Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Třetí semifinále rozhodly až nájezdy, UKčko po roce opět ve finále!

10.04.2015 | Martin Augustin

Rozhodující třetí semifinálový zápas proti CityU Gladiators nabídl obrovské drama. V řádné hrací době nejprve Trenčín 3x vedl, ale UKčko v závěru druhé periody otočilo skóre na 4:3. V závěrečné části zase dokázali Gladiátoři dvakrát vyrovnat a za stavu 5:5 duel dospěl až do nájezdů. Ty krásným blafákem rozhodl náš kapitán Petr Hučko, který tak poslal naši Karlovku do finále! V něm se střetneme s celkem UMB Banská Bystrica.

SF3 | Pátek 10.04.2015, 13:30
 

UK Praha - Gladiators Trenčín

6:5 sn

1:1, 3:2, 1:2 - 0:0

Branky a nahrávky: 15. Hučko, 33. Hučko (Herr), 39. Hučko, 40. Alexa (Krátký), 48. Novák (Slavíček, Arnošt), rozhodující nájezd Hučko - 6. Habšuda (Longauer), 25. Porubský (Habšuda), 34. Feranec (Markovič), 47. Habšuda, 49. Bača. Vyloučení: 15:13, navíc M. Slánský (UK) 5+dku, Hložek (UK) 10 min., Varga (CityU) 5+dku. Využití: 3:3. V oslabení: 0:1.

UK Praha: Vokatý (Příhoda) - Bartoš, Slavíček, Herr, Polák, Valder, Baláž, Krátký - Hučko, Alexa, Novák, Gremlica, Hybner, Sommer, Arnošt, Bícha, M. Slánský, Hložek.

Gladiators Trenčín: Gašparovič (Šereš) – Buliš, Chmára, Duriš, Feranec, Habšuda, Kandráč, Kuffa, Kuvík, Longauer, Markovič, Okuliar, Porubský, Bača, Varga, Vavro, Volek.

Komentář
 
 
 

Hokejisté z Trenčína se rychle oklepali ze čtvrtečního debaklu a rozhodující třetí zápas série začali lépe než domácí. V 6. minutě se tak v přesilovce ujali vedení, když se pouhých šest sekund před návratem vyloučeného Baláže z trestné lavice trefil Miroslav Habšuda. Pražané odpověděli o devět minut později zásluhou kapitána Petra Hučka. V závěru úvodní části dosti měl celek CityU obrovskou šanci strhnout vedení zpět na svou stranu, za napadení byl totiž na 5 minut + do konce utkání vyloučen domácí Slánský.

Dlouhou početní výhodu, která se dohrávala ještě po přestávce, však hosté využít nedokázali. Od začátku druhé třetiny začaly na ledě planout emoce, k čemuž výrazně přispěli tentokrát velmi slabí rozhodčí. Momenty, kdy se na ledě sešly kompletní pětice hokejistů na obou stranách, tak už byly velice vzácné. Nebylo tedy divu, že přesilové hry hrály v dalším průběhu zápasu velkou roli. V čase 24:50 využil jednu z nich hostující kapitán Dušan Porubský, který Gladiátory opět poslal do vedení. V polovině utkání si to rozdali domácí Hybner s trenčínským Markovičem a oba hokejisté byli odměněni trestem na 2+2 minuty.

Ve 33. minutě bylo vyrovnáno, když se samozřejmě také v početní výhodě prosadili i domácí, podruhé v zápase se trefil Petr Hučko. Nerozhodný stav ovšem vydržel jen něco málo přes minutu, do domácí obrany vpadla dvojice Markovič – Jakub Feranec a hráči CityU šli potřetí v utkání do jednobrankového trháku - 2:3. Závěr prostřední dvacetiminutovky ale patřil UKčku. Patrik Varga v souboji zvedl loket příliš vysoko a byl za to odměněn trestem do konce utkání. Domácí s pětiminutovou početní převahou naložili dokonale. V čase 38:38 nejprve dovršil hattrick Petr Hučko a 53 sekund před pauzou posunul poprvé v utkání Univerzitu Karlovu do role vedoucího týmu Roman Alexa.

Velký boj – a festival vyloučení – pokračoval i v závěrečném dějství. Ve 47. minutě Trenčín srovnal, v přesilovce 4 na 3 prostřelil Vokatého Miroslav Habšuda. O 42 sekund později si však Pražané vzali vedení zpět, jak jinak než v přesilovce se trefil Petr Novák. Také hostům ale stačila na odpověď jen minuta, v čase 48:05 ujel dokonce ve vlastním oslabení Matěj Bača a vylo to 5:5. Trestné lavice nevychladly ani v závěrečné desetiminutovce řádné hrací doby, mnohdy to dokonce vypadalo, že na nich sedí více hráčů než na střídáčkách. Tři minuty před koncem ještě obdržel „panenku“ za protesty domácí Hložek, pro kterého tak utkání skončilo.

Vítězný zásah už nepřineslo ani pětiminutové prodloužení a tak přišly na řadu samostatné nájezdy. V těch už byli šťastnější Pražané, kteří v nich triumfovali poměrem 2:1. V první sérii proměnili hostující Feranec i domácí Baláž. Poté byli úspěšnější oba brankáři a rozhodnutí tak přinesla až pátá runda. V té nejprve Gašparoviče krásně vymíchal kapitán UK a hrdina zápasu Petr Hučko, naopak Feranec už proti Vokatému napodruhé neuspěl.

Celek Univerzity Karlovy si tak po roce opět zahraje finále. Jeho soupeřem bude tým z Banské Bystrice, který trochu překvapivě vyřadil Paneuropu KINGS.

UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
 
UK Praha RSS