Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Utkání proti Paneuropě Kings hráčům UKáčka vyšlo. Porazili Kings vysoko 9:2!!!

18.02.2017 | Michaela Příhonská

Dne 16.2 odstartovalo pro UK 8. kolo evropské univerzitní ligy již v odpoledních hodinách kdy na domácím ledě přivítal loňského vicemistra soutěž Paneuropu Kings. I přesto, že mělo Kings v nohách utkání z předchozího dne proti Technice Praha kde zvítězili 5:3 očekávali všichni boj o každý puk. Díky velkému tlaku a přímočaré hře hráči UK dokázali své šance proměňovat a utkání skončilo vysokým rozdílem 9:2

UK Praha x Paneuropa Kings 9:2 (2:0, 6:2, 1:0) 
Branky: 6. Špičan (Krátký), 6. Valder (Krudenc, Slánský), 28. Novák  (Loskot, Klinera). 30. Svoboda (Rogan, Rovný), 35. Loskot (Knobloch, Klinera) 38. Kasala (Krudenc, Krátký) 40. Krudenc 44. Pastier (Kasala, Rovný) – 22. Hubek (Takáč, Pribula) 30. Guryca (Pribula)

Vyloučení: 4:5 
Využití: 1:0
Střely: 58:21

UK Praha: Oliva – Krátký, Pastier, Baláž, Knobloch, Valder – Krudenc, Vacek, Loskot, Novák, Kasala, Slánský, Klindera, Rovný, Kukačka, Svoboda, Rogan, Špičan, Christl 
Paneuropa Kings: Bohuš (Orlík) - Tarabík, Pribula, Šotek, Divinec - Krivoš, Štefko, Takáč, Jurjak, Guryča, Čechovič, Švec, Mlynčár, Hubek, Barták, Szabó, Jonášek. Trenér: Juraj Sýkora.

  Do utkání vstoupili obě mužstva s jasným cílem vyhrát. Již od začátku, ale byla vidět větší převaha hráčů UK, kteří kontrolovali puk na hokejce a nepustili soupeře do většího tlaku. To se jim vyplatilo již v 6. minutě kdy Špičan po rychlé přihrávce Krátkého, skóroval do odkryté branky. Neuběhla ani minuta a Valder dotlačil svojí odraženou střelu za brankáře Bohuše. V 11 minutě po vzájemném faulu si odešli odpočinout na trestnou lavici Klindera s Pribulou. Zanedlouho oslabil Kukačka tým UK po nedovoleném bránění a své spoluhráče poslal do třech. Šotek po kombinaci s Tarabíkem střílel od modré na Olivu, který měl zakrytý výhled, ale dokázal ramenem vytlačit střel. Ve 14. minutě ohrozil brankáře UK svým rychlým průnikem Takáč, který přebruslil obránce a střílel na osamoceného Olivu, ale na Olivu se mu nepodařilo vyzrát. První třetinu přestříleli borci z UK soupeře 24:7 a zaslouženě vedli v utkání.

Do druhé třetiny nastupoval tým UK Praha plný nasazení a odhodlání rozhodnout zápas již v této části. Po rychlé kombinaci Pribuly s Takáčem, zakončoval Hubek zcela osamocený před Olivou a ve 22. minutě tak  snížil na 2:1. Dvě minuty na to se dostal po úniku po pasu Krudence Kukačka, jenž byl zastaven až Takáčem za cenu faulu a rozhodčí rozhodl o trestném střílení. Kukačka tuto šanci nevyužil, jelikož Bohuš přečetl jeho úmysl a dokázal pokrýt jeho střelu. Díky vysoké produktivitě v zakončení zatížili hráči UK konto soupeře 6 brankami. První úspěšně zakončením předvedl v 28. minutě Novák, který se dokázal obtočit kolem branky a prostrčil kotouč u Bohušovi tyče 3:1. Následovala střela Svobody, který dostal přihrávku od Rogana mezi kruhy a nemílil se 4:1. Ihned po buly  zkorigoval stav Guryca, který prostřelil Olivu nad jeho levým betonem 4:2. Brankovou smršť týmu UK ve druhé třetině, na které se podíleli Loskot, Kasala a Klindera zakončil individuální akci Krudenc, který vstřelil branku 7. vteřin před koncem druhé třetiny 8:2.

Ve třetí třetině vystřídal osmkrát prostřeleného Bohuše jeho kolega Orlík. I ten byl nadále obstřelován hráči UK. Ve 44. minutě se podařilo po kombinaci Rovného s Kasalou přihrát osamocenému Pastierovi a ten se z mezikruží nemílil 9:2. Nadále se utkání přelévalo z jednoho pásma do druhého. V posledních sekundách mohl Krudenc završit utkání 10. gólem, ale brankář hostí Orlík svůj tým podržel a zápas byl ukončen za stavu 9:2 pro Univerzitu Karlovu.

Ohlasy
Domácí trenér Jan Krégl mohl byt spokojen s produktivitou svých svěřenců, kteří dokázali prolomit střelecké trápeni z předchozích zápasů a k zápasu dodal: "Věděli jsme, ze má soupeř rychle přechody do útoku a v předchozích sezónách nám tím činil velké problémy. Naštěstí se nám podařilo jít brzy do vedeni. Možná se trochu projevil v nohách soupeřů zápas hrany den předem s technikou, nicméně dokud nebyl zápas rozhodnuty byli stále nebezpeční.

Jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jan Valder naopak vyzdvihl týmové pojetí všech hráčů a dodal s úsměvem po vyhraném utkáni: "Konečně začíná fungovat systém, jenž chceme hrát a pomalu se to blíží formě, kterou chceme mít před play-off.

FotAneta Procházková

 

 
UTKÁNÍ
EUHL | Čtvrtek 29.03.2018
UMB Banská Bystrica - UK Praha
7:5 ()
 
EUHL | Pátek 19.10.2018
UK Praha - Cavaliers Brno
 
Aktuální články
Dobří holubi se vracejí. Trenérem univerzitního týmu se stává jeho bývalý hráč.

Již dříve jsme avizovali změnu na pozici trenéra pro nadcházející sezónu. Nově se úlohy hlavního kouče ujímá bývalý hráč Ukáčka...

 
Příprava univerzitního týmu na novou sezónu vrcholí

Zatím probíhala příprava týmu za zavřenými dveřmi. Příprava vrcholí. Tým se tvaruje. Sezóna se blíží. Nejžhavější novinky, ale...

 
TRYOUTS

Chceš se zkusit probojovat do týmu UK Praha? Zahrát si Evropskou univerzitní hokejovou ligu?  Přijď na náš TryOut, který se...

 
Nejúspěšnější trenér EUHL se uplatňuje v profesionálním hokeji. Cesta Jana Kregla za snem pokračuje.
 
Sport a vzdělání jdou ruku v ruce. Budování duální kariéry, aneb čas na změnu.
 
VŠE hostila první konferenci České asociace univerzitního hokeje
 
UK Praha poprvé v historii EUHL chybí ve finále
 
UMB Hockey Team se ujímá vedení v semifinálové sérii
 
1. semifinále UK Praha × UMB Banská Bystrica
 
Semifinále Evropské univerzitní hokejové ligy v Praze
 
 
UK Praha RSS