Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Jak vypadal start v EUHL? Veškeré dění v naleznete souhrnném článku!

07.12.2016 | Dominik Tobola

Jedenáctý měsíc v roce odstartovala EUHL utkáním na Hvězdě. Tam se utkala toho času domácí Technika Praha v boji hlavních měst dvou bývalých federálních partnerů s Diplomaty z Bratislavy. Sem a spol měli soupeři co vracet, na ledě slovenského celku podlehli v říjnu 1:4. Vyhrocená a oku lahodící bitva nakonec dopadla šťastněji pro svěřence trenéra Filipiho. Nervy drásající duel rozhodl minutu před koncem Ujfaluši.

Den nato se v Plzni zrodilo menší překvapení. I když polská Krynica ukázala svou sílu už v říjnu po vítězství v Prešově a domácím debaklu proti lídrovi z Banské Bystrice. Klub složený z velkého počtu ruských krajánků vyplenilo do té doby těžko průchozí styl západočeského klubu a i díky hattricku Alimova se týmu z jižního cípu své země radoval z výhry 6:3.

Klub založený v roce 1928 sehrál další listopadový duel na ledě haly, kde působí Slovan Bratislava v KHL. A řekněme si na rovinu, druhý bratislavský klub je v letošním ročníku za očekáváním. Především Paneuropa Kings nedokáže zvládat závěry zápasů. Ani střetnutí s polskou družinou nebylo výjimkou. Krynica díky trefě v prodloužení Jevgenije Smirnova brala bonusový bod navíc.

To, že se hráčům bratislavského celku z největšího a nejmodernějšího stánku v zemi nedaří, vypovídají i další dva výsledky. Listopadová bitva s Banskou Bystricou, která měla na programu i následnou odvetu, dopadla fiaskem. Nejprve středoslovenský celek uštědřil na ledě Kings debakl 8:3, aby v následném domácím utkání pohlídal vítězství 5:2.

Právě díky zvládnutému dvojutkání s Paneuropou se tým reprezentující Univerzitu Mateje Bely vyšvihl až na čelo prozatímního průběhu EUHL. Klub z města, odkud pochází například bývalý hráč Philadelphie či Phoenixu (dnes Arizony) Michal Handzuš, ještě přidal vítězství nad východoslovenským Prešovem.

Právě pomaleji se rozjíždějící slovenský nováček nejspíš konečně našel svou tvář a strategii k zisku bodů. Zarputilí bojovnící z východního cípu země nejprve srazili v boji o první body dosud tápající Trenčín a následně v patnáctibrankových hodech zvítězili Warriors na ledě Diplomats Pressburg. Bod navíc vystřelil v nájezdech Hrušovský.

Co se týče obhájce titulu a zatím vlastně jeho jediného držitele Univerzity Karlovy, tak vězte, že i letos tým v jasně červených dresech vstoupil do ročníku stoprocentně. Listopad byl pro UK ve znamení bojů se svými českými soky. Nejrpve ve Slaném přehrál jasný favorit Plzeň 6:4 a o týden později v brankově méně atraktivním duelu zvítězil 2:1 proti čtvrté Technice.

Na závěr ještě poslední celek probíhající sezony. Chvost tabulky obývá totiž tým z města nejblíže českým hranicím. Západoslovenský klub, kde se narodila či jím prošla zlatá generace slovenského hokeje. Trenčín odehrál sice jen čtyři utkání, ale hráčům z rodiště tragicky zesnulého Pavola Demitry se nepovedlo uhrát ani jeden bod.

Prosinec zaznamená pouze šest utkání. Jeden výsledek už je znám. Hráči bratislavských Kings zabrali a porazili právě trenčínský celek poměrně jasným výsledkem 7:3. Nejvíce napilno společně s Kings budou mít hráči pražské Techniky, kteří mají v plánu domácí souboje s druhou Krynicí a Plzní.

Výsledky UK Praha:

Univerzita Karlova – UNIPO Warriors 6:0 (1:0; 2:0; 3:0)

Univerzita Karlova – Akademics Pilsner 6:4 (0:1; 4:0; 2:3)

Univerzita Karlova – Technika Praha 2:1 (0:0; 2:1; 0:0)

Budoucí zápasy

12.12.2016 od 19:00 ve Slaném  nastoupí tým UK proti dosud neporažený polský tým KTH Krynica

5.1. 2017 od 17:30, Stadion Hvězda Praha -  Mezinárodní utkání proti výběru Americké univerzitní ligy


 
UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
 
UK PRAHA RSS