Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

UK Praha svedla vyrovnaný boj s Kings, přesto se z výhry radovali domácí!

04.11.2015 | Tobiáš Slavíček a Michaela Příhonská

Ve druhém kole EUHL navštívil Prahu tým Paneuropa Kings. Střetly se tedy týmy s nejvyššími ambicemi a podle toho také vypadal výkon obou soupeřů. Hra se přelévala z jedné strany na druhou, byl k vidění rychlý dynamický hokej, který by neurazil žádného hokejového diváka. Především díky hatricku Mikuláše Bíchy se z výhry 4:2 radovalo UKčko. (Autorem fotografie je Peter Brichta Photography)

2. kolo | Úterý 03.11.2015, 18:30
 

UK Praha - Paneuropa Kings Bratislava

4:2

2:2, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 17. Bícha (Hučko), 19. Bícha (Hučko) 23. Hybner (Slánský) 39. Bícha (Hučko) - 6. Fabo (Adamik), 9. Barilla (Findura, Švec).
Vyloučení:
8:6 na dvě minuty, navíc Hybner 2+10 vražení na hrazení. Počet střel: 46:41. Rozhodčí: Čáp - Stejskal, Vojtěchovský

UK Praha: Vokatý (Skuhrovec) – Švaříček, Krátký, Herr, Vošahlík, Baláž, Matula – Gremlica, Novák, Bícha, Alexa, Slánský, Polák, Hučko, Sommer, Hybner, Rovný.

Paneuropa Kings Bratislava: Porubský (Orlík) – Ketner, Hubek, Jonášek, Barilla, Péčimut, Krahulec, Tarabik, Hošek, Kopecký, Šišmič, Tekáč, Zvara, Marušiak, Szabo, Šopek Fabo, Adamik, Bednárik, Švec, Findura

Komentář
 
 
 

Začátek zápasu patřil jednoznačně hráčům Paneuropy Kings, když se jim podařilo vytvořit si několik střeleckých příležitostí. V 5. minutě našel Adamik před brankou samotného Faba, který kličkou do backhandu překonal Vokatého - 0:1. Hráčům UK se nedařilo získat kontrolu nad kotoučem a vytvářet si nebezpečné situace. Barilla využil špatné rozehrávky a vstřelil v 8. minutě gól na 0:2. Následně oslabil Tarabik svůj tým a nabídl tak šanci Bíchovi, který prostřelil Porubského - 1:2. V 19. minutě Hučko uvolnil Bíchu, který přebruslil obránce a z pravé strany prostřelil Porubského mezi betony - 2:2
   
Do druhé třetiny nastupoval tým UK Praha plný nasazení a odhodlání rozhodnout zápas již v této části. Ve 22. minutě dostal Hybner z rychlého protiútoku přihrávku od Slánského mezi kruhy, vystřelil tzv. pod víko a Porubský neměl šanci - 3:2. Hráči UK Praha přitvrdili hru a sudí nekompromisně poslali několik hráčů uklidnit na trestnou lavici. Šanci přesilových her, kdy hráli dokonce proti třem, Kings ve svůj prospěch nevyužili, a to ani po chybě Hybnera, který za vysokou hůl dostal čtyřminutový trest. Vteřinu před koncem třetiny si však Bednárik vysloužil dvouminutový trest za hrubost a trenér Fuks mohl připravit svůj tým na následnou přesilovku.

V úvodních minutách třetí třetiny hráči UK nevyužili přesilové hry. Při úniku Nováka a jeho následné střele, po které neukočíroval svůj pohyb a tvrdě dojel do gólmana Porubského, si tento útočník za svůj počin vykoledoval dvouminutový trest. Dá se říct, že celá poslední třetina utkání se nesla ve znamení vylučování. Rozhodčí vyloučili celkem pětkrát hráče UK, navíc s desetiminutovým trestem pro Hybnera za vražení na hrazení. Paneuropa Kings se díky přesilovým hrám dostala do většího tlaku před brankou Vokatého, ale ten opakovaným atakům odolával výtečnými zákroky. Necelé tři minuty před koncem utkání byl vyloučen kapitán Hučko za podražení a Kings se naskytla další možnost ke srovnání výsledku. Hráči UK se urputně bránili a vyhazovali puk daleko od svého gólmana. 34 vteřin před závěrečným klaksonem se pokusili hráči Kings o power play, ale bez úspěchu. Ba právě naopak, do úniku se dostal Mikuláš Bícha, který zpečetil výsledek tohoto zápasu 4:2 a zkompletoval svůj hattrick.

 
 
 
Ohlasy

Daniel Fuks (trenér UK Praha): Do zápasu jsme nevstoupili vůbec dobře. Soupeř byl živější, bruslivější a zaslouženě se dostal do vedení 2:0. Oba góly padly po špatné hře v našem obranném pásmu, kdy jsme nechali hráče soupeře zcela volného v předbrankovém prostoru. Postupem času se naše hra zlepšovala a posledních 5 minut první třetiny už patřilo nám. Především díky gólům Mikuláše Bíchy z brejkových situací jsme srovnali skóre. Po třetině jsme si v šatně řekli, že zlepšíme především obrannou činnost a bruslení, což se stalo. Nedostávali jsme se tak pod tlak a trpělivě jsme čekali na chybu soupeře, z čehož vyplynul náš třetí gól. Od chvíle, kdy jsme se dostali do vedení, jsme si zodpovědnou a pečlivou hrou především v obraně utkání hlídali a dovedli do vítězného konce. Vyzdvihnout musím výkon golmána Vojty Vokatého, který nás během utkání několikrát podržel.

 
 


 

UK

UK PRAHA RSS