Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým UK Praha počtvrté mistry Evropské univerzitní hokejové ligy

15.04.2017 | Michaela Příhonská

Finálová série EUHL poskytla velmi napínavé souboje mezi týmy UK Praha a UMB Banská Bystrica. Byla poprvé v historii hrána na tři vítězná utkání. Série byla tento rok neuvěřitelně vyrovnaná, vzhledem k tomu, že se potkali první dvě mužstva po základní části a tři ze čtyř utkání skončila rozdílem jediné branky. Výhodnou pozici v této sérii mělo tým Univerzity Karlovy, který skončil po základní části před týmem UMB a začínal celou sérii dvěma zápasy na domácí půdě. Obě tyto utkání ovládlo domácí mužstvo po velmi vyrovnaných zápasech, které dali této finálové sérii obrovský náboj a obě mužstva měla v celém průběhu obou utkání k vítězství stejně blízko. 

Foto: Mároš Búrik, BBonline.sk

První utkání rozhodl až v 17. minutě prodloužení, hraném 3 proti 3, Václav Krudenc gólem na 2:1 a dostal tým UK do vedení 1:0 v sérii. Druhé utkání skončilo opět po vyrovnané bitvě rozdílem jediné branky ve prospěch Univerzity Karlovy, když se domácím hráčům vždy podařilo odskočit na rozdíl jedné branky a díky tomu dovést toto utkání do vítězného konce v poměru 4:3. Rozdílovou branku vstřelil kanonýr domácích Martin Slánský.
Série se stěhovala za stavu 2:0 ve prospěch týmu UK Praha na Slovensko, na horký led Bansko Bystrického UMB, kde se domácí chtěli pokusit o prodloužení série na maximální počet utkání a dostat tak finálovou sérii zpět na led týmu z hlavního města Prahy.        
Třetí utkání bylo velmi bohaté na branky. V tomto souboji jich padlo rovných jedenáct a opět o vítězi rozhodovala jediná branka. Tentokrát se z vítězství radoval domácí tým UMB, který předvedl neuvěřitelný obrat a třemi góly v poslední desetiminutovce rozhodl o šanci bojovat dál o vysněný stříbrný pohár, který během předchozích tří sezón vždy skončil v rukou hráčů UK Praha. Obrat UMB dokonal minutu před koncem důrazný Matúš Kamzík, který v tomto utkání zaznamenal 4 kanadské body a byl tak klíčovým hráčem svého týmu na cestě za prvním a velice důležitým vítězstvím v této sérii. 
Čtvrté utkání se finálním skóre vymykalo všem předchozím zápasům. Vítězný tým pokořil soupeře rozdílem čtyř branek. Z domácích UMB byla cítit obrovská vůle zopakovat výsledek posledního zápasu a množství vypracovaných šancí tomu nasvědčovalo. Všechny naděje domácích však rozbíjel vynikajícím výkonem brankář UK Praha Matěj Oliva, který naskočil poprvé do finálové série. Utkání pravděpodobně rozhodla druhá třetina a potrestané chyby v rozehrávce domácích Petrem Novákem, který dostal svůj tým do vedení  2:0 po druhé třetině a sen o čtvrtém titulu v řadě se pomalu stával skutečností. Nicméně UMB se nevzdávalo a jak dokázalo v předchozím zápase, umí smazat i dvoubrankové manko. Ve 44. minutě vykřesal jiskru naděje pro domácí tým Mendel snížením na 2:1. Drama v závěru čtvrtého utkání razně odmítli góly Petr Hučko a Lukáš Kasala a získali pro univerzitní tým z Prahy tříbrankový náskok, který vzal poslední šance domácímu týmu stát se prvním slovenským vítězem Sekeras Trophy. Gólem do prázdné branky při power-play UMB pečetil třetí a rozhodující vítězství týmu UK Praha Petr Svoboda a čtvrté mistrovské oslavy v rudých barvách mohli po závěrečném hvizdu naplno propuknout.
Musíme smeknout před kvalitou finálového soupeře, který se postaral o nejtěžší sérii, kterou kdy tým UK podstoupil a fanoušci mohli sledovat to nejlepší co Evropská Univerzitní Hokejová Liga nabízí. Po dramatických bitvách týmu se UK Praha podařilo prodloužit svoji nadvládu v EUHL a navýšit počet získaných titulů na čtyři. UK je tak stále jediným týmem, který od historicky prvního ročníku EUHL dokázal v každé sezóně vždy odejít s pohárem ve svých rukou a potvrdit tak roli nejúspěšnějšího týmu základní části a celé historie EUHL. 

 
Utkání
EUHL | Neděle 17.12.2017
Hokiklub Budapest - UK Praha
5:6 pp (3:2, 1:2, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pondělí 18.12.2017
Diplomats Pressburg - UK Praha
4:1 (1:0, 2:0, 1:1)
 
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
Aktuální články
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.

Bývalý hokejista, trenér, poetik, romantik a snílek. Nikdo mu neřekne jinak než Edie. Tenhle, na první pohled (ne)sympatický mladík, stihl...

 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.

Ve dnech 17.-18. května se v bratislavském hotelu Tatra konala pod záštitou European University Hockey Asociation konference se...

 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje

Praha, 23. dubna 2018 – Zástupci 5 hokejových klubů nastupujících v Evropské univerzitní hokejové lize a 3 klubů, které o zapojení do...

 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
Semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy v Praze
 
Drama až do konce. Druhé čtvrtfinálové utkání rozhodlo až prodloužení
 
2. čtvrtfinálové utkání UK Praha × Engineers Prague
 
UK Praha se ujímá vedení v sérii po vítězství v prvním čtvrtfinálovém utkání.
 
 
UK Praha RSS