Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.

11.01.2018 | Michaela Příhonská Fofo: čalfaznoačo

První lednový týden roku 2018 se stal historickým pro Světový pohár univerzitních lig. Výběry z ruských, amerických a evropských soutěží se sjeli na jednom místě tak aby bojovali o Světový pohár. Mezi nominovanými figurovali také hráči z týmu UK Praha. Jmenovitě brankář Matěj Oliva, obránci Ondřej Knobloch, Jakub Březák, Tobiáš Slavíček, útočníci Petr Novák, Lukáš Kasala, Jan Valder a hlavní trenér Jan Krégl. Hostujícími místy pro tento turnaj se stali polská Krynice a slovenská města Březno a Banská Bystrica. Na hráče čekal těžký program, kdy v krátkém časovém rozmezí museli odehrát velmi těžká utkání. 

Do prvního utkání nastupovali hráči výběru Evropské univerzitní hokejové ligy proti americkému výběru.  Od úvodního buly bylo zřejmé odhodlání amerických hráčů pokořit svého evropského soupeře, to se jim povedlo hned ve druhé minutě.  Hráči EUHL se snažili překonat brankáře Tracyho. Ke vstřelení gólu nepomohla ani přesilová hra. Naopak, po naskočení vyloučeného hráče se dostal do přečíslení Marrett a dokázal překonat Matěje Olivu 2:0. V druhém dějství dokázal snížit po Březákově střele od modré Jan Valder 2:1. Bohužel pro tým EUHL dokázali Američané zvýšit o další dvě branky a druhá třetina skončila 4:1 pro ACHA. Ve třetí třetině si zahráli hráči evropského výběru několik přesilových her, ale nedokázali najít recept na Tracyeho. Na druhé straně se dostal Murphy do brejku a dokázal se prosadit a upravil konečné skóre na 5:1. 

Druhý den čekal na výběr EUHL těžký soupeř z Ruska. Evropský výběr musel nutně v tomto utkání vyhrát, aby mohl pomýšlet na účast ve finále. Oba celky naskočily do zápasu ve vysokém tempu. Již ve třetí minutě se vyplatil tlak EUHL a István Szűcs, zástupce maďarského týmu vstřelil úvodní branku na 1:0. O několik minut  později dostal výběr EUHL možnost hrát přesilovou hru, kterou dokázali zužitkovat po kombinaci hráči UK Praha.  Lukáš Kasala dokázal vyhrát buly přímo na obránce Ondřeje Knoblocha a ten nabil na střelu z první Jakubu Březákovi, který propálil brankáře Maslova. V polovině utkání se dokázali prosadit i ruští hráči konkrétně Teterinov, který se postaral o kontaktní gól 2:1. Ve 38. dokázal ruský výběr vyrovnat zásluhou kombinace Kolerina a Goleva 2:2. Hokej s vysokým nasazením pokračoval i ve třetině. Vasilev dokázal poslat ve 46. minutě poprvé ruský tým do vedení. Následně tři minuty na to dokázali odskočit na dvoubrankový rozdíl. I přes veškerou snahu hráčů EUHL se nepodařilo vyrovnat a utkání skončilo 4:2 ve prospěch ruského výběru SHL. Studenti výběru EUHL skončili na třetím místě. 

O vítězství v prvním ročníku světového poháru univerzitního hokeje si to rozdaly týmy ACHA a SHL. Ve finálovém utkání dokázal tým SHL potrestat téměř všechny chyby svého amerického soupeře a zvítězit vysokým rozdílem 6:1 a nenechali nikoho na pochybách, kde se hraje nejlepší univerzitní hokej na světě.

 

Hodnocení turnaje Petrem Novákem a Janem Valderem

Když nastupujeme proti svým soupeřům v lize, víme na koho si máme dát pozor, kdo umí dávat góly, kdo dobře brání, kdo je silný na přesilovce nebo hraje tvrdě. 1.1. 2018 jsme se sešli s těmito hráči v jedné kabině a vytvořili jeden tým. Dalo by se říct, že jsme se cítili jako doma, protože hráči UK Praha tvořili třetinu týmu, navíc ve stejné kabině, ve které jsme slavili čtrvtý titul. Všichni jsme měli velké očekávání a zároveň jsme nevěděli, co nás čeká. Na první zápas jsme cestovali do polské Krynice, abychom změřili síly s výběrem ACHA. Na začátku utkání jsme dvakrát inkasovali a na kontaktní gól jsme nedokázali navázat vyrovnáním, ale naopak jsme opět inkasovali. Konečný výsledek 1:5 byl vzhledem k průběhu zápasu velmi krutý. S ohledem na postupovou matematiku byl úkol na další den jasný. Porazit výběr ruské studentské hokejové ligy. V zápase jsme se prezentovali kvalitnější výkonem než proti výběru ameriky. Skóre 2:0 po první třetině jsme však nedokázali udržet a nakonec jsme toto utkání prohráli 2:4. Útěchou nám jsou bronzové medaile, které jsme si zasloužili zejména za bojovnost a rychlý, pohledný hokej. Celá akce byla pro všechny hráče obrovskou zkušeností. Poznali jsme nové přátele, kteří byli do nedávna pouze naši rivalové. Vytvořili jsme si vazby, které nás díky WCoCH budou provázet velmi dlouho. Děkujeme pořadatelům a celé EUHA za výbornou organizaci a příležitost porovnat síly s tak kvalitními soupeři.

 

 

 

 

 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
 
UK Praha RSS