Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Finále Hokejové bitvy rozhodovaly až samostatné nájezdy!!

03.11.2017 | Michaela Příhonská, Foto: Aneta Procházková

Do sedmého ročníku nastupoval tým Univerzity Karlovy sestaven z hráčů Evropské univerzitní hokejové ligy, českých národních soutěží, ale také hráčů hrajících v zahraničí. Tuto jedinečnou událost si nemohli nechat ujít hvězdy Mikuláš Bícha a Petr Hučko, kteří urazili 1 050km, aby mohli pomoci svým kamarádům prodloužit nadvládu nad Prahou. Hokejová bitva opět přilákala do holešovické Tipsport areny tisíce studentů, kteří byli vyzbrojeni řehtačkami, megafony, transparenty, hlasivkami a především stylovými outfity v rudé barvě, aby dali jasně najevo, která univerzita vládne Praze, jak na ledě, tak v hledišti.

Děkujeme všem fanouškům za podporu, byli jste fantastičtí!!!

Univerzita Karlova × Česká zemědělská univerzita  5:2 (3:1, 2:1)

Již od úvodních minut byl vidět větší tlak od hráčů v červených dresech. Toho využila dvojice Martin Matějček a Dominik Šteiner, kdy první jmenovaný propálil gólmana Martina Černého - 1:0. Fanoušci Univerzity Karlovy nemuseli dlouho čekat na další branku v 5. minutě je rozjásal tribuny Petr Hučko, který pálil přesně z mezikruží, a dostal tak početný kotel v rudých barvách pořádně do varu - 2:0. Hráči nepouštěli ČZU do většího tlaku a dokázali jejich rozehrávku rozbíjet už v útočném pásmu. Nebezpečí kolem Matěje Olivy nastávalo, když se na ledě objevil Jiří Veber a Jan Mertlík, kteří se snažili pálit ze všech pozic, ale Oliva byl v brance neprůstřelný. Zemědělec Jan Vyšín se dostal v 11. minutě před osamoceného Matěje Olivu a prudkou střelou trefil gólmana Univerzity Karlovy do masky, ten lehce otřesen hledal puk před svojí brankou. Rychlejší byl však hráč zemědělské univerzity Jiří Veber a usměrnil puk do odkryté branky 2:1. Ke zvýšení otáček v týmu UK zavelel Mikuláš Bícha. Po vyhraném buly projel celé hřiště a dokázal propálit bezmocného Martina Černého střelou do pravého horního rohu 3:1. Do konce první poloviny si oba dva týmy zahráli přesilovou hru, kdy si za ČZU šel odsedět trest Martin Dulovec za hákování a za tým UK Martin Matějček za vysokou hůl.

Ihned po začátku druhé poloviny si hráči ČZU neuhlídali počet hráčů na ledě a za příliš mnoho hráčů na ledě byli potrestáni minutovým trestem. Přesilovka však nebyla využita. Po skončení trestu ČZU si šel odsedět menší trest i hráč UK Petr Svoboda za nebezpečnou hru vysokou holí. Ve 23. minutě byl Mikuláš Bícha v souboji za brankou silnější a dokázal posunout kotouč v otočce na dojíždějícího Petra Hučka a ten zasunul puk za gólmana 4:1. Tlak rudé mašiny nebral konce a po dalším velkém zmatku před Martinem Černým se nejlépe zorientoval Petr Hučko a zvyšoval z velkého úhlu na 5:1. Matěj Oliva jako by měl na hlavě namalován terč, schytal další střelu do jeho ochranné masky, před jeho brankou vznikla menší potyčka, kterou však rozhodčí dokázali uklidnit. V poslední minutě utkání při přesilové hře vybídl ke skórování Michal Fortelka Tomáše Havla a ten dokázal kosmeticky upravit skóre na 5:2. To však hráčům ani fanouškům UK nemuselo vadit apovinný postup do finále byl na světě a zábava mohla pokračovat dále ve velkém stylu.

