Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Tým Univerzity Karlovy obhájil po těsném vítězství nad Technikou Praha svoji nadvládu

12.01.2017 | Petra Pilbauerová

Ani tentokrát se svržení z pomyslného trůnu nekonalo. Po třetinách 3:1, 0:2 a 1:0 se domácímu týmu Univerzity Karlovy podařilo obhájit svoji vítěznou sérii nad Technikou Praha. Po delší dobu zápasu byl ale stav vyrovnaný a nebylo vůbec jisté, kdo si body z utkání odveze. Rozhodl až vítězný gól kapitána domácích Ondřeje Krátkého a zbývajících osm minut do konce zápasu si jeho mančaft už dokázal pohlídat.

Po minulých sezonách se letos síly mezi oběma pražskými soupeři začínají vyrovnávat, o čemž svědčí i výsledek z druhého odvetného utkání. V tom prvním, které se odehrálo v polovině listopadu na Hvězdě, skončila domácí Technika po těsné porážce 1:2 bez bodů. 

Ani tentokrát tomu nebylo jinak, domácím hokejistům v rudých dresech se svoji nadvládu nad Prahou podařilo opět obhájit po vítězství 4:3. V samotném závěru hry ale byla vyrovnávací branka pro Techniku na spadnutí, hru s časem se ji ale vyhrát nepodařilo.

První branka zápasu padla do Příhodovy klece. Martin Gremlica si před ní v sedmé minutě řekl Novákovi o přihrávku a zakončoval do odkrytého prostoru - 1:0.

že to bude vyrovnaný zápas, tomu nasvědčila rychlá odpověď z hokejky Oldřicha Hežy - 1:1.

Družinu trenéra Jana Krégla to probralo k činu a než uplynula polovina hrací doby, vytvořila si relativně pohodový náskok, který mohl celou její střídačku uklidnit.

Ve čtrnácté minutě se Lukáši Kasalovi podařilo najet si přímo do předbrankového prostoru, kde se okamžitě postavil do výhledu brankáře. Jakmile měl maskovaného muže Techniky alespoň zčásti pod kontrolou, řekl si o teč Slánskému, který s pukem na holi ujížděl podél bočního mantinelu. Slánský nahodil, Kasala tečoval, puk se ovšem odrazil od špičky gólmanova betonu. Chtělo to tak ještě dorážku druhého jmenovaného, aby domácí navýšili na 2:1.

Vendelín Krudenc pak ještě před odchodem na první přestávku vystřelil jednu branku "do kabiny", která hostující tým stála jednogólový dostřel - 3:1.

Prostřední dějství patřilo Technice. Té se podařilo prosadit se ve Skuhrovcově hradu hned dvakrát, čímž se dostala opět na začátek, tedy do jednobrankové ztráty na domácí tým. 

Kapitán týmu David Sem ve čtyřiadvacáté minutě dodal svému týmu naději, když snížil na příznivějších 3:2 a Martin Dulovec dokázal to, za čím se jeho tým hnal převážnou polovinu zápasu. Ujfaluši pročísl s pukem na holi střední pásmo a ve třetině domácích jej nahrál právě na Dulovce, který vyrovnal účty - 3:3.

Prvních třicet minut zápasu přineslo šestibrankovou přestřelku, pročež druhá polovina utkání byla po gólové stránce méně zajímavá. Brankáři na obou stranách kluziště zabouchli dveře a bylo jasné, že kdo se prosadí nyní, ten z utkání odejde jako vítěz.

Ve dvaapadesáté minutě se to podařilo Ondřeji Krátkému. Tomu puk od modré poslal Herr a kapitán domácích jen neváhal tečovat kamkoli mezi tři tyče Techniky. I tentokrát byly Příhodovy betony na svém místě, Krátkého dorážka si mezi nimi cestu ale přeci jen našla - 4:3.

Sestavy

UK Praha: Skuhrovec - Krátký, Bartoš, Baláž, Herr, Krudenc, Vacek - Gremlica, Novák, Kasala, Slánský, Klindera, Ottomanský, Svoboda, Veselý, Špican, Christl, Kukačka.

Technika Praha: Příhoda (Matuna) - Zilcher, Sem, Herna, Suk, Žáček, Vostracký, Nejdl, Kuruc, Ujfaluši, Hlaváč, Tobola, Bazgier, Urbánek, Kratochvíl, Fiala, Heža, Dulovec, Pala, Babický.

 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS