Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým UK nestačil svoji palebnou smršť proměňovat v góly a ztratil utkání s Krynicí o dvě branky

14.12.2016 | Petra Pilbauerová

Zápas s náročným soupeřem z Polska jasně ukázal to, že jedna dobře promyšlená střela může přinést daleko víc ovoce než deset ledabylých. Krynici totiž stačil každý pátý projektil k tomu, aby jej dokázal proměnit v branku. Domácí byli sice v útoku jako ryby ve vodě, jejich neutuchající palba ale postrádala důležitý moment překvapení. První dvě třetiny přinesly vyrovnaný průběh alespoň co se výsledku týče, posledních pět minut třetího dějství patřilo soupeři. Ten před Olivou provedl rychlou přepadovku, po které domácí inkasovali svoji první letošní porážku.

Na samotném začátku hry se zdálo, že vše běží jako po drátkách. Už ve druhé minutě dokázal krynickou svatyni propálit Karel Herr, který zachytil soupeřovo vyhození a individuální akcí propasíroval kotouč až za hraniční čáru brankoviště. Založit útok před maskovaným mužem Krynice chtěli i Gremlica s Ottomanským, její defenziva byla ale zásadně proti a kluci tak příliš prostoru k seberealizaci nedostali. Podobná situace se před Bekem opakovala ještě několikrát.

Do třinácté minuty byl soupeř krotký jako beránek, pak si ale domácí začali vynucovat fauly. Hosté v tomto zápase nasbírali minimálně osmnáct trestných minut, kryničtí hokejisté si svoji pověst největších raubířů EUHL pravděpodobně udrží i nadále. Nehledě na to, že si situaci zbytečně komplikovali, dokázali v sedmnácté minutě vyrovnat. Tentokrát totiž na trestné osiřel domácí Valder, před Olivou se po chvíli strh závar a Ruslan Baširov se jal rozradostnit svoje spoluhráče.


Druhá třetina byla po gólové stránce stejně bohatá, nejprve se ale prosadila opět Krynica. Krzystof Dudkiewicz využil společně s Alimovem chybnou rozehrávku domácích.

Domácí byli v palebné ráži, ovšem jejich projektilům chyběla ta správná trajektorie a možná i moment překvapení. Bek měl totiž o situaci dobrý přehled a po střelách červeno bílých hokejistů mlsně máchal lapačkou. Vedení Krynice se přehouplo bez velkého ohrožení i do druhé poloviny zápasu. Teprve až třicet vteřin před začátkem druhé přestávky domácí srovnali krok díky střele Petra Nováka. Krynica tak dostala pozdrav na cestu do kabiny.


Statistika střel byla po druhé třetině velmi zajímavá. Čtyřiačtyřicet střel domácích proti jedenácti projektilům polského soupeře. I přes úspornou střelbu se soupeř v úvodu poslední třetiny dostal podruhé do vedení. Krzystof  Dudkiewicz potrestal další chybu domácích, tentokrát v defenzivě.

Tým Univerzity Karlovy toužil po vyrovnání účtů, o čemž svědčila i šance Herra během jedné z power play. Domácímu obránci nabil Hyršl, zatímco přesouvající se Bek odkryl lákavý kousek mezi třemi tyčemi. Herr ale tentokrát zakončit už nedokázal.

Jakmile si ale domácí duo prohodilo své pozice, najednou to šlo. Tentokrát Herr posunul od modré puk na Aleše Hyršla, kterému stačilo jen vložit hokejku do jeho směru střely. Kotouč tak prosvištěl mezi jedním z Bekových betonů a patou brankoviště.

Krynica se ozvala o pouhou minutu později. Jevgenij Smirnov našel tečovaný puk v předbrankovém prostoru, odkud jej dorazil zpod Olivovu výstroj. Pět minut před koncem zápasu se tak soupeř potřetí ujal vedení a šance domácích zhasla jako svíčka na narozeninovém dortu v šedesáté minutě, kdy se ještě stačil blýsknout Valerij Polinin.


 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Transnational Project Meeting in Prague

We invite you for Building a strong partnership between Sport and University in regular basis structure with– Important basis for dual...

 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
 
UK Praha RSS