Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ve velké konkurenci se bohužel UKáčku nevedlo.

14.09.2016 | Martin Gremlica

Po prvním dnu a úspěšném utkání čekal na tým UK další den velký boj o postup ze skupiny. V cestě jim totiž stál tým Aviators a zanedlouho po něm tým Tambow. V prvním utkání se Ukáčku podařilo zachránit remízu až 3s před koncem, což znamenalo, že díky horšímu skóre musí v dalším utkání ukořistit alespoň bod pro postup do semifinále. To se mu po velkém boji nepodařilo a prohráli 7:5.

 

Aviators – UK Praha 3:3 (2:0, 1:2, 0:1)

Branky a asistence UK: 19.Bícha (Hučko), 28. Krátký (Švaříček), 45. Slánský

  Utkání s vícemistry ruské univerzitní ligy se nevyvíjelo vůbec dobře. Během první periody totiž borci UK inkasovali dva nešťastné góly a do kabin se tak šlo za velmi nepříznivého stavu 2:0 pro ruský celek.

  Do druhé části vletělo Ukáčko úplně v jiném tempu a svého soupeře tlačilo. Vytvořilo si spoustu šancí, ale nedokázalo je proměnit. Kontaktní gól se povedlo vstřelit až v přesilové hře 5 na 3, kdy Hučko našel pěknou přihrávkou Bíchu, který neměl problém uklidit puk do sítě Aviators. To hráče UK ještě více nakoplo a hrálo se prakticky na jednu bránu. Ve vlatním oslabení ujel Bícha, ale ani nadvakrát nedokázal dostat puk do brány. Vyplnilo se tak známé pravidlo “Nedáš, dostaneš”. V přečíslení 4 na 2 se Aviators dokázali prosadit a bylo to 3:1. Tesně před druhou přestávkou Ukáčko zabralo a snížilo zásluhou Krátkého na rozdíl jediného gólu.

  Těsné vedení Aviators slibovalo napínavou podívanou do poslední periody. A bylo tomu tak. Ukáčko se tlačilo za vyrovnáním a domácí zase hrozili z rychlých brejků. Šance střídala šanci a hrstka diváku na zimním stadionu v Moskvě se skvěle bavila. Už už to vypadalo, že naši borci z UK v této bitvě padnou, ale 3 vteřiny před koncem zápasu srovnal po obrovské chybě gólmana Aviators Martin Slánský. Body z tohoto napínavého utkání se tedy dělily mezi oba celky.

Tambow – UK Praha 7:5 (0:2, 2:1, 5:2) 

Branky a asistence UK: 6. Valder (Rovný, Gremlica), 10. Krátký (Kasala), 17. Bícha (Novák P.), 42. Slánský (Kasala), 45. Slánský (Rovný)

  S vědomím, že z posledního utkání ve skupině musí Ukáčko urvat alespoň bod, nastoupilo mužstvo proti velmi silnému týmu Tambow. Od začátku se utkání odehrávalo v obrovském tempu. Hráči z obou mužstev si nedarovali ani centimetr ledu zadarmo. Ukáčku vyšel velmi dobře vstup do utkání. Nejdříve otevřel skóre zápasu z dorážky Valder a o 4 minuty později navýšil vedení UK střelou od modré Krátký.

  Ve druhé periodě museli tedy hráči Tambowu zabrat. A povedlo si jim snížit, když výborně chytajícího Olivu zaskočila až střela od modré čáry, při které nic neviděl. To ale hráče UK nesrazilo a dál pokračovali ve velmi dobrém výkonu. Odměnou jim byl gól na 3:1. Novák nahodil puk z rohu před bránu, kde ho žerdí své hole trefil kanonýr Bícha. Vedení 3:1 vydrželo až do závěru třetiny, kdy Tambow ve velkém tlaku dokázal snad ze čtvrté dorážky snížit a dostat se tak na dostřel.

  Třetí třetina se nesla už pouze v režii hráčů Tambowa. Chlapcům z UK jakoby došly síly a s přibývajícími minutami se začali zatahovat víc a víc. To mělo za následek nejprve srovnání na 3:3, což by UKáčku ještě stačilo. Zhruba o 2 minuty později už došlo ke ztrátě vedení, jelikož se Tambow znovu prosadil od modré čáry a překlopil tak vedení na svoji stranu. Hráči UK se snažili, ale obrana soupeře pracovala spolehlivě. Naopak s přibývajícím časem museli hráči z Prahy čím dál více riskovat a otevírat vrátka v obraně, což znamenalo navýšení vedení Tambowa na 5:2. Poslední naději na vyrovnání a postup zkusilo mužstvo Univerzity Karlovy v power play a dokázalo snížit zásluhou Slánského. A když ten samý hráč dokázal vstřelit o 2 minuty později další gól, bylo Ukáčko už na dostřel. Risk bez brankáře ale už dále nevyšel a Tambow vstřelil ještě 2 góly do opuštěné svatyně a mohl se radovat z vítězství 7:5.

 Hráči UK tak bohužel nepostoupili do bojů o medaile a s turnajem v Moskvě se rozloučili celkově na 5. místě. Vítězem celého turnaje se stal právě celek Tambowa, který v semifinále ani ve finále svým soupeřům nedal šanci.

“Cíl zde v Moskvě byl určitě postup ze skupiny a pak se může stát cokoliv. To se nám bohužel nepovedlo. Ruská mužstva zde byla velmi silná a kvalitně připravená. Určitě nás to velmi mrzí, ale život jde dál a my už myslíme na další sezónu EUHL, která bude velmi kvalitní a bude obrovsky těžké titul obhájit. My uděláme vše pro to, aby se nám to podařilo.” řekl po utkání s Tambowem trenér Daniel Fuks.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Transnational Project Meeting in Prague

We invite you for Building a strong partnership between Sport and University in regular basis structure with– Important basis for dual...

 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
 
UK Praha RSS