Finálovým soupeřem pro hráče Univerzity Karlovy se stal tým Vysokého učení technického, který dokázal v prvním utkání porazit Vysokou školu ekonomickou 2:1.

Univerzita Karlova × České vysoké učení technické  3:2 N (1:1, 1:1, 1:0)

Hráči v modrých dresech nastoupili do finálového utkání zvrátit jejich nelichotivou finálovou bilanci s borci z UK, kdy obě finálová utkání z předchozích let prohráli. Do utkání nastoupili velice aktivně s tvrdým dohráváním osobních soubojů. To se jim vyplatilo ve 4. minutě, kdy dokázali přečíslit obranu Ukáčka a Lukáš Petr rozjásal prvním gólem ve finále své fanoušky 1:0. Hráče Univerzity Karlovy to nepoložilo a zvýšili svojí aktivitu. Svým tlakem si vybojovali hráči v červených dresech přesilovou hru za sekání. (10. minuta) Petr Hučko dokázal předvést svou tradiční akci, kdy vyhrál buly pro sebe a našel osamoceného Mikuláše Bíchu, který zasunul puk do odkryté branky 1:1. Filip Kuruc a Dominik Novák zvedli diváky ze sedadel menším pěstním soubojem, ale za toto počínání si společně museli odsedět trest. Hra se přiostřovala a bylo vidět čím dál více nedovolených zákroků. Obě mužstva si nic nedarovala zadarmo. Za krosček na Ondřeje Leštinu si šel odpočinout obrovitý obránce ČVUT Josef Vostrácký.

Do druhé půle nastupovali hráči za stavu 1:1 a bylo jasné, že tato polovina bude boj na ostří nože. Po úvodním buly se dopustil hráč týmu UK Jakub Jedlička faulu a za podražení a dal tím možnost získat týmu ČVUT vedení. Tým Univerzity Karlovy má výborné i oslabení, ale tentokrát dopomohl k vstřelení gólu Aleš Příhoda gólman soupeře, který uklouzl v rohu kluziště a dal možnost ke skórování Janu Valderovi do nikým nechráněné branky 2:1. Tento gól nabudil hráče v červených dresech a zvýšili tlak do branky. O dvě minuty později Ondřej Knobloch ztratil nůž na pravé brusli a snažil se doskákat o jedné noze na střídačku, tak aby za něj mohl naskočit spoluhráč. Hráči ČVUT využili momentu, kdy hráči UK byli o jednoho méně a snažili se protlačit puk do branky. V cestě stál, ale Matěj Oliva, který pevně střežil svoji branku. Petr Hučko i Mikuláš Bícha nejsou neomylní a oba dva se dospustili faulu. Necelou minutu před koncem utkání, kdy si Mikuláš Bícha odpykával svůj trest dokázali hráči v modrých dresech vstřelit vyrovnávací branku na 2:2 a vypukla euforie v jejich modrém kotli. Do konce utkání se již nic zásadního nestalo, a proto museli rozhodnout samostatné nájezdy, které jedou tři hráči na každé straně

Na první samostatný nájezd se rozjel hráč ČVUTu, který dokázal rozhýbat Matěje Olivu tam, kam potřeboval, ale ten ještě stihl vytrčit svoji hokejku a zabránit vstřelení první branky. Za tým Univerzity Karlovy se rozjížděl na gólmana Příhodu penaltový specialista Matuš Baláž, který rychlou střelou mezi betony vstřelil první branku samostatných nájezdů. Ani další hráč v modrém dresu nedokázal procpat puk za Matěje Olivu a ten držel naději na vítězství na straně Ukáčka. Jako druhý za tým UK nastupoval Mikuláš Bícha, ale nedokázal svojí kličkou do forhendu prostrčit puk do branky. Ani v poslední sérii nájezdu nedokázal hráč ČVUT propálit fantastického Matěje Olivu. A bylo rozhodnuto Matěj Oliva vychytal svému týmu 6 vítězství, jak na ledě, tak i v hledišti propukla euforie z dalšího vítězství.