Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Trenér Krégl o utkání proti benjamínku z Krynice

15.12.2016 | Petra Pilbauerová

Poslední ohlédnutí za nevydařeným utkáním proti Krynici, která zasela na ledovém kluzišti ve Slaném na první porážku Univerzity Karlovy v letošní sezoně.

Domácí byli ke Krynici po celou dobu utkání velmi blízko, v podstatě na dostřel jedné branky. V závěru hry s nimi soupeř rychle vyřešil účty a domů si tak odvezl tříbodovou výhru. Předvedl tedy nováček soutěže lepší výkon?

Nemyslím si, že bychom byli horším týmem, ale rozhodně jsme byli méně efektivní. Soupeře navíc podpořil výborný výkon jeho gólmana. Během přesilových her bylo znát, že jsou sehraní, což nám chybí. Opravdu na tom musíme zapracovat vzhledem k tomu, že šedesát střel nestačilo k tomu, abychom vyhráli. Obávám se, že s tímto stylem se daleko nedostaneme. Na efektivitě střelby a přenosu puku je potřeba pracovat a posunout tím tak výkon týmu o něco dál.

Každá pátá střela z hokejek hostujícího týmu skončila v síti Univerzity Karlovy. Jak je možné, aby mančaft s tak úspornou střelbou nastřílel tolik gólů a zápas vyhrál?
Je dokázané, že určitě procento střel z konkrétních pozic je méně efektivní než z pozice, kdy jde například puk přes osu apod. Soupeř vstřelil všechny své branky buďto zpoza brány, kdy brankář neměl příliš času na to zareagovat. My jsme teď střel sice vyvíjeli dost, gólman je ale viděl. Byly příliš z úhlu, navíc chyběly přenosy puku ze strany na stranu. Pokud by tomu bylo naopak, donutili bychom soupeře k pohybu a stejně tak jeho gólmana. Puk by se mu v takovém případě chytal hůř.

Na soupisce Krynice je řada hráčů ruského, případně běloruského původu. Ovlivňuje to herní projev týmu jako celku?

Určitě ano. Její hráči jsou velmi šikovní, když se dostanou do útočné fáze. Jsou obratní při akci jeden na jednoho, dokáží kombinovat na malém prostoru. Kromě toho mají i rychlé protiútoky a brejky, kdy těží spíš z rychlosti svých útočníků. Ti potom dokáží situaci vykombinovat lépe než dobře, možná až nečekaně. My jsme to nedokázali, jedná se tedy o jeden z rozdílových prvků. Hosté měli pět šancí a z toho třikrát proměnili, my jich měli také dostatek, ale neřešili jsme je hokejově. 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Transnational Project Meeting in Prague

We invite you for Building a strong partnership between Sport and University in regular basis structure with– Important basis for dual...

 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
 
UK Praha RSS