Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu

31.01.2018 | Michaela Příhonská Foto: Aneta Procházková

Hokejisté Univerzity Karlovy v nejbližších dnech zahájí nadstavbovou část pátého ročníku EUHL. S celkovým počtem 31 bodů si zapisují do svých statistik 9 výher, 2 výhry v prodloužení a 1 prohru. Po základní části obsadili první místo tabulky EUHL. Během pětiletého působení v soutěži dokázal tým UK vždy opanovat první místo tabulky po základní části a vybojovat si tak výhodnou pozici pro další část sezóny. Na celkovém počtu 64 branek se podílelo 22 hráčů, mezi nejúspěšnější střelce patří Petr Novák, Petr Svoboda a Marek Pulkrab, kteří si připsali po 6 brankách do svých statistik. Nejlepšími hráči podle kanadského bodování jsou prozatím Aleš Hyršl s 18 body, Tobiáš Slavíček s Petrem Novákem, kteří mají po 14 bodech.

První pozicí v prozatímní tabulce si tým UK Praha zajistil stejně jako jeho pět soupeřů (Engineers Prague, Paneuropa Kings, HC Masaryk University, Diplomats Pressburg, UMB Banská Bystrica) přímý postup do play-off. V nadstavbové části čeká hokejisty pět náročných utkání, která rozhodnou o pozici, ze které půjdou  play-off. Týmy, které obsadili 7 až 13 místo, si zahrají nadstavbu mezi sebou a vyjdou z nich dva postupující do play-off. 

Hodnocení trenérským duem Novák, Brendl

Jak jsi spokojený s týmem?
Novák: Jsou to inteligentní vysokoškoláci, které není potřeba přemlouvat k trénování a co řekne trenér, se snaží plnit. Je to snazší práce, protože jak jsem už řekl, kluci chtějí. Hrají to ve svém volném čase, bez jakýchkoliv odměn. Takže když přijdou, je už to záruka, že je to baví, chtějí trénovat a především hrát a vyhrávat.

Brendl:  S týmem jsem od prvních utkání velmi spokojen, kluci makají na 120%. Hráči mají perfektní nasazení na tréninku i v utkání. Do utkání jdou s jasným cílem urvat tři body a získat další vítězství do své sbírky.

Jaká je parta?
Novák: Je výborná, i když v každé dobré partě to občas jiskří, ale myslím si, že toto ji ještě více stmeluje. Nevšiml jsem si nějakých závažných problémů.

Brendl: Když se sejde tým je to super. Skvělá parta, hokejová rodina, což jsem už dlouho nikde neviděl. Nálada v kabině, srandičky, vtípky, narážky to je záruka dobré chemie v týmu. Jde vidět, že si to kluci užívají.

Co říkáš na výsledky utkání ze základní části?
Novák: S výsledky jsme zatím snad spokojeni všichni. Nijak soupeře nepodceňujeme, protože víme, že až play-off rozhodne o úspěšnosti sezony.  Do play-off nám chybí 5 zápasů a budeme se snažit hrát tak, abychom do něj vstupovali z prvního místa, a měli vždy výhodu domácího prostředí. Věřím, že i diváci, kterých přibývá, nás budou podporovat nadále a v play-off uspějeme.

Brendl: Výsledky jsou velmi dobré, ale potřeba stále pracovat. V nejbližší době nás čeká nadstavbová část, kde se budeme snažit potvrdit první místo a získat si nejlepší výchozí pozici do play-off, které bude jistě velmi náročné a soupeři se budou snažit překonat prozatímního vítěze EUHL.

Termíny nadstavbových utkání týmu Univerzity Karlovy

 2. února 2018 (pátek), 19:00 – UK Praha × Diplomats Pressburg zimní stadion HC Hvězda Praha 

10. února 2018 (sobota), 20:30  UK Praha × UMB Banská Bystrica zimní stadion VHS Slaný

14. února 2018 (středa), 18:00 – UK Praha × HC Masaryk University zimní stadion HC Hvězda Praha 

 4. března 2018 (neděle), 19:00  Paneuropa Kings × UK Praha zimní stadion Ondreje Nepely 

 7. března 2018 (středa), 18:45 – Engineers Prague × UK Praha zimní stadion HC Hvězda Praha 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
UK PRAHA - bude hrát v 7. ročníku EUHL

UK PRAHA - bude hrát v 7. ročníku  

 
Derby s Ostravou ovládli hráči z hlavního města

České derby. Vyprodané utkání čekalo na hráče týmu Univerzity Karlovy. Tým BO Ostrava byl pro UK velkou neznámou, doposud se s nimi...

 
UK Praha porazilo v dramatickém utkání Akademiky Plzeň 6:4

Na zimním stadionu ve Slaném se odehrál souboj tradičních rivalů. V utkáních mezi UK Praha a Akademiky Plzeň není nouze o vysoký...

 
Isport
 
Utkání pod širým nebem hladce vyhrál tým UK Praha
 
UK těsně vyhrálo v Olomouci a veze si domů 3 body
 
V rudém dresu se neprohání pouze studenti FTVS
 
Nové tváře UK: Matějček a Brejcha se chtějí hokejem hlavně bavit.
 
Tým UK Praha se zúčastnil Student hockey challenge na Sibiři
 
Hráč, kondiční trenér, manžel. Libor Bartoš se rozmluvil o průběhu přípravy
 
 
UK PRAHA RSS