Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.

16.11.2017 | Josef Vošahlík, Foto: Aneta Procházková

Hokejový tým UK Praha nastoupil na domácím ledě proti dobře známému soupeři z polské Krynice. Byl očekáván velmi rychlý líbivý kombinační hokej, kterým se obě mužstva prezentují po celou dobu svého působení v EUHL. Bylo k vidění vyrovnané utkání, které rozhodla neočekávaná situace v brance hostujícího týmu. Domácí tým tak prodloužil sérii svých vítězství v této sezóně na šest.

Už první minuty nasvědčovali tomu, že o množství šancí nebude nouze, když se už v první minutě objevil osamocený domácí Petr Novák před Kondrashovem, ale kotouč měl na dlouhou hůl a nedokázal zakončit. Na druhé straně se do přečíslení dostával ostrostřelec Alexander Alimov, ale situaci 2 na 1 nevyřešil správně a z šanci nic nebylo. První výraznější tlak proměnil domácí tým UK ve vedoucí branku. Ve druhé minutě se prosadil Petr Svoboda po přihrávce Krištofa Špičana 1:0. Ve 13. minutě se poprvé vylučovalo a za crosscheck si šel odsedět 2 minuty hostující Aflerov. Nejblíže byl navýšení vedení Petr Novák, který nastřelil tyč. V 16.minutě už rozvlnil síť za brankářem Krynice důrazný nováček Petr Malý a z dorážky zvýšil na 2:0. Největší hrozbou v zeleném dresu polského týmu byl Alexander Alimov a své střelecké schopnosti potvrdil v závěru 1.třetiny.  V rohu dokázal vybojovat puk po vlastním nahození a po kombinaci s Shalamovem prostřelil z ostrého úhlu Olivu 2:1. V tu chvíli zbývalo do konce 1.třetiny pouhých 20 vteřin a tak šel domácí tým do šatny s jednobrankovým vedením.

Jak tým KTH Krynice zakončil první třetinu, tak začal třetinu druhou. Polonin využil zmatku v rozehrávce domácích a našel úplně volného Alimova mezi kruhy, pro kterého je střelba z tohoto místa rutinní záležitostí a vymetl růžek branky Matěje Olivy 2:2. Srovnání dodalo hráčům Krynice sebevědomí a najednou to byli oni, kdo diktoval tempo hry. Domácí hráči se rozhodli převzít taktovku do vlastních rukou a díky vysokému napadání narušovali rozehrávku polského týmu. Brankář Kondrashov byl však bezchybný a držel šance na příznivý výsledek pro svůj tým. Při snaze dorazit vysoko vyražený puk Jan Valder nešťastně zasáhl polského brankáře holí do masky a obdržel trest za nebezpečnou hru vysokou holí. Po nedůrazu bránící se čtveřice proměnil střelou z blízka přesilovou hru Alferov po přihrávce Shalamova a otočil skóre ve prospěch svého týmu na 2:3. Tento stav vydržel do konce druhé třetiny i přes to, že hráči Univerzity Karlovy zasypali Kondrashova 23 střelami. Ten byl však ve skvělé formě.

Do 3.třetiny musel domácí tým zvýšit otáčky a proměňovat šance. Po jednom ze závarů před polskou brankou se podařilo ve 44.minutě vyrovnat Michaelu Klingerovi 3:3. Hned o minutu později dokonal obrat po střele kapitána Tobiáše Slavíčka dorážkou Jan Valder 4:3. Ve 49. minutě nastal zlomový moment tohoto utkání. Skvěle chytající brankář KTH Krynice Kondrashov byl nucen odstoupit z utkání z důvodu zranění, které utrpěl v průběhu druhé třetiny po kontaktu s vlastním spoluhráčem. Do jeho výstroje se oblékl útočník Valerii Polonin, který se ihned zaskvěl 10 přesnými zákroky v řadě. Při každém z nich aplaudovali hráči na polské střídačce. V 55.minutě však odčaroval jeho kouzlo dvěma slepenými góly Martin Slánský. O 3 minuty později uzavřel skóre na konečných 7:3 pro domácí akcí přes celé hřiště Petr Novák.

UK Praha × 1928 KTH Krynica 7:3 (2:1, 0:2, 5:0)

Branky: 2. Svoboda (Špičan), 16. Malý (Molčík, Pastier), 44. Klinger (Valder), 45. Valder (Malý, Slavíček), 55. Slánský (Hyršl), 55. Slánský, 58. Novák (Valder) – 20. Alimov (Shalamov), 21. Alimov, 27. Alferov (Shalamov, Polinin)

Vyloučení: 2:3
Počet zásahů: 62:22
Využití: 0:1
V oslabení: 1:0

UK Praha: Oliva, Karda – Slavíček, Bartoš, Baláž, Knobloch, Klinger, Březák, Černý, Pastier – Novák, Krudenc, Pulkrab, Veselý, Svoboda, Matějka, Slánský, Hyršl, Valder, Malý, Špičan, Molčík

1928 KTH Krynica: Kondrashov – Lomaev, Chikida, Vekselsthein, Alferov, Evdokimov - Polinin, Sokolovskiy, Shalamov, Alimov, Pichuev, Dudkiewicz, Emelianov, Gogoc

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pondělí 05.11.2018, 17:30
UMB Banská Bystrica - UK Praha
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
 
EUHL | Úterý 06.11.2018, 20:15
HC Masaryk University - UK Praha
6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
 
Aktuální články
V rudém dresu se neprohání pouze studenti FTVS

Každoročně slýcháme, že tým hájící červenou barvu je složen pouze ze studentů Fakulty tělesné výchovy a sportu. Jak to ve...

 
Nové tváře UK: Matějček a Brejcha se chtějí hokejem hlavně bavit.

V univerzitním týmu se na turnaji Student Hockey Challenge představili v dresu UK dva nováčci se zajímavým...

 
Tým UK Praha se zúčastnil Student hockey challenge na Sibiři

Pro hokejový tým Karlovy univerzity se účast na mezinárodních turnajích v dalekém Rusku, které jsou poslední prověrkou před...

 
Hráč, kondiční trenér, manžel. Libor Bartoš se rozmluvil o průběhu přípravy
 
Sport a vzdělání v Evropě: Aneb budování duální kariéry
 
Transnational Project Meeting in Prague
 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.
 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí
 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
 
UK Praha RSS