Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým UK Praha počtvrté mistry Evropské univerzitní hokejové ligy

15.04.2017 | Michaela Příhonská

Finálová série EUHL poskytla velmi napínavé souboje mezi týmy UK Praha a UMB Banská Bystrica. Byla poprvé v historii hrána na tři vítězná utkání. Série byla tento rok neuvěřitelně vyrovnaná, vzhledem k tomu, že se potkali první dvě mužstva po základní části a tři ze čtyř utkání skončila rozdílem jediné branky. Výhodnou pozici v této sérii mělo tým Univerzity Karlovy, který skončil po základní části před týmem UMB a začínal celou sérii dvěma zápasy na domácí půdě. Obě tyto utkání ovládlo domácí mužstvo po velmi vyrovnaných zápasech, které dali této finálové sérii obrovský náboj a obě mužstva měla v celém průběhu obou utkání k vítězství stejně blízko. 

Foto: Mároš Búrik, BBonline.sk

První utkání rozhodl až v 17. minutě prodloužení, hraném 3 proti 3, Václav Krudenc gólem na 2:1 a dostal tým UK do vedení 1:0 v sérii. Druhé utkání skončilo opět po vyrovnané bitvě rozdílem jediné branky ve prospěch Univerzity Karlovy, když se domácím hráčům vždy podařilo odskočit na rozdíl jedné branky a díky tomu dovést toto utkání do vítězného konce v poměru 4:3. Rozdílovou branku vstřelil kanonýr domácích Martin Slánský.
Série se stěhovala za stavu 2:0 ve prospěch týmu UK Praha na Slovensko, na horký led Bansko Bystrického UMB, kde se domácí chtěli pokusit o prodloužení série na maximální počet utkání a dostat tak finálovou sérii zpět na led týmu z hlavního města Prahy.        
Třetí utkání bylo velmi bohaté na branky. V tomto souboji jich padlo rovných jedenáct a opět o vítězi rozhodovala jediná branka. Tentokrát se z vítězství radoval domácí tým UMB, který předvedl neuvěřitelný obrat a třemi góly v poslední desetiminutovce rozhodl o šanci bojovat dál o vysněný stříbrný pohár, který během předchozích tří sezón vždy skončil v rukou hráčů UK Praha. Obrat UMB dokonal minutu před koncem důrazný Matúš Kamzík, který v tomto utkání zaznamenal 4 kanadské body a byl tak klíčovým hráčem svého týmu na cestě za prvním a velice důležitým vítězstvím v této sérii. 
Čtvrté utkání se finálním skóre vymykalo všem předchozím zápasům. Vítězný tým pokořil soupeře rozdílem čtyř branek. Z domácích UMB byla cítit obrovská vůle zopakovat výsledek posledního zápasu a množství vypracovaných šancí tomu nasvědčovalo. Všechny naděje domácích však rozbíjel vynikajícím výkonem brankář UK Praha Matěj Oliva, který naskočil poprvé do finálové série. Utkání pravděpodobně rozhodla druhá třetina a potrestané chyby v rozehrávce domácích Petrem Novákem, který dostal svůj tým do vedení  2:0 po druhé třetině a sen o čtvrtém titulu v řadě se pomalu stával skutečností. Nicméně UMB se nevzdávalo a jak dokázalo v předchozím zápase, umí smazat i dvoubrankové manko. Ve 44. minutě vykřesal jiskru naděje pro domácí tým Mendel snížením na 2:1. Drama v závěru čtvrtého utkání razně odmítli góly Petr Hučko a Lukáš Kasala a získali pro univerzitní tým z Prahy tříbrankový náskok, který vzal poslední šance domácímu týmu stát se prvním slovenským vítězem Sekeras Trophy. Gólem do prázdné branky při power-play UMB pečetil třetí a rozhodující vítězství týmu UK Praha Petr Svoboda a čtvrté mistrovské oslavy v rudých barvách mohli po závěrečném hvizdu naplno propuknout.
Musíme smeknout před kvalitou finálového soupeře, který se postaral o nejtěžší sérii, kterou kdy tým UK podstoupil a fanoušci mohli sledovat to nejlepší co Evropská Univerzitní Hokejová Liga nabízí. Po dramatických bitvách týmu se UK Praha podařilo prodloužit svoji nadvládu v EUHL a navýšit počet získaných titulů na čtyři. UK je tak stále jediným týmem, který od historicky prvního ročníku EUHL dokázal v každé sezóně vždy odejít s pohárem ve svých rukou a potvrdit tak roli nejúspěšnějšího týmu základní části a celé historie EUHL. 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Pondělí 05.11.2018, 17:30
UMB Banská Bystrica - UK Praha
3:2 (1:1, 1:1, 1:0)
 
EUHL | Úterý 06.11.2018, 20:15
HC Masaryk University - UK Praha
6:2 (4:1, 1:1, 1:0)
 
Aktuální články
V rudém dresu se neprohání pouze studenti FTVS

Každoročně slýcháme, že tým hájící červenou barvu je složen pouze ze studentů Fakulty tělesné výchovy a sportu. Jak to ve...

 
Nové tváře UK: Matějček a Brejcha se chtějí hokejem hlavně bavit.

V univerzitním týmu se na turnaji Student Hockey Challenge představili v dresu UK dva nováčci se zajímavým...

 
Tým UK Praha se zúčastnil Student hockey challenge na Sibiři

Pro hokejový tým Karlovy univerzity se účast na mezinárodních turnajích v dalekém Rusku, které jsou poslední prověrkou před...

 
Hráč, kondiční trenér, manžel. Libor Bartoš se rozmluvil o průběhu přípravy
 
Sport a vzdělání v Evropě: Aneb budování duální kariéry
 
Transnational Project Meeting in Prague
 
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.
 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí
 
TRYOUTS
 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
 
UK Praha RSS