Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Utkání proti Paneuropě Kings hráčům UKáčka vyšlo. Porazili Kings vysoko 9:2!!!

18.02.2017 | Michaela Příhonská

Dne 16.2 odstartovalo pro UK 8. kolo evropské univerzitní ligy již v odpoledních hodinách kdy na domácím ledě přivítal loňského vicemistra soutěž Paneuropu Kings. I přesto, že mělo Kings v nohách utkání z předchozího dne proti Technice Praha kde zvítězili 5:3 očekávali všichni boj o každý puk. Díky velkému tlaku a přímočaré hře hráči UK dokázali své šance proměňovat a utkání skončilo vysokým rozdílem 9:2

UK Praha x Paneuropa Kings 9:2 (2:0, 6:2, 1:0) 
Branky: 6. Špičan (Krátký), 6. Valder (Krudenc, Slánský), 28. Novák  (Loskot, Klinera). 30. Svoboda (Rogan, Rovný), 35. Loskot (Knobloch, Klinera) 38. Kasala (Krudenc, Krátký) 40. Krudenc 44. Pastier (Kasala, Rovný) – 22. Hubek (Takáč, Pribula) 30. Guryca (Pribula)

Vyloučení: 4:5 
Využití: 1:0
Střely: 58:21

UK Praha: Oliva – Krátký, Pastier, Baláž, Knobloch, Valder – Krudenc, Vacek, Loskot, Novák, Kasala, Slánský, Klindera, Rovný, Kukačka, Svoboda, Rogan, Špičan, Christl 
Paneuropa Kings: Bohuš (Orlík) - Tarabík, Pribula, Šotek, Divinec - Krivoš, Štefko, Takáč, Jurjak, Guryča, Čechovič, Švec, Mlynčár, Hubek, Barták, Szabó, Jonášek. Trenér: Juraj Sýkora.

  Do utkání vstoupili obě mužstva s jasným cílem vyhrát. Již od začátku, ale byla vidět větší převaha hráčů UK, kteří kontrolovali puk na hokejce a nepustili soupeře do většího tlaku. To se jim vyplatilo již v 6. minutě kdy Špičan po rychlé přihrávce Krátkého, skóroval do odkryté branky. Neuběhla ani minuta a Valder dotlačil svojí odraženou střelu za brankáře Bohuše. V 11 minutě po vzájemném faulu si odešli odpočinout na trestnou lavici Klindera s Pribulou. Zanedlouho oslabil Kukačka tým UK po nedovoleném bránění a své spoluhráče poslal do třech. Šotek po kombinaci s Tarabíkem střílel od modré na Olivu, který měl zakrytý výhled, ale dokázal ramenem vytlačit střel. Ve 14. minutě ohrozil brankáře UK svým rychlým průnikem Takáč, který přebruslil obránce a střílel na osamoceného Olivu, ale na Olivu se mu nepodařilo vyzrát. První třetinu přestříleli borci z UK soupeře 24:7 a zaslouženě vedli v utkání.

Do druhé třetiny nastupoval tým UK Praha plný nasazení a odhodlání rozhodnout zápas již v této části. Po rychlé kombinaci Pribuly s Takáčem, zakončoval Hubek zcela osamocený před Olivou a ve 22. minutě tak  snížil na 2:1. Dvě minuty na to se dostal po úniku po pasu Krudence Kukačka, jenž byl zastaven až Takáčem za cenu faulu a rozhodčí rozhodl o trestném střílení. Kukačka tuto šanci nevyužil, jelikož Bohuš přečetl jeho úmysl a dokázal pokrýt jeho střelu. Díky vysoké produktivitě v zakončení zatížili hráči UK konto soupeře 6 brankami. První úspěšně zakončením předvedl v 28. minutě Novák, který se dokázal obtočit kolem branky a prostrčil kotouč u Bohušovi tyče 3:1. Následovala střela Svobody, který dostal přihrávku od Rogana mezi kruhy a nemílil se 4:1. Ihned po buly  zkorigoval stav Guryca, který prostřelil Olivu nad jeho levým betonem 4:2. Brankovou smršť týmu UK ve druhé třetině, na které se podíleli Loskot, Kasala a Klindera zakončil individuální akci Krudenc, který vstřelil branku 7. vteřin před koncem druhé třetiny 8:2.

Ve třetí třetině vystřídal osmkrát prostřeleného Bohuše jeho kolega Orlík. I ten byl nadále obstřelován hráči UK. Ve 44. minutě se podařilo po kombinaci Rovného s Kasalou přihrát osamocenému Pastierovi a ten se z mezikruží nemílil 9:2. Nadále se utkání přelévalo z jednoho pásma do druhého. V posledních sekundách mohl Krudenc završit utkání 10. gólem, ale brankář hostí Orlík svůj tým podržel a zápas byl ukončen za stavu 9:2 pro Univerzitu Karlovu.

Ohlasy
Domácí trenér Jan Krégl mohl byt spokojen s produktivitou svých svěřenců, kteří dokázali prolomit střelecké trápeni z předchozích zápasů a k zápasu dodal: "Věděli jsme, ze má soupeř rychle přechody do útoku a v předchozích sezónách nám tím činil velké problémy. Naštěstí se nám podařilo jít brzy do vedeni. Možná se trochu projevil v nohách soupeřů zápas hrany den předem s technikou, nicméně dokud nebyl zápas rozhodnuty byli stále nebezpeční.

Jeden z nejzkušenějších hráčů týmu Jan Valder naopak vyzdvihl týmové pojetí všech hráčů a dodal s úsměvem po vyhraném utkáni: "Konečně začíná fungovat systém, jenž chceme hrát a pomalu se to blíží formě, kterou chceme mít před play-off.

FotAneta Procházková

 

 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS