Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jak vypadal start v EUHL? Veškeré dění v naleznete souhrnném článku!

07.12.2016 | Dominik Tobola

Jedenáctý měsíc v roce odstartovala EUHL utkáním na Hvězdě. Tam se utkala toho času domácí Technika Praha v boji hlavních měst dvou bývalých federálních partnerů s Diplomaty z Bratislavy. Sem a spol měli soupeři co vracet, na ledě slovenského celku podlehli v říjnu 1:4. Vyhrocená a oku lahodící bitva nakonec dopadla šťastněji pro svěřence trenéra Filipiho. Nervy drásající duel rozhodl minutu před koncem Ujfaluši.

Den nato se v Plzni zrodilo menší překvapení. I když polská Krynica ukázala svou sílu už v říjnu po vítězství v Prešově a domácím debaklu proti lídrovi z Banské Bystrice. Klub složený z velkého počtu ruských krajánků vyplenilo do té doby těžko průchozí styl západočeského klubu a i díky hattricku Alimova se týmu z jižního cípu své země radoval z výhry 6:3.

Klub založený v roce 1928 sehrál další listopadový duel na ledě haly, kde působí Slovan Bratislava v KHL. A řekněme si na rovinu, druhý bratislavský klub je v letošním ročníku za očekáváním. Především Paneuropa Kings nedokáže zvládat závěry zápasů. Ani střetnutí s polskou družinou nebylo výjimkou. Krynica díky trefě v prodloužení Jevgenije Smirnova brala bonusový bod navíc.

To, že se hráčům bratislavského celku z největšího a nejmodernějšího stánku v zemi nedaří, vypovídají i další dva výsledky. Listopadová bitva s Banskou Bystricou, která měla na programu i následnou odvetu, dopadla fiaskem. Nejprve středoslovenský celek uštědřil na ledě Kings debakl 8:3, aby v následném domácím utkání pohlídal vítězství 5:2.

Právě díky zvládnutému dvojutkání s Paneuropou se tým reprezentující Univerzitu Mateje Bely vyšvihl až na čelo prozatímního průběhu EUHL. Klub z města, odkud pochází například bývalý hráč Philadelphie či Phoenixu (dnes Arizony) Michal Handzuš, ještě přidal vítězství nad východoslovenským Prešovem.

Právě pomaleji se rozjíždějící slovenský nováček nejspíš konečně našel svou tvář a strategii k zisku bodů. Zarputilí bojovnící z východního cípu země nejprve srazili v boji o první body dosud tápající Trenčín a následně v patnáctibrankových hodech zvítězili Warriors na ledě Diplomats Pressburg. Bod navíc vystřelil v nájezdech Hrušovský.

Co se týče obhájce titulu a zatím vlastně jeho jediného držitele Univerzity Karlovy, tak vězte, že i letos tým v jasně červených dresech vstoupil do ročníku stoprocentně. Listopad byl pro UK ve znamení bojů se svými českými soky. Nejrpve ve Slaném přehrál jasný favorit Plzeň 6:4 a o týden později v brankově méně atraktivním duelu zvítězil 2:1 proti čtvrté Technice.

Na závěr ještě poslední celek probíhající sezony. Chvost tabulky obývá totiž tým z města nejblíže českým hranicím. Západoslovenský klub, kde se narodila či jím prošla zlatá generace slovenského hokeje. Trenčín odehrál sice jen čtyři utkání, ale hráčům z rodiště tragicky zesnulého Pavola Demitry se nepovedlo uhrát ani jeden bod.

Prosinec zaznamená pouze šest utkání. Jeden výsledek už je znám. Hráči bratislavských Kings zabrali a porazili právě trenčínský celek poměrně jasným výsledkem 7:3. Nejvíce napilno společně s Kings budou mít hráči pražské Techniky, kteří mají v plánu domácí souboje s druhou Krynicí a Plzní.

Výsledky UK Praha:

Univerzita Karlova – UNIPO Warriors 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)

Univerzita Karlova – Akademics Pilsner 6:4 (0:1; 4:0; 2:3)

Univerzita Karlova – Technika Praha 2:1 (0:0; 2:1; 0:0)

Budoucí zápasy

12.12.2016 od 19:00 ve Slaném  nastoupí tým UK proti dosud neporažený polský tým KTH Krynica

5.1. 2017 od 17:30, Stadion Hvězda Praha -  Mezinárodní utkání proti výběru Americké univerzitní ligy


 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Transnational Project Meeting in Prague

We invite you for Building a strong partnership between Sport and University in regular basis structure with– Important basis for dual...

 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
 
UK Praha RSS