Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu

31.01.2018 | Michaela Příhonská Foto: Aneta Procházková

Hokejisté Univerzity Karlovy v nejbližších dnech zahájí nadstavbovou část pátého ročníku EUHL. S celkovým počtem 31 bodů si zapisují do svých statistik 9 výher, 2 výhry v prodloužení a 1 prohru. Po základní části obsadili první místo tabulky EUHL. Během pětiletého působení v soutěži dokázal tým UK vždy opanovat první místo tabulky po základní části a vybojovat si tak výhodnou pozici pro další část sezóny. Na celkovém počtu 64 branek se podílelo 22 hráčů, mezi nejúspěšnější střelce patří Petr Novák, Petr Svoboda a Marek Pulkrab, kteří si připsali po 6 brankách do svých statistik. Nejlepšími hráči podle kanadského bodování jsou prozatím Aleš Hyršl s 18 body, Tobiáš Slavíček s Petrem Novákem, kteří mají po 14 bodech.

První pozicí v prozatímní tabulce si tým UK Praha zajistil stejně jako jeho pět soupeřů (Engineers Prague, Paneuropa Kings, HC Masaryk University, Diplomats Pressburg, UMB Banská Bystrica) přímý postup do play-off. V nadstavbové části čeká hokejisty pět náročných utkání, která rozhodnou o pozici, ze které půjdou  play-off. Týmy, které obsadili 7 až 13 místo, si zahrají nadstavbu mezi sebou a vyjdou z nich dva postupující do play-off. 

Hodnocení trenérským duem Novák, Brendl

Jak jsi spokojený s týmem?
Novák: Jsou to inteligentní vysokoškoláci, které není potřeba přemlouvat k trénování a co řekne trenér, se snaží plnit. Je to snazší práce, protože jak jsem už řekl, kluci chtějí. Hrají to ve svém volném čase, bez jakýchkoliv odměn. Takže když přijdou, je už to záruka, že je to baví, chtějí trénovat a především hrát a vyhrávat.

Brendl:  S týmem jsem od prvních utkání velmi spokojen, kluci makají na 120%. Hráči mají perfektní nasazení na tréninku i v utkání. Do utkání jdou s jasným cílem urvat tři body a získat další vítězství do své sbírky.

Jaká je parta?
Novák: Je výborná, i když v každé dobré partě to občas jiskří, ale myslím si, že toto ji ještě více stmeluje. Nevšiml jsem si nějakých závažných problémů.

Brendl: Když se sejde tým je to super. Skvělá parta, hokejová rodina, což jsem už dlouho nikde neviděl. Nálada v kabině, srandičky, vtípky, narážky to je záruka dobré chemie v týmu. Jde vidět, že si to kluci užívají.

Co říkáš na výsledky utkání ze základní části?
Novák: S výsledky jsme zatím snad spokojeni všichni. Nijak soupeře nepodceňujeme, protože víme, že až play-off rozhodne o úspěšnosti sezony.  Do play-off nám chybí 5 zápasů a budeme se snažit hrát tak, abychom do něj vstupovali z prvního místa, a měli vždy výhodu domácího prostředí. Věřím, že i diváci, kterých přibývá, nás budou podporovat nadále a v play-off uspějeme.

Brendl: Výsledky jsou velmi dobré, ale potřeba stále pracovat. V nejbližší době nás čeká nadstavbová část, kde se budeme snažit potvrdit první místo a získat si nejlepší výchozí pozici do play-off, které bude jistě velmi náročné a soupeři se budou snažit překonat prozatímního vítěze EUHL.

Termíny nadstavbových utkání týmu Univerzity Karlovy

 2. února 2018 (pátek), 19:00 – UK Praha × Diplomats Pressburg zimní stadion HC Hvězda Praha 

10. února 2018 (sobota), 20:30  UK Praha × UMB Banská Bystrica zimní stadion VHS Slaný

14. února 2018 (středa), 18:00 – UK Praha × HC Masaryk University zimní stadion HC Hvězda Praha 

 4. března 2018 (neděle), 19:00  Paneuropa Kings × UK Praha zimní stadion Ondreje Nepely 

 7. března 2018 (středa), 18:45 – Engineers Prague × UK Praha zimní stadion HC Hvězda Praha 

 
Utkání
EUHL | Neděle 17.12.2017
Hokiklub Budapest - UK Praha
5:6 pp (3:2, 1:2, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pondělí 18.12.2017
Diplomats Pressburg - UK Praha
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
 
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
Aktuální články
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.

Bývalý hokejista, trenér, poetik, romantik a snílek. Nikdo mu neřekne jinak než Edie. Tenhle, na první pohled (ne)sympatický mladík, stihl...

 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.

Ve dnech 17.-18. května se v bratislavském hotelu Tatra konala pod záštitou European University Hockey Asociation konference se...

 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje

Praha, 23. dubna 2018 – Zástupci 5 hokejových klubů nastupujících v Evropské univerzitní hokejové lize a 3 klubů, které o zapojení do...

 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
Semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy v Praze
 
Drama až do konce. Druhé čtvrtfinálové utkání rozhodlo až prodloužení
 
2. čtvrtfinálové utkání UK Praha × Engineers Prague
 
UK Praha se ujímá vedení v sérii po vítězství v prvním čtvrtfinálovém utkání.
 
 
UK Praha RSS