Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

13.02.2018 | Josef Vošahlík, Foto: Aneta Procházková

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica. První utkání těchto mužstev v sezóně nabídlo dramatický souboj, který rozhodl gólem na 1:2 těsně před koncem utkání Petr Svoboda ve prospěch UK Praha. UMB mělo Pražanům co vracet, utkání tedy slibovalo strhující boj o průběžné vedení v EUHL.

První třetina nabídla jako obvykle v soubojích těchto dvou týmů úporný boj o každý centimetr ledu. Do vyložených šancí se hráči obou mužstev nedostávali a jedinou šancí, jak ohrozit soupeřovu branku, byla střelba ze střední vzdálenosti. Obrany obou mužstev si hlídaly skulinky ve svých řadách, a tak se zdálo, že opět dojde k utkání, ve kterém padne málo branek. První zaváhání se zrodilo na straně hostujícího týmu, když byli postupně vyloučeni na dvě minuty Tatár a Mendel. Dali tak možnost domácím jít do vedení. Přesilovku 5 na 3 hráči Univerzity Karlovy ještě nevyužili. Následnou výhodu o jednoho muže v poli už využil Libor Bartoš nechytatelnou střelou z první 1:0. O necelé 3 minuty později bylo však srovnáno. Po chybě Dana Černého se dostal do samostatného úniku Robert Mendel a střelou mezi betony pokořil Zbyňka Kardu v brance Univerzity Karlovy 1:1. Necelou minut do konce třetiny dokonal obrat hostující Vydourek, který využil nedůrazu Matúše Baláže v souboji na modré čáře a proměnil samostatný únik 1:2. Hráči UMB tak potrestali dvě hrubé chyby domácí obrany a téměř bez námahy otočili stav utkání.

Ve druhé třetině se hrál otevřenější hokej na obou stranách. Tím se otevírala okénka v obranách a jako první jich dokázalo využít UMB. Po rychlém protiútoku ve 24.minutě zvýšil na dvoubrankový rozdíl Denis Brnčal 1:3. I přes další branku v síti si domácí dokázali vytvořit tlak, ze kterého vzešla další početní výhoda. Snížení zajistil domácím dělovkou od modré obránce Jakub Březák a využil tak druhou přesilovou hru v utkání 2:3. Vyrovnání na 3:3 přišlo za necelé 3 minuty, když nejprve hráči UMB neproměnili přesilovou hru a v jejím závěru ztratili kotouč, který Lukáš Kasala poslal Petru Svobodovi, naskakujícímu z trestné lavice, do samostatného úniku. Šikovný útočník dokázal na jednoho z nejlepších brankářů vyzrát a srovnat stav utkání. Vyrovnaný stav nevydržel dlouho. Další z velkých chyb v obraně domácích dokázal po snadném zisku kotouče a přečíslení rozhozené obrany využít svým druhým gólem v utkání Denis Brnčal 3:4. A nepříznivým stavem pro domácí UK Praha tato třetina skončila.

Ve třetí třetině muselo mužstvo Univerzity Karlovy proměňovat těžce vypracované šance a vyvarovat se hrubých chyb v obranné hře. To se však domácím nepodařilo a v útok byli v podstatě bezzubí. V 50.minutě přišla další hrubá chyba v obraně, když zaváhal Matúš Baláž v rozehrávce a v podstatě daroval zvýšení náskoku Filipu Adamčíkovi, jenž osamocený před Kardou zvýšil na 3:5. Navíc Baláž oslabil svůj tým po napadení čárového rozhodčího na 5 minut, což při současném skóre vzalo téměř veškeré naděje domácím na obrat v utkání. V této dlouhé přesilové hře vytěžili hráči UMB 6. branku v utkání díky Marku Janákovi a definitivně tak rozhodli o osudu utkání 3:6. Už jen snížit za domácí dokázal svou druhou brankou v utkání Petr Svoboda po pěkné individuální akci 4:6. Domácí se ještě v závěru pokusili snížit při hře bez brankáře, ale střelou přes celé hřiště završil skóre utkání a vlastní hattrick Denis Brnčal 4:7.

Toto utkání bylo ve znamení útočného dobývání branky Vladimíra Korytára a trestání hrubých chyb domácích ze strany hráčů UMB, kterých se musí v dalších utkání vyvarovat, aby si udrželi možnost zabojovat o návrat na první příčku po nadstavbové části a získat tak výhodu ve vyřazovacích bojích.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
UK PRAHA - bude hrát v 7. ročníku EUHL

UK PRAHA - bude hrát v 7. ročníku  

 
Derby s Ostravou ovládli hráči z hlavního města

České derby. Vyprodané utkání čekalo na hráče týmu Univerzity Karlovy. Tým BO Ostrava byl pro UK velkou neznámou, doposud se s nimi...

 
UK Praha porazilo v dramatickém utkání Akademiky Plzeň 6:4

Na zimním stadionu ve Slaném se odehrál souboj tradičních rivalů. V utkáních mezi UK Praha a Akademiky Plzeň není nouze o vysoký...

 
Isport
 
Utkání pod širým nebem hladce vyhrál tým UK Praha
 
UK těsně vyhrálo v Olomouci a veze si domů 3 body
 
V rudém dresu se neprohání pouze studenti FTVS
 
Nové tváře UK: Matějček a Brejcha se chtějí hokejem hlavně bavit.
 
Tým UK Praha se zúčastnil Student hockey challenge na Sibiři
 
Hráč, kondiční trenér, manžel. Libor Bartoš se rozmluvil o průběhu přípravy
 
 
UK PRAHA RSS