Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

První ostrý start týmu UK proběhl na Eurochallange v Jekarinburgu

09.10.2017 | Josef Vošahlík

Ukáčko si jako vítěz poslední sezóny EUHL zajistilo místenku na turnaji eurochallenge v ruském Yekaterinburgu společně s finalistou EUHL UMB z Banské Bystrice a dvěma finalisti ruské soutěže Ural State Mining University a Moscow Aviation Institute. Tým mohl čerpat ze zkušeností nabraných v loňském roce na turnaji v Moskvě, kde se střetl s moskevskou univerzitou MAI a byl si vědom, že ruské univerzitní týmy jsou na velmi dobré úrovni. Harmonogram turnaje byl příznivý kvalitnímu hokeji jelikož týmy odehráli vždy pouze jedno utkání každý hrací den a mohli tak plně regenerovat na další duel následující den. Na turnaji odcestovala téměř kompletní mistrovská sestava, v týmu chyběli pouze Ondřej Krátký, který aktuálně trénuje A tým Zoetermeer Panters v holandské nejvyšší soutěži, Václav Klindera, který získal stáž v prestižním švýcarském klubu HC Davos a Martin Gremlica, který se již touto dobou připravoval na sezonu v Las Palmas (Kanárské ostrovy) v inline hokeji.

Do turnaje vstupoval tým UK  hned druhý den po příletu, kdy se střetl s loňským vítězem ruské univerzitní celostátní soutěže USMU. Tohoto soupeře úkáčko neznalo, ale po zkušenosti z loňského roku s univerzitou MAI, která na nás udělala obrovský dojem, jsme věděli, že to nebude lehký zápas.

Průběh zápasu zhodnotil útočník Martin Slánský Ve včerejším utkání jsme nastoupili proti mistru Ruské ligy. Ačkoliv jsme začali velice dobře a rychle se dostali do vedení 2:0, tento stav jsme nedokázali udržet a prohráli 2:5. S celým týmem jsme se shodli, že jsme toto utkání tahaly nohy. Na vině může být i dlouhé cestování. Od poloviny utkání jsme byli o krok později než soupeř, přestali jsme plnit pokyny trenéra Jana Krégla. I přesto bych vyzdvihl výborný výkon brankáře Olivy.“

Druhý zápas nastoupil tým ukáčka proti dobře známému soupeři UMB Banská Bystrica. Tyto zápasy jsou velmi emotivní a to se potvrdilo i v Yekaterinburgu, kde bylo utkání do poloviny hrací doby velmi vyrovnané. Utkání rozhodla silná 10ti-minutovka v průběhu druhé třetiny kdy svému soupeři nasázeli hráči UK 4 branky. Hráčem utkání se stal Václav Krudenc, který  vstřelil 4 góly a stal se tak nejvýraznější postavou utkání. Utkání opět zhodnotil Martin SlánskýDnes jsme nastoupili proti velice známému soupeři z naší ligy. V kabině jsme si řekli, že včerejší utkání je za námi a půjdeme do boje s čistou hlavou a vůlí připsat si první výhru na turnaji. Hráli jsme velice disciplinovaně, plnili jsme všechny pokyny trenéra a dokráčeli si pro 3 body. Zítra nás čeká další těžký soupeř, kterého známe již z minulého roku, kde jsme se s nimi střetli na Moscow Games. Tehdy jsme jim těsně podlehli a máme jim co vracet. V týmu panuje dobrá nálada a je znát, že od utkání k utkání se zvedáme a začínáme předvádět naší hru, která nás po několik let zdobí v EUHL.

Po tomto utkání měl tým UK v tabulce na kontě jednu výhru a jednu prohru a pro postup do finále byla jediná cesta, vítězství nad Moscow Aviation Institute. Což byl nelehký, ale ne nemožný úkol. Po celou dobu utkání diktoval hru tým UK. Leč nedařilo se najít recept na skvěle chytajícího brankáře soupeře. První branku vstřelil soupeř v 50. minutě a na hokejky Ukáčka se dostávala nervozita, jelikož věděli, že otočit stav s takovýmto soupeřem není vůbec lehké. To se nepovedlo a skóre na 0:2 pečetil tým MAI golem do prázdné branky. A tak čekal tým UK souboj pouze o třetí místo. Odpoledne se rozhodovalo o soupeři Ukáčka v zápase mezi týmy UMB a USMU. Tým UMB tento duel ovládl poměrem 3:2 a do boje o třetí místo poslal posledního soupeře ze skupiny, Moskevskou univerzitu MAI, ve kterém se pokusili borci z okáčka do třetice tohoto soupeře porazit. Utkání proti MAI popsal Petr Hučko „Byli jsme celou dobu lepší, ale nedokázali jsme proměnit těžce vypracované šance. A když se nám nepodaří proměnit dlouhou přesilovku 5 na 3, tak si nezasloužíme vyhrát.“

Po napínavém a opět vyrovnaném boji se po obratu ve třetí třetině ze stavu 1:2, na konečných 4:2 radovali z bronzových medailí hráči UK. Obrat nastartoval vyrovnáním Walter Christl ve 49.minutě a hned o minutu později vstřelil vítěznou branku Petr Hučko po přihrávce Valdera. Zisk bronzu pečetil v poslední minutě utkání trefou do prázdné branky Karel Herr. Poslední utkání popsal ze svého pohledu Jan Valder Dnes jsme vstoupili do utkání podobně jako včera. Snažili jsme se hrát aktivně a nutit soupeře k chybám v rozehrávce. Naneštěstí jsme inkasovali v oslabení a psychicky jsme na tom nebyli nejlépe. K vyrovnání nám pomohla první využitá přesilovka na turnaji a konečně jsme se proti Aviators prosadili. Na konci druhé třetiny soupeř potrestal zaváhání defenzivy a do třetí třetiny jsme vstupovali za stavu 1:2. Všichni jsme věřili v obrat, protože jsme historicky dokázali otočit i větší průšvihy. Poslední třetina byla herně jednoznačně nejlepší na turnaji. Každý plnil svou roli a utkání jsme dovedli do vítězného konce. Teď se nám houpe bronz na krku a možná ho oslavíme jedním malým panáčkem vodky.

Celou atmosféru turnaje podtrhl medailový ceremoniál a autogramiáda místním malým fanouškům, pro které byli hráči týmu UK vzory a bojovali o každý podpis. Nejvzácnější podpis rozdal Waletr Christl, který dokázal zvěčnit své jméno na kšiltovku hned vedle podpisu hráče Pittsburghu Penguins Evgenie Malkina.