Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Gremlica s Christlem vymění nože za kolečka!!!

06.08.2017 | Michaela Příhonská

Martin Gremlica a Walter Christl jsou prvními hráči UK Praha, kteří získali zahraniční angažmá v in-line hokeji. Po třech odehraných sezónách v EUHL získal Martin Gremlica angažmá na slunných Kanárských ostrovech v týmu Molina sport. Walter Christl se stěhuje do Francie, kde bude příští sezónu hrát za francouzský tým Bourges.

Martin Gremlica ostřílený hráč, v dresu „Karlovky“ získal 3 tituly EUHL a stal se stálicí v sestavě prozatím jediných držitelů Sekeráš trophy. Nevěnuje se ale pouze lednímu hokeji, ale i tomu na kolečkách, tedy in-line hokeji. Ačkoliv na ledě válí jako útočník, na in-line se z něj stává drsný obránce, který nepouští své soupeře k brankáři. Mezi největší úspěchy patří účast na Mistrovství světa juniorů 2014 ve Francii kde získal se svými spoluhráči a mimo jiné také s Waltrem Christlem bronzovou medaili. V dalších letech válel především v rodném Přerově v in-line extralize a také za tým Labeda Shakers, se kterým objíždí ty největší turnaje v celé Evropě a za zmínku stojí 3. místo v Barceloně na turnaji Sparta cup a také 2 tituly na turnaji v Římě, Trofeo Indra Merkury. „Inlajn je super doplňkovým sportem k lednímu hokeji, kdo říká, že není, tak neví o čem mluví. Jako bonus mám možnost objíždět skoro zadarmo Evropu a užít si s partou dobrých kamarádů spoustu srandy“ Řekl. Před odletem na Kanárské Ostrovy se Martin zúčastní na přelomu srpna a září Mistrovství světa v Číně, které řadí mezi své největší úspěchy. Jak sám říká „Udělám vše proto, abychom s klukama získali ten nejcennější kov.“ O jeho působení na turnaji Vás budeme informovat. Na Kanárských ostrovech získal angažmá v týmu, který sídlí na největším ostrově Grand Canaria přímo v hlavním městě Las Palmas. Tým Molina Sports Grand Canaria hraje nejvyšší španělskou in-linovou soutěž Elite, která je také jednou ze dvou soutěží v Evropě kde jsou hráči profesionály. V lize působí také několik hráčů z České republiky. „Jsem rád, že jsem dostal tuto možnost stát se jedním z nich, studovat jazyk a užít si trochu toho sluníčka.“ Před nástupem do nového klubu ho čeká ještě jedna těžká zkouška a to je obhájení bakalářské práce a státní zkoušky na Karlově Univerzitě. „Bude to trošku hektické“, usmívá se. „Z Číny se vracíme 10. září a hned 12. jdu obhajovat. Státnice budou pak někdy okolo 16. a hned den po státnicích musím odletět, jelikož už tak přiletím na kanáry vcelku se zpožděním. Každopádně se mi z Prahy neodchází lehko, jednak tu nechávám přítelkyni, po které se mi bude moc stýskat, ale snad zamnou několikrát přiletí,  a také opustit takovou skvělou partu jakou na Karlovce máme není vůbec jednoduché. Kluky budu pečlivě sledovat a určitě budeme v kontaktu. Přeju jim, aby se jim dařilo jak na poli sportovním, tak na tom studijním a hlavně ať zažívají spoustu srandy, tak jako to bylo doposud.“ dodal na závěr.

Walter Christel velmi talentovaný hráč, který již po třech letech svého působení v in-line hokeji dostal šanci hrát na Mistrovství světa juniorů 2014 ve Francii společně již s zmiňovaným s Martinem Gremlicou. Po Mistrovství dostal nabídku jít hrát do Francie, ale upřednostnil své vzdělání a na svoji šanci ještě chvilku počkal. S Martinem se následně setkal o několik let později na vysoké škole tentokrát na ledě, v týmu Univerzity Karlovy. Kde společně získali titul EUHL 2016/2017. V letošním roce byl pozván do týmu Labeda Shakers, se kterým se zúčastnil Prague in-line hockey cupu. Během turnaje vyhrál cenu pro nejproduktivnějšího hráče „Byl jsem velmi potěšen  získáním této ceny. Přitom letošní sezóna pro mě nezačala vůbec dobře. Vinou vleklého zranění jsem odehrál pouze jedno soutěžní utkání na konci sezóny. I přesto jsem dostal pozvánku od Martina Fiali, který mi nabídl oblékat dres Labeda Shakers za což jsem moc vděčný.  Po turnaji jej kontaktoval Cedrik Barak manažer klubu Bourges a nabídl mu místo v sestavě pro nadcházející sezónu. Následně se domluvili na podmínkách přestupu a od letošního roku bude součástí Bourges. „Mým hlavním úkolem bude pomoci klubu s postupem do nejvyšší soutěže Elite. Ale nebude to pouze o hokeji. Beru to jako nový start, nové možnosti. Tohle jsme si vždy přál. Naučit se jazyk, poznat nové přátelé, osamostatnit se. A co víte, třeba si tam najít i bohatou francouzku a nevracet se zpět“ usmívá se.

Přejeme oběma našim chlapcům mnoho úspěchů v jejich kariérách a doufáme, že budou i ve svých nových působištích myslet na svou alma mater a držet palce svým bývalým spoluhráčům v obhajobě Sekeráš Trophy.

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pátek 15.03.2019, 19:00
Engineers Prague - UK Praha
3:1 (0:0, 1:0, 2:1)
 
EUHL | Pondělí 18.03.2019, 16:30
UK Praha - Engineers Prague
5:4 (1:1, 3:1, 1:2)
 
Aktuální články
 
UK Praha RSS