Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Navrátilec Slavíček o nové sezóně a zápase proti novému týmu Olomouc Shields

20.10.2017 | Michaela Příhonská Foto: Aneta Procházková

Tobiáš Slavíček, který odehrál první dvě sezóny v dresu univerzitního týmu UK Praha, se vrací po dvouleté zkušenosti z druhé ligy opět do dresu UKáčka. Tobiáš je univerzální hráč, který dokáže využívat své přednosti jak v obraně, tak i v útočném pásmu. 

Jaká byla tvoje zkušenost v druhé lize? Za koho si hrál? 
Hrál jsem za HC Řisuty dvě sezóny. Po mém boku v Řisutech ještě nastupoval Pavel Brém a František Matula, které jsem potkával i v dresu UK. Hrát ve druhé lize byla dobrá zkušenost. Zahrál jsem si trochu jiný hokej. Bohužel jsem v tom neviděl větší budoucnost, proto jsem se rozhodl ukončit angažmá a věnovat se více trenérství.

Co tě přivedlo zpět do dresu UK?
Ke konci loňské sezony, když jsem začal kluky trénovat mi došlo, že mi hra v dresu UK chybí. Sice jsem kluky  potkával denně ve škole, ale i přesto mi chyběl ten náboj na ledě, sranda v šatně a vše co k tomu patří. Do nové sezóny jsem získal nové angažmá jako trenér u mládežnické ho tymu na Spartě  a pro druhou ligu už nebyl prostor. UKáčko bylo jasnou volbou pro letošní sezónu.  

Co říkáš na nové týmy v soutěži? 
Jsem rád, že se soutěž rozšiřuje. Získáním nových týmů jde kvalita hry nahoru a také se podíváme do poměrně zajímavých míst. Do letošního ročníku se zapojili i týmy na východ  od Prahy :D University Shield Olomouc, Cavaliers Brno, HC Masaryk University a Hokiklub Budapeť. Osobně jsem nejvíce zvědavý na HC Masaryk University, se kterým se Ukáčko potkalo v loňském roce a porazilo je 4:3 a Hokiklub Budapešť, který mimo EUHL je účastníkem druhé slovenské ligy.

Proběhli větší obměny v kádru týmu UK Praha?
Ano, proběhli, jak v poli tak roli trenéra a asistenta. Post trenéra převzal Petr Novák, trenér s letitými zkušenostmi z první ligy a juniorských soutěží a asistentem se stal Pavel Brendl hráč se zkušenostmi z NHL, které se nám pokusí předat. V hráčském poli jsme pocítili několik odchodů, ale věřím, že noví hráči je plnohodnotně nahradí.

Jak jste se připravovali na utkání proti Olomouc Shields?
Jejich tým tvoří převážně odchovanci z klubu HC Olomouc. Každoročně se účastní Akademického mistrovství ČR. Po prvních dvou utkání mají výhru a prohru. Ve středu jsme absolvovali večerní trénink, upřesnili si taktiku, potrénovali přesilové hry a dnes se budeme snažit to předvést i v zápase.

 
Utkání
EUHL | Neděle 17.12.2017
Hokiklub Budapest - UK Praha
5:6 pp (3:2, 1:2, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pondělí 18.12.2017
Diplomats Pressburg - UK Praha
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
 
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
Aktuální články
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.

Bývalý hokejista, trenér, poetik, romantik a snílek. Nikdo mu neřekne jinak než Edie. Tenhle, na první pohled (ne)sympatický mladík, stihl...

 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.

Ve dnech 17.-18. května se v bratislavském hotelu Tatra konala pod záštitou European University Hockey Asociation konference se...

 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje

Praha, 23. dubna 2018 – Zástupci 5 hokejových klubů nastupujících v Evropské univerzitní hokejové lize a 3 klubů, které o zapojení do...

 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
Semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy v Praze
 
Drama až do konce. Druhé čtvrtfinálové utkání rozhodlo až prodloužení
 
2. čtvrtfinálové utkání UK Praha × Engineers Prague
 
UK Praha se ujímá vedení v sérii po vítězství v prvním čtvrtfinálovém utkání.
 
 
UK Praha RSS