Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kapitán UK, Petr Hučko, zve fanoušky na Hokejovou bitvu 2015!

23.10.2015 | Anna Veselá

Hokejová bitva 2015 se kvapem blíží, vždyť už v úterý 27.10. propuknou boje o putovní Pohár primátora města Prahy v holešovické Tipsport Aréně.  Náš tým Univerzity Karlovy započne své snažení v 19:15 semifinálovým soubojem s VŠE. Vyzpovídali jsme kapitána našeho týmu, Petra Hučka, který se před bitvou podělil s fanoušky o pár dojmů.

Petře, jak jsi z pozice kapitána spokojený s přípravou na bitvu a jak vůbec příprava probíhala?

Jsem velice spokojený. Rok, co rok, se k nám hlásí stále více nových hráčů, kteří mají zájem hrát a reprezentovat naši univerzitu. Měli jsme pár výběrových tréninků a jedno přípravné utkání s Plzní, které bylo perfektní. Hrálo se 4x20 minut a mohli jsme tedy vyzkoušet všechny hráče (35 hráčů poz. red.). Dále za sebou máme už první zápas v EUHL s Technikou Praha. A v pátek 23.10. nás čeká poslední dolaďovací trénink ve Slaném.

Když už padla řeč o EUHL, většina fanoušků bohužel neví, co je to za soutěž. Mohl bys tuto univerzitní ligu, ve které jste mimochodem velmi úspěšní, fanouškům trošku přiblížit?

EUHL je mezinárodní univerzitní liga založená v roce 2013. Byla založena po vzoru zámořských univerzitních soutěží hraných pod hlavičkou asociace NCAA (asociace sdružující univerzitní sport v USA poz. red.). V letošní sezóně se EUHL hraje ve čtyřech zemích Evropy (Česko, Slovensko, Rakousko a Polsko). Je to výborný projekt, především pro kluky, co mají zájem spojit studium s hokejem. Díky EUHL si mohou svou hokejovou kariéru prodloužit po dobu studia na univerzitě. 

Letošní sezóna EUHL už začala. Jak se vám podařilo do této sezony vstoupit?

Jak už jsem zmínil, měli jsme zatím jedno utkání s nováčkem soutěže, Technikou Praha. Je to tým složený z ostatních univerzit v Praze (VŠE, ČZU a ČVUT). Zápas jsme vyhráli 6:2. Je to určitě dobrý začátek, ale sezóna bude ještě hodně dlouhá a těžká. V předešlých dvou ročnících jsme sice získali 2x titul a letos budeme útočit na ,,zlatý hattrick,“ ale kvalita soutěže se každý rok zvedá a ostatní týmy jsou lepší a lepší. 

Teď už ale zpátky k Hokejové bitvě. Máte nějaké informace o soupeřích? Kdo si myslíte, že je po vás dalším kandidátem na titul?

Vím jen to, že ostatní univerzity měly nějaké tréninky, ale jinak nic konkrétního. Je to těžké posuzovat, když moc nevíte, jací hráči za ostatní univerzity nastoupí. Já nad tímto nechci moc přemýšlet. Soustředíme se na sebe, na náš tým, který je znovu velice silný. 

Kdy se fanoušci mohou těšit na sestavu týmu?

Sestava našeho týmu by měla být zveřejněna v nejbližších hodinách. Hráči už ji vědí.

Poslední otázkou nemůže být nic jiného, než vzkaz fanouškům. Co bys jim vzkázal?

Vzkázal bych jim, ať si to přijdou hlavně užít. Myslím, že se mohou těšit na pěkný a líbivý hokej a hlavně na atmosféru, která je každý rok fantastická. Pevně věřím, že budou mít v ochozech převahu a vytvoří skvělé prostředí pro náš tým.

 
Utkání
EUHL | Neděle 17.12.2017
Hokiklub Budapest - UK Praha
5:6 pp (3:2, 1:2, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pondělí 18.12.2017
Diplomats Pressburg - UK Praha
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
 
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
Aktuální články
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.

Bývalý hokejista, trenér, poetik, romantik a snílek. Nikdo mu neřekne jinak než Edie. Tenhle, na první pohled (ne)sympatický mladík, stihl...

 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.

Ve dnech 17.-18. května se v bratislavském hotelu Tatra konala pod záštitou European University Hockey Asociation konference se...

 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje

Praha, 23. dubna 2018 – Zástupci 5 hokejových klubů nastupujících v Evropské univerzitní hokejové lize a 3 klubů, které o zapojení do...

 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
Semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy v Praze
 
Drama až do konce. Druhé čtvrtfinálové utkání rozhodlo až prodloužení
 
2. čtvrtfinálové utkání UK Praha × Engineers Prague
 
UK Praha se ujímá vedení v sérii po vítězství v prvním čtvrtfinálovém utkání.
 
 
UK Praha RSS