Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým UK nestačil svoji palebnou smršť proměňovat v góly a ztratil utkání s Krynicí o dvě branky

14.12.2016 | Petra Pilbauerová

Zápas s náročným soupeřem z Polska jasně ukázal to, že jedna dobře promyšlená střela může přinést daleko víc ovoce než deset ledabylých. Krynici totiž stačil každý pátý projektil k tomu, aby jej dokázal proměnit v branku. Domácí byli sice v útoku jako ryby ve vodě, jejich neutuchající palba ale postrádala důležitý moment překvapení. První dvě třetiny přinesly vyrovnaný průběh alespoň co se výsledku týče, posledních pět minut třetího dějství patřilo soupeři. Ten před Olivou provedl rychlou přepadovku, po které domácí inkasovali svoji první letošní porážku.

Na samotném začátku hry se zdálo, že vše běží jako po drátkách. Už ve druhé minutě dokázal krynickou svatyni propálit Karel Herr, který zachytil soupeřovo vyhození a individuální akcí propasíroval kotouč až za hraniční čáru brankoviště. Založit útok před maskovaným mužem Krynice chtěli i Gremlica s Ottomanským, její defenziva byla ale zásadně proti a kluci tak příliš prostoru k seberealizaci nedostali. Podobná situace se před Bekem opakovala ještě několikrát.

Do třinácté minuty byl soupeř krotký jako beránek, pak si ale domácí začali vynucovat fauly. Hosté v tomto zápase nasbírali minimálně osmnáct trestných minut, kryničtí hokejisté si svoji pověst největších raubířů EUHL pravděpodobně udrží i nadále. Nehledě na to, že si situaci zbytečně komplikovali, dokázali v sedmnácté minutě vyrovnat. Tentokrát totiž na trestné osiřel domácí Valder, před Olivou se po chvíli strh závar a Ruslan Baširov se jal rozradostnit svoje spoluhráče.


Druhá třetina byla po gólové stránce stejně bohatá, nejprve se ale prosadila opět Krynica. Krzystof Dudkiewicz využil společně s Alimovem chybnou rozehrávku domácích.

Domácí byli v palebné ráži, ovšem jejich projektilům chyběla ta správná trajektorie a možná i moment překvapení. Bek měl totiž o situaci dobrý přehled a po střelách červeno bílých hokejistů mlsně máchal lapačkou. Vedení Krynice se přehouplo bez velkého ohrožení i do druhé poloviny zápasu. Teprve až třicet vteřin před začátkem druhé přestávky domácí srovnali krok díky střele Petra Nováka. Krynica tak dostala pozdrav na cestu do kabiny.


Statistika střel byla po druhé třetině velmi zajímavá. Čtyřiačtyřicet střel domácích proti jedenácti projektilům polského soupeře. I přes úspornou střelbu se soupeř v úvodu poslední třetiny dostal podruhé do vedení. Krzystof  Dudkiewicz potrestal další chybu domácích, tentokrát v defenzivě.

Tým Univerzity Karlovy toužil po vyrovnání účtů, o čemž svědčila i šance Herra během jedné z power play. Domácímu obránci nabil Hyršl, zatímco přesouvající se Bek odkryl lákavý kousek mezi třemi tyčemi. Herr ale tentokrát zakončit už nedokázal.

Jakmile si ale domácí duo prohodilo své pozice, najednou to šlo. Tentokrát Herr posunul od modré puk na Aleše Hyršla, kterému stačilo jen vložit hokejku do jeho směru střely. Kotouč tak prosvištěl mezi jedním z Bekových betonů a patou brankoviště.

Krynica se ozvala o pouhou minutu později. Jevgenij Smirnov našel tečovaný puk v předbrankovém prostoru, odkud jej dorazil zpod Olivovu výstroj. Pět minut před koncem zápasu se tak soupeř potřetí ujal vedení a šance domácích zhasla jako svíčka na narozeninovém dortu v šedesáté minutě, kdy se ještě stačil blýsknout Valerij Polinin.


 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS