Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Kapitán UK, Petr Hučko, zve fanoušky na Hokejovou bitvu 2015!

23.10.2015 | Anna Veselá

Hokejová bitva 2015 se kvapem blíží, vždyť už v úterý 27.10. propuknou boje o putovní Pohár primátora města Prahy v holešovické Tipsport Aréně.  Náš tým Univerzity Karlovy započne své snažení v 19:15 semifinálovým soubojem s VŠE. Vyzpovídali jsme kapitána našeho týmu, Petra Hučka, který se před bitvou podělil s fanoušky o pár dojmů.

Petře, jak jsi z pozice kapitána spokojený s přípravou na bitvu a jak vůbec příprava probíhala?

Jsem velice spokojený. Rok, co rok, se k nám hlásí stále více nových hráčů, kteří mají zájem hrát a reprezentovat naši univerzitu. Měli jsme pár výběrových tréninků a jedno přípravné utkání s Plzní, které bylo perfektní. Hrálo se 4x20 minut a mohli jsme tedy vyzkoušet všechny hráče (35 hráčů poz. red.). Dále za sebou máme už první zápas v EUHL s Technikou Praha. A v pátek 23.10. nás čeká poslední dolaďovací trénink ve Slaném.

Když už padla řeč o EUHL, většina fanoušků bohužel neví, co je to za soutěž. Mohl bys tuto univerzitní ligu, ve které jste mimochodem velmi úspěšní, fanouškům trošku přiblížit?

EUHL je mezinárodní univerzitní liga založená v roce 2013. Byla založena po vzoru zámořských univerzitních soutěží hraných pod hlavičkou asociace NCAA (asociace sdružující univerzitní sport v USA poz. red.). V letošní sezóně se EUHL hraje ve čtyřech zemích Evropy (Česko, Slovensko, Rakousko a Polsko). Je to výborný projekt, především pro kluky, co mají zájem spojit studium s hokejem. Díky EUHL si mohou svou hokejovou kariéru prodloužit po dobu studia na univerzitě. 

Letošní sezóna EUHL už začala. Jak se vám podařilo do této sezony vstoupit?

Jak už jsem zmínil, měli jsme zatím jedno utkání s nováčkem soutěže, Technikou Praha. Je to tým složený z ostatních univerzit v Praze (VŠE, ČZU a ČVUT). Zápas jsme vyhráli 6:2. Je to určitě dobrý začátek, ale sezóna bude ještě hodně dlouhá a těžká. V předešlých dvou ročnících jsme sice získali 2x titul a letos budeme útočit na ,,zlatý hattrick,“ ale kvalita soutěže se každý rok zvedá a ostatní týmy jsou lepší a lepší. 

Teď už ale zpátky k Hokejové bitvě. Máte nějaké informace o soupeřích? Kdo si myslíte, že je po vás dalším kandidátem na titul?

Vím jen to, že ostatní univerzity měly nějaké tréninky, ale jinak nic konkrétního. Je to těžké posuzovat, když moc nevíte, jací hráči za ostatní univerzity nastoupí. Já nad tímto nechci moc přemýšlet. Soustředíme se na sebe, na náš tým, který je znovu velice silný. 

Kdy se fanoušci mohou těšit na sestavu týmu?

Sestava našeho týmu by měla být zveřejněna v nejbližších hodinách. Hráči už ji vědí.

Poslední otázkou nemůže být nic jiného, než vzkaz fanouškům. Co bys jim vzkázal?

Vzkázal bych jim, ať si to přijdou hlavně užít. Myslím, že se mohou těšit na pěkný a líbivý hokej a hlavně na atmosféru, která je každý rok fantastická. Pevně věřím, že budou mít v ochozech převahu a vytvoří skvělé prostředí pro náš tým.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
UK PRAHA - bude hrát v 7. ročníku EUHL

UK PRAHA - bude hrát v 7. ročníku  

 
Derby s Ostravou ovládli hráči z hlavního města

České derby. Vyprodané utkání čekalo na hráče týmu Univerzity Karlovy. Tým BO Ostrava byl pro UK velkou neznámou, doposud se s nimi...

 
UK Praha porazilo v dramatickém utkání Akademiky Plzeň 6:4

Na zimním stadionu ve Slaném se odehrál souboj tradičních rivalů. V utkáních mezi UK Praha a Akademiky Plzeň není nouze o vysoký...

 
Isport
 
Utkání pod širým nebem hladce vyhrál tým UK Praha
 
UK těsně vyhrálo v Olomouci a veze si domů 3 body
 
V rudém dresu se neprohání pouze studenti FTVS
 
Nové tváře UK: Matějček a Brejcha se chtějí hokejem hlavně bavit.
 
Tým UK Praha se zúčastnil Student hockey challenge na Sibiři
 
Hráč, kondiční trenér, manžel. Libor Bartoš se rozmluvil o průběhu přípravy
 
 
UK PRAHA RSS