Klubweb.cz - profesionální internetové stránky pro váš sportovní klub Ceník a objednávka na www.klubweb.cz | Provozuje eSports.cz, s.r.o.

Filip Švaříček o utkání proti ACHA: Musíme být efektivnější

09.01.2017 | Petra Pilbauerová

Utkání proti americkému výběru je již minulostí, ale i když se domácím u Univerzity Karlovy nezdařilo, přineslo kromě porážky i pozitivní věci. Ty vám v poskytnutém rozhovoru odtajní jeden z nejprospěšnějších hráčů zápasu, Filip Švaříček. 

Za první gól, který padl už 23 vteřin po začátku zápasu, máš asistenci. Jak k takhle rychlé akci došlo? Vyrazili jste hned z úvodního vhazování na soupeřova brankáře a prostě zkusili štěstí, nebo to bylo víc promyšlené?

Po úvodním buly soupeř nahodil puk za naší bránu, my jsme založili a šli rychle do útoku. Před zápasem jsme si řekli, že se budeme tlačit do brány, tak jsem to nahodil a Kasa pohotově dorazil kotouč mezi tři tyče.

ACHA se po rychlém inkasování vzpamatovala a v průběhu zápasu vás často přehrávala. Není tedy divu, že se na chvíli dostala i do vedení. Nepodcenili jste Američany? Prohráli s Krynicou, s Banskou Bystricí, i proti výběru EUHL..

Neřekl bych, že nás přehrávali. Podle mého názoru jsme byli většinu zápasu lepší. Američané byly více efektivní v koncovce. My jsme podcenili hlavně zakončení, v první třetině jsme měli dát pět gólů, šance na to byly, ale bohužel jsme neproměňovali příležitosti.

Poměr trestných minut 24:30 je skoro neuvěřitelný. Bylo těžké se na ledě faulům vyhýbat? Provokoval vás soupeř?

Hráli typický americký hokej. Nahazovali a šli po nás, hodně chodili do těla a provokovali nás lehkými sekerkami. My jsme to ve většině případů dobře ustáli, ale samozřejmě jsme nějaké fauly udělali.

Ve druhé polovině utkání jste byli na dostřel jedné branky. Co byla ta překážka, která vám nedovolila vyrovnat?

Celý zápas byl vyrovnaný, ke konci jsme dotahovali dvoubrankový náskok, ale bohužel se nám to nepovedlo. Asi to byla přemíra snahy a k závěru i psychická zoufalost, že jsme nedokázali proměnit vyložené šance. Snažili jsme se vyrovnat, byli jsme blízko, ale bohužel se to nepovedlo.

Připsal sis asistenci i u druhého kapitánova gólu. Vypadá to, že jste herně dobře sladění, nebo šlo o náhodu?

Druhý Kraťasův gól padl z přesilovky. Ondra je výborný hráč a při přesilovce je prospěšný v předbrankovém prostoru. Dohodli jsme se, že chceme vytvořit tlak do brány, tak jsme to s Rovňasem odstříleli. Jedna střela byla tečována Kraťasem a skončila v brance.

Můžeš porovnat letošní a loňskou fazónu ACHA?

Měl jsem to štěstí, že jsem hrál i loňskou sezónu proti ACHA. Musím říct, že mi letos jejich výběr přišel o trošku horší. Měli mladší kádr a chyběly jim v určité fázi hry zkušenosti. Na druhou stranu byli rychlejší a lépe fyzicky připravení. Zvládnout čtyři těžká utkání po sobě je velmi náročné. Proti nám to v závěrečné části odbojovali z posledních sil.

Co si ze zápasu odneseš, případně co si může odnést celý tým?

Já si ze zápasu odnáším opět radost jako vždycky, když hraji s tímhle týmem. Porovnat se se zámořským výběrem je skvělá zkušenost a doufám, že je třeba i my brzo navštívíme. Od Američanů se můžeme přiučit z jejich tlaku do brány a fyzické kondice. My se musíme poučit z našich chyb, být více efektivní a zdokonalit náš herní projev.

 
Utkání
EUHL | Úterý 19.12.2017
UMB Banská Bystrica - UK Praha
1:2 (0:0, 1:1, 0:1)
 
EUHL | Pátek 02.02.2018
UK Praha - Diplomats Pressburg
6:8 (3:3, 2:3, 1:2)
 
EUHL | Sobota 10.02.2018
UK Praha - UMB Banská Bystrica
4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
 
EUHL | Středa 14.02.2018
UK Praha - HC Masaryk University
7:1 (1:0, 5:0, 1:1)
 
EUHL | Neděle 04.03.2018, 19:00
Paneuropa Kings Bratislava - UK Praha
 
EUHL | Středa 07.03.2018, 18:15
Engineers Prague - UK Praha
 
Aktuální články
UK Praha ve Valentýnském utkání porazila HC Masaryk University vysokým rozdílem

Ve středu 14.2. si dali druhé Valentýnské rande borci Univerzity Karlovy s nováčkem HC Masaryk University z Brna. Z první schůzky...

 
UMB Banská Bystrica střídá Univerzitu Karlovu v čele tabulky

V sobotu 10.2. se utkali největší adepti na zisk Sekeráš Trophy, domácí tým UK Praha a jejich velcí rivalové UMB Banská Bystrica....

 
Tým UK Praha podlehl dobře připraveným Diplomatům

Na Pražském zimním stadionu na Hvězdě střetl hokejový tým Univerzity Karlovy s jediným přemožitelem v rámci letošního ročníku...

 
Rekapitulace základní části a příprava na nadstavbu
 
Historicky první Světový pohár univerzitního hokeje zná vítěze. Výběr EUHL obsadil třetí místo.
 
Porovnání EUHL vs. ACHA z pohledu Patricka Rogana
 
NEMOC není KONEC
 
Tým Univerzity Karlovy si připisuje další tři body a nadále hájí první místo v tabulce univerzitní ligy
 
V Praze viděli diváci gólovou přestřelku mezi UK Praha a Academics Pilsen
 
Dramatické utkání mezi UK Praha a 1928 KTH Krynica rozhodlo třetí dějství.
 
 
UK Praha RSS