Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Ukáčko zvládlo utkání proti Gladiators Trenčín a připisují si první tři body

11.10.2017 | Michaela Příhonská, Foto: Aneta Procházková

Tým UK Praha vstoupil již do pátého ročníku Evropské univerzitní hokejové ligy. V prvním kole vyzval na domácím ledě tým Gladiators Trenčín. Gladiátoři byli v předchozích ročnících velmi silným soupeřem, především v playoff, ale i přesto má vzájemnou bilanci vítězství lepší tým UK Praha. Domácí tým nastupoval s několika novými tvářemi a jasným cílem vstoupit vítězně do nové sezóny.

Od prvních minut byl vidět velký tlak hokejistů Ukáčka. Tento tlak dokázali zužitkovat již ve 3. minutě, když se Hyršl uvolnil kličkou mezi dvěma hráči a posunul puk mezi kruhy na osamoceného Bartoše a ten propálil vše co mu stálo v cestě 1:0. Necelou minutu na to dostal Veselý křižným pasem Kukačku před odkrytou bránu a ten se nemýlil 2:0. Domácí hráči se museli držet na pozoru zvláště před Adamem Haščičem, který na sebe upozornil v 8. minutě, kdy využil svých rychlých nohou a přebruslil bránícího Pastiera a ocitl se před Kardou, na kterého však nevyzrál. Valder dokázal pod tlakem v rohu přihrát na volného Slavíčka, který vypálil na gólmana hostí, před kterým stihl tečovat Novák a puk propadl za jeho záda 3:0. Valder, který byl při chuti se dostal jednoduchým pohybem před gólmana hostí do další krásné šance. Trandžík svůj tým podržel a vytěsnil jeho střelu ramenem do ochranné sítě. V 19. minutě se prosadilo mladé trio ve složení Matějka, Pulkrab, Nestrašil, kteří se dokázali kombinací dostat před osamoceného gólmana a Nestrašil nekompromisně zavěsil za jeho záda 4:0. V poslední minutě se tým Gladiátorů dopustil chyby, kterou tentokrát potrestal rozhodčí za příliš mnoho hráčů na ledě.

Z kraje druhé třetiny mělo Ukáčko k dispozici dvou minutovou přesilovou hru, během které několikrát dobře vystřelili na Trandžíka, ten však vše pokryl. Tým Ukáčka jakoby se spokojil se čtyř brankovým vedením nad soupeřem a přestal se tlačit do brány. To chtěl zvrátit Netrašil, který střílel z velkého úhlu na Trandžíka, ten se stihl přesunout na bližší tyč a pokryl jeho střelu. Již zmiňovaný Adam Haščič tentokrát provětral domácího Bartoše, následně brankáře Kardu, ale nedokázal uklidit puk do odkryté klece. Po závaru před domácí brankou podrazil Baláž soupeře a dal první šanci Gladiátorům ke snížení. Vypadlo to jakoby si nevěděli Gladiátoři s početní výhodou rady a museli odrážet rychle výpady hráčů UK. Za zmínku stojí únik Slánského, který měl rychlejší myšlenku než ruce a skončil s pukem za brankovou čarou. Díky narůstajícímu tlaku vybojovalo Ukáčko přesilovou hru. Domácí tým se snažil střílet ze všech pozic, ale hostující brankář dobře viděl a bez problémů pokryl všechny střely. Mužem druhé třetiny se stal gladiátor v trenčínské brance, který připsal si 23 úspěšných zákroků bez inkasované branky.

Ve třetí třetině dostal příležitost v domácí brance nováček Jan Hamalčík. Gladiátoři nechtěli Ukáčku zápas odevzdat zadarmo a nastoupili do třetí třetiny s velkým odhodláním. Hned v první minutě si vynutili vyloučení Černého a o minutu později poslal svůj tým do třech po lehkovážném vyhození kotouče na tribunu Nestrašil. Ani přesilovka 5 proti 3 nepomohla Gladiátorům ke snížení. Nevyužitou přesilovou hru  hostí potrestal navrátilec z trestné lavice Černý, který propálil od modré gólmana hostí k bližší tyči 5:0. V čase 48:08 vymetl z voleje Valder roh Trandžíkovi branky 6:0. Hostující hráč Matějka si pomohl nedovoleným zákrokem na Pulkraba a za sekání si šel odsedět dvě minuty. Jakmile naskočil Matějka po odpikání trestu na led dostal dlouhý pas od Haščiče a řítil se na Hamalčíka, kterého prostřelil 6:1. V 54. minutě po zmatku před domácí brankou se nejlépe zorientoval Vagra a dostal puk do odkryté branky 6:2. Necelé 4 minuty před koncem utkání využil tým hostí oddechového času, tak aby si upřesnili poslední možné varianty útoku. Místo útoku však vzešla na ledě menší šarvátka, ve které bránil Nováka Klinger před dotírajícím Božíkem. Toto byla poslední zajímavá událost v tomto utkání, které se v poklidu za rozhodnutého stavu dohrálo. 

 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS