s ním postaráno (nikdy, nikde nechybí), a když jde o potyčky v zápasech, tak si vydobyl přezdívku "Zubař". 

Jakou studuješ fakultu?
Studuji Fakultu tělesné výchovy a sportu, obor TVS, a ikdyž hraju hokej, tak moje specializace je paragliding. (smích). Tenhle týden mám státnice, tak snad to klapne, a budu hotov.

Paragliding?! To je od hokeje docela kousek, ne ?
Na naší univerzitě je úžasné, že si můžete vyzkoušet úplně všechno. Od potápění po seskok z padáku a zároveň si udělat licenci, jestli to budete chtít provozovat dále. Já to chci provozovat jako koníček.

Teď už trochu k hokeji. Již jsem zmínil,že jsi jeden z nejpoctivějších a nejpracovitějších hráčů v týmu. Letos pomáháš jako kondiční trenér. Jak se připravujete s týmem na nadcházející sezónu?
Tak na přípravě šlo všechno jen zlepšovat. V loňské sezóně jsme se trochu spálili a někteří hráči zjistili, že bez přípravy už s nejlepšími soupeři nezvládají držet tempo po celý zápas. Nakonec jsme dali dohromady dva tréninky týdně na suchu, které vedu já a Aleš Hybner (nový trenér týmu).  K tomu máme jeden trénink na ledě a v plánu je ještě jeden trénink navíc od října. Vzhledem k roztroušenosti hráčů po celé republice přes léto samozřejmě není účast stoprocentní, ale aspoň už je tahle možnost, pro ty co mají zájem.

Na co se nejvíce soustředíš během tréninku? Dochází na ně stálé opory týmu, nebo spíše nové tváře?
Pondělní trénink má na starosti Hybas (Aleš Hybner) a zaměřuje ho na technická a speciální cvičení přímo pro lední hokej. Ve středu trénink vedu já a směřuji ho na obecný rozvoj kondice využitelný při hokeji. Zatím jsme se soustředili hlavně na rozvoj kondice využitelný při hokeji, akcelerace a explozivní síly. Nicméně díky menšímu počtu účastníků bych rád tréninky více individualizoval každému na míru. Na tréninku je zatím převaha hráčů z minulých let. Každopádně na try outy se přihlásilo hodně nováčků. Naše manažerka, Michaela Příhonská, obepsala všechny školy UK, tak jsem zvědavý hned tento týden na první try out.

1.-8- října je univerzitní turnaj v ruském Krasnojarsku. Jak se na něj těšíš? Tam pojede sestava z loňské sezóny, nebo už budou ve hře nové tváře?

Určitě se všichni moc těší. V Rusku to bývá každý rok parádní akce, hodně hokeje, srandy a času společně s kamarády po dlouhé letní pauze. Sestavu jsem ještě neviděl, ale prý by měla být složená z hráčů loňské sezóny a hráčů, kteří se už nějakým způsobem zapojili do univerzitního hokeje. Nováčci si budou muset ještě počkat a předvést dobré výkony v sezóně. Rusko je potom taková odměna.

Když skončila sezóna a zkouškové, tak jak jsi trávil chvíle volna?
V první půlce léta jsem trochu cestoval. Byl jsem se podívat na Kubě, potom v Norsku. Doma jsem se ve volném čase věnoval jiným sportům, na které nemám přes rok tolik čas (kolo, paragliding, tenis..). Teď už se ale většinu času připravuji na státnice, které mám tento týden.

Tak to budeme držet palce! Ještě k hokeji. Za 5 let co probíhá EUHL jsi hráč, který nejvíckrát shodil rukavice proti soupeři. To je také tvůj koníček, nebo si to situace v daný moment žádá? Jenom kvůli mně ses porval minimálně čtyřikrát. 
Néé, koníček to rozhodně není (smích). Vlastně ani nevím, jak se k tomu vždycky přimotám. Nepamatuji si, že bych to někdy vyprovokoval já sám. Nerad ale něco vzdávám, takže když už to někdo začne, nedá se nic dělat. Navíc když máte v týmu rozdílového hráče, je jasné, že se stane cílem pro soupeře a my ostatní ho potom musíme bránit. A ty jsi byl navíc jako magnet na problémy.

5 rychlých otázek

Proč číslo 13? Protože na mě zbylo, tak jsem si ho už nechal

Oblíbený film nebo seriál?      Vikingové

Oblíbená kniha?          Stařec a moře

Vysněné místo pro život?       Chalupa lesa na horách s vlastní strání

Kamarád do deště?     Jednoznačně moje žena Verunka

 

https://www.facebook.com/ukpraha.hockey/videos/1878780705497014/

 

 

 

 

.

 

 

 

 

 
 
UK PRAHA RSS