Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Výběr EUHL se utkal s americkými vysokoškoláky, nechyběli u toho ani hokejisté UK!

19.01.2015 | Martin Augustin

Na začátku roku se již podruhé utkaly výběry Evropské univerzitní hokejové ligy a americké organizace ACHA D3 (3. divize). Tentokrát se odehrály hned dva zápasy, v pondělí 5. ledna se vítězství 2:3 po nájezdech radovali studenti z USA, o dva dny později mohli také nájezdovou výhru 5:4 oslavovat borci reprezentující EUHL. Právě do druhého duelu zasáhli i borci UK, konkrétně hned osmička hráčů, kteří k úspěchu domácího mužstva výrazně přispěli.

2. zápas: EUHL - ACHA D3 Selects – 5:4 po sn. (0:2, 3:0, 1:2)

Branky a nahrávky: 25. Slánský, 34. Novák (Bícha), 38. Marušiak (Szabó), 54. Marušiak (Szabó, Ketner), rozhodující nájezd Marušiak – 4. Knoppel (Maltz, Schall), 10. Maltz (Milligan, Schall), 50. Maltz (O´Brein, Miller), 52. Rosales (Harris)

Vyloučení: 7:8, využití: 2:1, oslabení: 0:0, střely na branku: 33:27

EUHL: Vokatý (41. Orlík) – Hudcovský, P. Jurenka, Ketner, Krátký, Zvara, Franěk, Malota, Tichý, Tekáč, Holík, Szabó, Sýkora, Marušiak, Hegely, Slánsky, Hučko, Bícha, Novák, Alexa, Pečenka

Do druhého zápasu, který se hrál ve středu 7. ledna v Bratislavě, nastoupila hned osmička hráčů z Univerzity Karlovy. Brankář Vojtěch Vokatý, kompletní pětka ve složení Krátký, Slánský – Petr Novák, Hučko, Bícha a v další formaci ještě nastoupila dvojice Alexa – Pečenka. A naši hokejisté byli hodně vidět. První třetina duelu sice patřila Američanům, kteří po dvaceti minutách vedli 0:2, ovšem k obratu zaveleli právě zástupci UKčka. Ve 25. minutě snížil Jan Slánský a ve 34. minutě srovnal na 2:2 po Bíchově přihrávce Petr Novák.

Dramatické utkání skončilo po řádné hrací době nerozhodně 4:4 a o vítězi tak musely rozhodnout nájezdy. V těch se do branky EUHL opět postavil Vojtěch Vokatý, který odchytal i první dvě třetiny zápasu, a výběr ACHY proti němu ani jednou ze tří pokusů neuspěl. A protože domácí Marušiak se jako jediný nemýlil, radovali se z vítězství 5:4 po nájezdech hokejisté reprezentující evropský vysokoškolský hokej. Náš gólman Vojtěch Vokatý byl vyhlášen hvězdou zápasu!