Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ani Gladiators Trenčín nezastavili rozjetý tým UK Prahy, který si připsal čtvrté vítězství v sezóně!

18.11.2015 | Martin Gremlica

Na státní svátek přivítali naši hokejisté v rámci Evropské univerzitní hokejové ligy hosty z Trenčína. UKáčko potvrdilo roli favorita a od samého začátku drželo otěže zápasu ve svých rukou, o čemž vypovídá jasné skóre po 1. třetině 3:0. Hosté z Trenčína sice ve druhé třetině přidali na tempu, ale na UKáčko to nestačilo, a tak zápas skončil jednoznačným výsledkem 5:1 pro domácí.

4. kolo | Úterý 17.11.2015, 11:00 | VHS Slaný
 

UK Praha - Gladiators Trenčín

5:1

(3:0, 1:1, 1:0)

Branky a asistence: 4. Novák P. (Matula, Bícha), 16. Hybner (Rovný), 20. Matula (Hučko), 34. Kasala (Verner), 43. Verner (Veber) – 39. Barták (Buliš)

Vyloučení: 12:9, Okuliar 10minut + OK za nesportovní chování, přesilové hry: 2:0, oslabení: 0:0, počet střel: 39:15

UK Praha: Vokatý (Skuhrovec) – Švaříček, Krátký, Herr, Matula, Baláž, Vošahlík – Gremlica, Novák, Bícha, Hučko, Rovný, Hybner, Slánský, Valder, Hložek, Kasala, Veber, Verner

Gladiators Trenčín: Babják (Gašparovič) – Borbély, Jurenka P., Okuliar, Porubský, Schaffer, Seidl – Barták, Buliš, Cíger, Chmara, Duda, Jankových, Jurenka T., Kandráč, Šulík, Uhlík

Komentář
 
 
 

Do zápasu vtrhli hráči UK jako uragán. Už ve čtvrté minutě šli domácí do vedení po krásné kombinaci Bíchy, Matuly a Nováka, kdy poslední poslední jmenovaný mířil do téměř odkryté brány 1:0. Trenčínští Gladiátoři vůbec nestačili tempu domácích, a tak UKáčko v pohodě kombinovalo a vytvářelo spoustu šancí. Skóre se změnilo v šestnácté minutě, kdy se trefil po krásně vyřešené situaci 2 na 1 Hybner, 2:0. Do konce první třetiny stihli domácí přidat ještě třetí trefu, a to v přesilové hře, kdy si elegantně vyměnili puk Hučko s Matulou, který tvrdou ranou z mezikruží zvýšil na 3:0.

Ve druhé třetině tempo hry výrazně opadlo. Především ze strany domácích, což hrálo do karet hokejistům z Trenčína, kteří se čím dál častěji dostávali před domácího golmana Vokatého a prověřili ho několika slibnými pokusy. Ale bylo to opět UKáčko, které vsítilo branku. V přesilové hře se ujala kombinace čtvrtého útoku. Zpoza brány servíroval Verner volnému Kasalovi, který z bezprostřední blízkosti překonal hostujícího golmana Babjáka a skóre se zvýšilo na 4:0. O čtyři minuty později se gólu dočkali i hosté. Po chybě Baláže na modré čáře ujížděli dva Gladiátoři na jediného obránce UK a situaci vyřešili bravurně do prázdné brány 4:1. Za tohoto stavu také skončila druhá perioda.

Třetí třetina se nesla v duchu pouhého dohrání utkání. Hráči UK už se nikam nehnali a poctivě bránili svůj náskok. K tomu přidali ještě pátý zásah. Jmenovitě Verner, který si tak v utkání připsal druhý kanadský bod. Nutno také podotknout, že konec utkání byl lehce nervózní. Došlo i na pěstní souboj a pár strkanic.

Závěrem lze říci, že se odehrálo pohledné utkání, které se divákům muselo líbit, a které skončilo jednoznačnou výhrou UK v poměru 5:1.

Foto: Miroslav Šmikmátor

 
 
 
Ohlasy

Daniel Fuks (trenér UK Praha): Do utkání jsme vstoupili velice dobře. K ničemu jsme Trenčín nepouštěli. Poctivě jsme hráli z obrany a zaslouženě jsme po první třetině vedli 3:0. Ve druhé třetině jsme trošku polevili, především v bruslení, a udělali pár zbytečných faulů, kterými jsme hosty dostali zpět do hry. Konec utkání jsme si ale pohlídali a zaslouženě bereme 3 body.  


 
 

 

UK

UK PRAHA RSS