Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ukáčko zvládlo utkání proti Gladiators Trenčín a připisují si první tři body

11.10.2017 | Michaela Příhonská, Foto: Aneta Procházková

Tým UK Praha vstoupil již do pátého ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy. V prvním kole vyzval na domácím ledě tým Gladiators Trenčín. Gladiátoři byli v předchozích ročnících velmi silným soupeřem, především v playoff, ale i přesto má vzájemnou bilanci vítězství lepší tým UK Praha. Domácí tým nastupoval s několika novými tvářemi a jasným cílem vstoupit vítězně do nové sezóny.

Od prvních minut byl vidět velký tlak hokejistů Ukáčka. Tento tlak dokázali zužitkovat již ve 3. minutě, když se Hyršl uvolnil kličkou mezi dvěma hráči a posunul puk mezi kruhy na osamoceného Bartoše a ten propálil vše co mu stálo v cestě 1:0. Necelou minutu na to dostal Veselý křižným pasem Kukačku před odkrytou bránu a ten se nemýlil 2:0. Domácí hráči se museli držet na pozoru zvláště před Adamem Haščičem, který na sebe upozornil v 8. minutě, kdy využil svých rychlých nohou a přebruslil bránícího Pastiera a ocitl se před Kardou, na kterého však nevyzrál. Valder dokázal pod tlakem v rohu přihrát na volného Slavíčka, který vypálil na gólmana hostí, před kterým stihl tečovat Novák a puk propadl za jeho záda 3:0. Valder, který byl při chuti se dostal jednoduchým pohybem před gólmana hostí do další krásné šance. Trandžík svůj tým podržel a vytěsnil jeho střelu ramenem do ochranné sítě. V 19. minutě se prosadilo mladé trio ve složení Matějka, Pulkrab, Nestrašil, kteří se dokázali kombinací dostat před osamoceného gólmana a Nestrašil nekompromisně zavěsil za jeho záda 4:0. V poslední minutě se tým Gladiátorů dopustil chyby, kterou tentokrát potrestal rozhodčí za příliš mnoho hráčů na ledě.

Z kraje druhé třetiny mělo Ukáčko k dispozici dvou minutovou přesilovou hru, během které několikrát dobře vystřelili na Trandžíka, ten však vše pokryl. Tým Ukáčka jakoby se spokojil se čtyř brankovým vedením nad soupeřem a přestal se tlačit do brány. To chtěl zvrátit Netrašil, který střílel z velkého úhlu na Trandžíka, ten se stihl přesunout na bližší tyč a pokryl jeho střelu. Již zmiňovaný Adam Haščič tentokrát provětral domácího Bartoše, následně brankáře Kardu, ale nedokázal uklidit puk do odkryté klece. Po závaru před domácí brankou podrazil Baláž soupeře a dal první šanci Gladiátorům ke snížení. Vypadlo to jakoby si nevěděli Gladiátoři s početní výhodou rady a museli odrážet rychle výpady hráčů UK. Za zmínku stojí únik Slánského, který měl rychlejší myšlenku než ruce a skončil s pukem za brankovou čarou. Díky narůstajícímu tlaku vybojovalo Ukáčko přesilovou hru. Domácí tým se snažil střílet ze všech pozic, ale hostující brankář dobře viděl a bez problémů pokryl všechny střely. Mužem druhé třetiny se stal gladiátor v trenčínské brance, který připsal si 23 úspěšných zákroků bez inkasované branky.

Ve třetí třetině dostal příležitost v domácí brance nováček Jan Hamalčík. Gladiátoři nechtěli Ukáčku zápas odevzdat zadarmo a nastoupili do třetí třetiny s velkým odhodláním. Hned v první minutě si vynutili vyloučení Černého a o minutu později poslal svůj tým do třech po lehkovážném vyhození kotouče na tribunu Nestrašil. Ani přesilovka 5 proti 3 nepomohla Gladiátorům ke snížení. Nevyužitou přesilovou hru  hostí potrestal navrátilec z trestné lavice Černý, který propálil od modré gólmana hostí k bližší tyči 5:0. V čase 48:08 vymetl z voleje Valder roh Trandžíkovi branky 6:0. Hostující hráč Matějka si pomohl nedovoleným zákrokem na Pulkraba a za sekání si šel odsedět dvě minuty. Jakmile naskočil Matějka po odpikání trestu na led dostal dlouhý pas od Haščiče a řítil se na Hamalčíka, kterého prostřelil 6:1. V 54. minutě po zmatku před domácí brankou se nejlépe zorientoval Vagra a dostal puk do odkryté branky 6:2. Necelé 4 minuty před koncem utkání využil tým hostí oddechového času, tak aby si upřesnili poslední možné varianty útoku. Místo útoku však vzešla na ledě menší šarvátka, ve které bránil Nováka Klinger před dotírajícím Božíkem. Toto byla poslední zajímavá událost v tomto utkání, které se v poklidu za rozhodnutého stavu dohrálo. 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS

Chceš se zkusit probojovat do týmu UK Praha? Zahrát si Evropskou univerzitní hokejovou ligu?  Přijď na náš TryOut, který se...

 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
Semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy v Praze
 
 
UK Praha RSS