Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Navrátilec Slavíček o nové sezóně a zápase proti novému týmu Olomouc Shields

20.10.2017 | Michaela Příhonská Foto: Aneta Procházková

Tobiáš Slavíček, který odehrál první dvě sezóny v dresu univerzitního týmu UK Praha, se vrací po dvouleté zkušenosti z druhé ligy opět do dresu UKáčka. Tobiáš je univerzální hráč, který dokáže využívat své přednosti jak v obraně, tak i v útočném pásmu. 

Jaká byla tvoje zkušenost v druhé lize? Za koho si hrál? 
Hrál jsem za HC Řisuty dvě sezóny. Po mém boku v Řisutech ještě nastupoval Pavel Brém a František Matula, které jsem potkával i v dresu UK. Hrát ve druhé lize byla dobrá zkušenost. Zahrál jsem si trochu jiný hokej. Bohužel jsem v tom neviděl větší budoucnost, proto jsem se rozhodl ukončit angažmá a věnovat se více trenérství.

Co tě přivedlo zpět do dresu UK?
Ke konci loňské sezony, když jsem začal kluky trénovat mi došlo, že mi hra v dresu UK chybí. Sice jsem kluky  potkával denně ve škole, ale i přesto mi chyběl ten náboj na ledě, sranda v šatně a vše co k tomu patří. Do nové sezóny jsem získal nové angažmá jako trenér u mládežnické ho tymu na Spartě  a pro druhou ligu už nebyl prostor. UKáčko bylo jasnou volbou pro letošní sezónu.  

Co říkáš na nové týmy v soutěži? 
Jsem rád, že se soutěž rozšiřuje. Získáním nových týmů jde kvalita hry nahoru a také se podíváme do poměrně zajímavých míst. Do letošního ročníku se zapojili i týmy na východ  od Prahy :D University Shield Olomouc, Cavaliers Brno, HC Masaryk University a Hokiklub Budapeť. Osobně jsem nejvíce zvědavý na HC Masaryk University, se kterým se Ukáčko potkalo v loňském roce a porazilo je 4:3 a Hokiklub Budapešť, který mimo EUHL je účastníkem druhé slovenské ligy.

Proběhli větší obměny v kádru týmu UK Praha?
Ano, proběhli, jak v poli tak roli trenéra a asistenta. Post trenéra převzal Petr Novák, trenér s letitými zkušenostmi z první ligy a juniorských soutěží a asistentem se stal Pavel Brendl hráč se zkušenostmi z NHL, které se nám pokusí předat. V hráčském poli jsme pocítili několik odchodů, ale věřím, že noví hráči je plnohodnotně nahradí.

Jak jste se připravovali na utkání proti Olomouc Shields?
Jejich tým tvoří převážně odchovanci z klubu HC Olomouc. Každoročně se účastní Akademického mistrovství ČR. Po prvních dvou utkání mají výhru a prohru. Ve středu jsme absolvovali večerní trénink, upřesnili si taktiku, potrénovali přesilové hry a dnes se budeme snažit to předvést i v zápase.

 
Utkání
Muži | Středa 22.03.2017, 17:30
UK Praha - Paneuropa Kings Bratislava
4:1 ()
 
Muži | Středa 05.04.2017, 20:30
UK Praha - UMB Banská Bystrica
2:1 ()
 
Muži | Čtvrtek 06.04.2017, 18:30
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:3 ()
 
Muži | Úterý 10.10.2017, 17:00
UK Praha - Gladiators Trenčín
6:2 (4:0, 0:0, 2:2)
 
Muži | Pátek 20.10.2017, 14:00
University Shields Olomouc - UK Praha
1:3 ()
 
Muži | Neděle 05.11.2017, 12:45
UK Praha - Engineers Prague
4:3 ()
 
 
UK Praha - kontakt: fiala@ftvs.cuni.cz RSS