Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Sedm hokejistů UK nominováno na zimní univerziádu v Almaty!

11.12.2016 | Petra Pilbauerová

Za devětačtyřicet dní startuje v pořadí již osmadvacátý ročník zimní univerziády, která se tentokrát uskuteční v hlavní metropoli Kazachstánu Almaty. Následující čísla mluví za vše. Pozvánku obdrželo 64 států, které na daleký východ vyšlou v součtu více než 2 000 studentů. Na ty budou čekat boje o medaile ve 12 sportovních kategoriích, ve kterých je v neposlední řadě i lední hokej. Do širšího kádru České republiky bylo vybráno sedmdesát hráčů, přičemž sedm z nich je současnými nebo bývalými hokejisty týmu UK. Největší mezinárodní sportovní akce pro studenty proběhne ve dnech od 29. ledna do 8. února 2017. 

Zimní univerziáda je mezinárodní sportovní, ale i kulturní akcí konanou každé dva roky v jiném městě. Účastní se jí studenti ve věku od sedmnácti do osmadvaceti let. Základní program každé univerziády je stejný. Osm sportovních disciplín je pevně daných a patří mezi ně alpské lyžování, biatlon, snowboarding, curling, lední hokej, běh na lyžích, krasobruslení, synchronizované krasobruslení a rychlobruslení na krátké dráze. Každé z pořadatelských měst si poté může zvolit až tři individuální disciplíny podle svého uvážení. Almaty přidalo severskou kombinaci, freestyle lyžování a rychrobruslení na klasickém oválu.
N
ominovaní hráči:

Matěj Oliva – G (UK Praha)

Filip Švaříček – O (HC Kobra Praha)

Tobiáš Slavíček – O (HC Řisuty)

Dominik Šteiner – O (HC Kobra Praha)

Dominik Novák – Ú (HC Vrchlabí)

Martin Slánský – Ú (UK Praha)

Daniel Arnošt – Ú (NED Hockey Nymburk)

Co jste možná nevěděli…

První pořadatelskou zemí byla Francie a to v roce 1960. Univerziáda se tenkrát odehrála ve městě Chamonix-Mont-Blanc, jehož hokejový klub byl založen o celých padesát let dříve.

Zimní univerziáda se u nás konala dvakrát. Poprvé v roce 1964 a později v roce 1978. Pokaždé ve Špindlerově Mlýně.

Minulý ročník se odehrál ve španělské Granadě. Výprava z České republiky bojovala o sadu bronzových medailí s Kanadou, které podlehla 6:2.

Na doposud uskutečněných sedmadvaceti zimních univerziádách získaly v součtu československé a české výpravy v kategorii ledního hokeje pět zlatých (1962, 1970, 1983, 1987, 1997) a šest stříbrných medailí (1966, 1968, 1985, 1989, 1995, 2005).

S organizací letošní univerziády bude vypomáhat na 3 000 dobrovolníků.

Speciálně kvůli pořadatelství této akce se v Almaty postavily dvě zbrusu nové arény. Halyk Arena má dvě multifunkční haly o kapacitě 3 000 a 300 míst. Ledová plocha se dá snadno proměnit v hřiště na volejbal, basketbal anebo fotbal. V rámci univerziády ale poslouží pouze k lednímu hokeji. Almaty Arena má kapacitu 12 000 míst a je bezpochyby největším sportovištěm celé akce. Pod její střechou naleznete i dvě posilovny, odpočinkové centrum, haly pro box, wrestling, akrobacii a tak dále...

Maskotem osmadvacáté zimní univerziády bude sokol Sunkar, svobodný a silný obyvatel kazašských stepí. Sunkar symbolizuje rychlost, let, lehkost, energii a touhu po vítězství, což jsou kvality, které by neměly chybět ani mladému sportovci.

"Spred your wings" tak zní oficiální slogan univerziády, který můžeme přeložit jako "roztáhni svá křídla". 

Sportovní událost napomůže i místní ekonomice. Konání univerziády v Almaty umožní vytvoření 4 200 pracovních míst.

Odhadovaný rozsah televizního vysílání v osmdesáti státech se pohybuje okolo jednoho milionu diváků.

Na univerziádu se osobně dostaví okolo 30 000 návštěvníků.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Transnational Project Meeting in Prague

We invite you for Building a strong partnership between Sport and University in regular basis structure with– Important basis for dual...

 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
 
UK Praha RSS