Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jak vypadal start v EUHL? Veškeré dění v naleznete souhrnném článku!

07.12.2016 | Dominik Tobola

Jedenáctý měsíc v roce odstartovala EUHL utkáním na Hvězdě. Tam se utkala toho času domácí Technika Praha v boji hlavních měst dvou bývalých federálních partnerů s Diplomaty z Bratislavy. Sem a spol měli soupeři co vracet, na ledě slovenského celku podlehli v říjnu 1:4. Vyhrocená a oku lahodící bitva nakonec dopadla šťastněji pro svěřence trenéra Filipiho. Nervy drásající duel rozhodl minutu před koncem Ujfaluši.

Den nato se v Plzni zrodilo menší překvapení. I když polská Krynica ukázala svou sílu už v říjnu po vítězství v Prešově a domácím debaklu proti lídrovi z Banské Bystrice. Klub složený z velkého počtu ruských krajánků vyplenilo do té doby těžko průchozí styl západočeského klubu a i díky hattricku Alimova se týmu z jižního cípu své země radoval z výhry 6:3.

Klub založený v roce 1928 sehrál další listopadový duel na ledě haly, kde působí Slovan Bratislava v KHL. A řekněme si na rovinu, druhý bratislavský klub je v letošním ročníku za očekáváním. Především Paneuropa Kings nedokáže zvládat závěry zápasů. Ani střetnutí s polskou družinou nebylo výjimkou. Krynica díky trefě v prodloužení Jevgenije Smirnova brala bonusový bod navíc.

To, že se hráčům bratislavského celku z největšího a nejmodernějšího stánku v zemi nedaří, vypovídají i další dva výsledky. Listopadová bitva s Banskou Bystricou, která měla na programu i následnou odvetu, dopadla fiaskem. Nejprve středoslovenský celek uštědřil na ledě Kings debakl 8:3, aby v následném domácím utkání pohlídal vítězství 5:2.

Právě díky zvládnutému dvojutkání s Paneuropou se tým reprezentující Univerzitu Mateje Bely vyšvihl až na čelo prozatímního průběhu EUHL. Klub z města, odkud pochází například bývalý hráč Philadelphie či Phoenixu (dnes Arizony) Michal Handzuš, ještě přidal vítězství nad východoslovenským Prešovem.

Právě pomaleji se rozjíždějící slovenský nováček nejspíš konečně našel svou tvář a strategii k zisku bodů. Zarputilí bojovnící z východního cípu země nejprve srazili v boji o první body dosud tápající Trenčín a následně v patnáctibrankových hodech zvítězili Warriors na ledě Diplomats Pressburg. Bod navíc vystřelil v nájezdech Hrušovský.

Co se týče obhájce titulu a zatím vlastně jeho jediného držitele Univerzity Karlovy, tak vězte, že i letos tým v jasně červených dresech vstoupil do ročníku stoprocentně. Listopad byl pro UK ve znamení bojů se svými českými soky. Nejrpve ve Slaném přehrál jasný favorit Plzeň 6:4 a o týden později v brankově méně atraktivním duelu zvítězil 2:1 proti čtvrté Technice.

Na závěr ještě poslední celek probíhající sezony. Chvost tabulky obývá totiž tým z města nejblíže českým hranicím. Západoslovenský klub, kde se narodila či jím prošla zlatá generace slovenského hokeje. Trenčín odehrál sice jen čtyři utkání, ale hráčům z rodiště tragicky zesnulého Pavola Demitry se nepovedlo uhrát ani jeden bod.

Prosinec zaznamená pouze šest utkání. Jeden výsledek už je znám. Hráči bratislavských Kings zabrali a porazili právě trenčínský celek poměrně jasným výsledkem 7:3. Nejvíce napilno společně s Kings budou mít hráči pražské Techniky, kteří mají v plánu domácí souboje s druhou Krynicí a Plzní.

Výsledky UK Praha:

Univerzita Karlova – UNIPO Warriors 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)

Univerzita Karlova – Akademics Pilsner 6:4 (0:1; 4:0; 2:3)

Univerzita Karlova – Technika Praha 2:1 (0:0; 2:1; 0:0)

Budoucí zápasy

12.12.2016 od 19:00 ve Slaném  nastoupí tým UK proti dosud neporažený polský tým KTH Krynica

5.1. 2017 od 17:30, Stadion Hvězda Praha -  Mezinárodní utkání proti výběru Americké univerzitní ligy


 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS